MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kredyt w Anglii na Nieruchomosc w Polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Drift

Post #1 Ocena: 0

2007-09-06 10:43 (17 lat temu)

Drift

Posty: 11

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: Wroclaw

Szukam, szukam i niczego jak dotad nie znalazlem..
Moze ktos sie juz spotkal z kredytami na nieruchomosci za granica, splacane w anglii z kont angielskich?
Jesli ktos orientowal sie juz to moze mi powie jaka jest roznica oprocentowania takowych kredytow do kredytow mieszkaniowych (hipotecznych) uzyskanych w polsce, (na mieszkania w polsce) "na zarobki zagraniczne"?
Mam juz jakas historie kredytowa w Anglii (karta kredytowa, mozliwosc wziecia kredytu mieszkaniowego do L130.000 na zakup mieszkania w UK itp), Interesuje mnie zakup nieruchomosci w Polsce.
Z Gory dzieki
Nie daj sie omamic!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2007-09-06 11:31 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polecam Watek o kredytach
Drugi watek
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Drift

Post #3 Ocena: 0

2007-09-08 09:09 (17 lat temu)

Drift

Posty: 11

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: Wroclaw

Dzieki Sliczne za odpowiedz, ale ja i tak dalej szukam kredytow hipotecznych pobranych w angielskich bankach na zakup mieszkania za granica jak to jest np w hiszpanii, mozna starac sie o kredyt na mieszkanie, dom praktycznie w kazdym banku w anglii.
Chodzi mi o kredyt hipoteczny w angielskich bankach pod zakup mieszkania w polsce,dodam iz nie jestem ownerem. Dzieki za odp.

[ Ostatnio edytowany przez: Drift 08-09-2007 09:10 ]

Nie daj sie omamic!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2007-09-08 09:13 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W jednym z watkow, ktory Ci podalam bylo napisane, ze problemem jest fakt zastawu hipotecznego na nieruchomosci. Bank angielski nie ma zadnego zabezpieczenia, wiec na jakiej podstawie ma Ci udzielic kredytu? W jaki sposob bedzie w stanie sciagnac z Ciebie niesplacony kredyt?

Aby kredyt nazwac hipotecznym, musisz miec zastaw na jakiejs hipotece, tymczasem piszesz, ze nie posiadasz zadnej nieruchomosci w UK.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

terri007

Post #5 Ocena: 0

2007-09-10 21:49 (17 lat temu)

terri007

Posty: 145

Z nami od: 19-07-2007

Jeszcze jedna kwestja wchodzi w rachube. Nawet jak dostaniesz kredyt hipoteczny na mieszkanie w Polsce, to polski rzad (Izba Skarbowa) napewno sie zapyta skad te pieniadze pochodza. Jak powiesz, ze dalej pracujesz w UK to przypuszczam, ze (jak byla taka potrzeba) to w tym roku jak i w ubieglych rozliczylas sie z Izba Skarbowa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wadus77

Post #6 Ocena: 0

2007-09-25 05:09 (17 lat temu)

wadus77

Posty: 203

Z nami od: 24-09-2007

Cytat:

2007-09-10 21:49, terri007 napisał(a):
Jeszcze jedna kwestja wchodzi w rachube. Nawet jak dostaniesz kredyt hipoteczny na mieszkanie w Polsce, to polski rzad (Izba Skarbowa) napewno sie zapyta skad te pieniadze pochodza. Jak powiesz, ze dalej pracujesz w UK to przypuszczam, ze (jak byla taka potrzeba) to w tym roku jak i w ubieglych rozliczylas sie z Izba Skarbowa.


Mala uwaga, czy musimy sie rozliczac z dochodow w polskim US jezeli mieszkamy w Anglii? Rozumiem, ze nowa ustawa o podwojnym opodatkowaniu zwalnia osoby pracujace za granica i mieszkajace tam z rozliczania sie ze swoich dochodow w Polsce. Czyli ktos taki moglby kupic nieruchomosc jako inwestycje, bez wyjasniania powodow kupna polskiemu US.

Niestety nowa ustawa nie kasuje lat 2004-6 wobec czego jezeli ktos kupi nieruchomosc w Polsce i zamierza wrocic do Polski przed 5-letnim okresem przedawnienia (co dla 2006 roku wypada 2012r) musi liczyc sie z tym, ze polski US nie odpusci nam tych dochodow.

Ale jezeli sie nie myle i jak tez widze to w przypadku moich znajomych ktos kto kupi nieruchomosc w Polsce i nie planuje szybkiego powrotu do Polski moze spac spokojnie.

Swoja droga ciekawe jak US potraktowalby np. kogos kto mieszka w UK powiedzmy juz 25 lat i np. w roku 2005 czy 2006 postanowil kupic ladny dom w Polsce ? czy US tez potraktuje go jako osobe majaca miejsce zamieszkania w PL ? no bo przeciez skoro kupuje sobie dom w PL to wiadomo, ze chce w nim zamieszkac czyli juz nie przebywa w UK z zamiarem stalego pobytu ;) no ciekawy jestem jak to byloby zinterpretowane ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2007-09-25 07:47 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Miejsce zamieszkania, to miejsce gdzie sie przebywa i nie ma nic wspolnego z samym posiadaniem nieruchomosci. Przeciez mozesz miec domy w kilku krajach i wcale nie znaczy, ze mieszkasz na stale w kilku z nich.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wadus77

Post #8 Ocena: 0

2007-09-25 16:51 (17 lat temu)

wadus77

Posty: 203

Z nami od: 24-09-2007

Nie zmienia to jednak faktu, ze US moglby domagac sie rozliczenia za zeszle 5 lat z dochodow w UK osoby ktora wlasnie kupuje dom lub dzialke w Polsce.

No bo w sumie o to wszystko sie rozchodzi, ze obecna swieza emigracja od 2004 roku jest strasznona tym, ze jezeli ma zamiar mieszkac w PL to musi sie rozliczyc z dochodow uzyskanych w UK za lata 2004-6 i kropka.

Przeczytalem kilka decyzji kierownikow US w PL i wlasnie cala argumentacja opiera sie na dwoch no moze trzech podstawowych argumentach.

1. Osoba pracujaca w UK ma rodzine (zone, meza, dzeci) w PL,
2. Osoba posiada nieruchomosc,
3. Posida jakies zrodlo dochodow w PL.

Wszystko to US moze podac jako argumentacje dlaczego uwaza, ze podatnik ma jakies silne powiazania z Polska i moze to byc dowodem, ze jednak jego zamiarem jest zamieszkac na stale w PL. A w UK przebywa tylko tymczasowo.

Wiem glupie to ale wydaje mi sie, ze wlsanie tak to wyglada.

Ale idac takim tokiem myslenia dlaczego nie czepic sie calej Polonii w UK, ktora kupila np. albo jest juz wlascicielem jakiejs nieruchomosci w Polsce? przeciez to moze tez swiadczyc ze przebywa na terenie UK z zamiarem powrotu do Polski. I co z tego, ze ktos ma mieskanie w UK, czy prace, samochod. Juz wiele osob, ktore przyjechaly do UK pare lat temu, maja wlasne mieszkania i samochody, a jednak US straszy obowiazkiem rozliczenia sie z dochodow angielskich

[ Ostatnio edytowany przez: wadus77 25-09-2007 16:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2007-09-25 17:03 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

1. Osoba pracujaca w UK ma rodzine (zone, meza, dzeci) w PL,
2. Osoba posiada nieruchomosc,
3. Posida jakies zrodlo dochodow w PL.
---
Zgadza sie. Ale od 2007r dochody osiagane z PL sa rozliczane w PL niezaleznie od dochodow angielskich.

Mysle, ze dopoki nie wrocisz do PL to nie beda Ci w stanie udowodnic, ze nie zamierzasz zostac za granica, oczywiscie jesli nie zostawiles rodziny w PL i jej nie utrzymujesz.

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

terri007

Post #10 Ocena: 0

2007-09-25 18:55 (17 lat temu)

terri007

Posty: 145

Z nami od: 19-07-2007

Moze postaram sie odpowiedziec na to pytanie:
...Swoja droga ciekawe jak US potraktowalby np. kogos kto mieszka w UK powiedzmy juz 25 lat i np. w roku 2005 czy 2006 postanowil kupic ladny dom w Polsce...
To wszystko zalezy czy masz Polskie czy ang. obywatelstwo (moze latwiej-jaki paszport masz) Jak ang. to niema zadnego problemu.
Jak Polski, to wygladaloby ze moga byc problemy, ale w realii, przeciez zyje duzo ludzi w UK, ktorzy do UK przyjechali po wojnie. Ciekawa jestem, jak w tej situacji US by to widzial.

Zeby rozwiazac situacje, najlepiej jest sie postarac o ang. obywatelstwo a wtedy paszport i kupowac dom na ang.
Wiem, ze narazie ziemi nie wolno kupowac na ang. ale to maja zmienic/zniesc w przyszlosci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,