MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd, formalności, watpliwosci

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Roseevra

Post #1 Ocena: 0

2017-05-07 15:55:45 (7 lat temu)

Roseevra

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 07-05-2017

Skąd: Luton

Czesc!
Razem z chłopokiem lecę 29 czerwca do Luton na 3 miesiące. Chcemy oczywiście pracować, mamy budżet początkowy, który pozwolił płacić depozyt i 2/3 tygodnie czynszu + rzeczy potrzebnych do przeżycia, mimo wszystko wolelibysmy zacząć prace jak najszybciej. Zasadniczo obojętne nam, co będziemy robić, myśleliśmy o pracy na magazynie czy załamaniu się na coś takiego.
Jednak nasze duże wątpliwości związane są z numerem NIN i kontem w banku - krąży wole, wiele sprzecznych informacji. Jaka jest prawda? Jak trudno w rzeczywistości załatwić te dwie sprawy? I czym zająć się najpierw? NIN czy konto w banku? Słyszałam, ze mogłabym z polski jeszcze zadzwonić przed wyjazdem i umówić się na spotkanie po przylocie (spotkanie o NIN), jednak czy na nim będzie potrzebne potwierdzenie adresu? Czy może wystarczy list od osoby, u której wynajmuje pokój? I gdzie szukać pracu, żeby moc pracować w okresie, w którym czeka się na nadanie adresu?

Zaznaczam, ze mówię biegle po angielsku. I tak, przeczytałam chyba wszystko, co możliwe o tych dwóch sprawach na wszelakich forach/grupach/stronach, jednaknwoeleninformacji jest przedawnionych, gdyż całkiem niedawno wiele się zmienilo. Wiem, ze obecnie nie ma szans na założenie konta w banku bez potwierdzenia adresu. A jak z NIN?
Ps. Proszę nie komentować sensu przylotu na tak krótko :)
Dziękuje i pozdrawiam! :)

[ Ostatnio edytowany przez: Roseevra 07-05-2017 15:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #2 Ocena: 0

2017-05-07 18:58:06 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Cześć!

Na podobny temat odpowiadałem kilka dni temu i nie sądzę, by coś się zmieniło. Ja bym zaczął od szukania mieszkania/pokoju - jest grupa na FB np Polacy w Luton i coś znaleźć idzie. Jak już masz adres, zadzwoń i umów się na spotkanie o NIN (dzwonienie z PL może okazać się bez sensu ponieważ nie masz adresu, który podasz, a także o ile się jeszcze da, trafisz szybciej pracę, to umówione spotkanie o NIN może kolidować z pracą). W zeszłym roku można było pracować przez pewne agencje bez NIN, teraz nie wiem. Z Luton po NIN wyślą Cię do Londynu, czeka Cię wycieczka pociągiem - najszybciej - kup bilet w dwie strony, by było taniej. Jazda to chwila moment. Potem można się przespacerować do JobCentre, polecam też od razu wycieczkę na London Eye jak już się jest w stolicy. Luton ma tą zaletę, że jest obok magazynów Amazon. Jak lubicie spacery i traficie na pickowanie to praca Was. 4 dni po ok 15km dziennie przez 10h. Agencje załatwiają busy, żeby tam dojechać, jak nie masz konta dostaniesz czek od agencji. Mając kwity z agencji, można próbować otwierać konto - lepsze kwity z agencji jak kartka od kogoś kto Ci tylko podnajmuje pokój. Warto mieć UK numer telefonu, bo nikt nie dzwoni na PL numery z agencji - jak potrzebujesz, numer/kartę sim daj znać.
Jak praca, na krótki okres to tylko agencja - pomijam jakieś tam na czarno. Agencje w Luton zajmujące się pracą w Amazon to PMP oraz Adecco. Obie są w centrum, obie mają zylion osób chętnych do pracy w Amazon. Jeżeli ta praca Was nie interesuje, chodzić codziennie i pytać o inną i nie przesadzam z chodzeniem codziennie. Z rana, bo bywa praca na popołudnie lub nocki.
Powodzenia!
P.S.
Rzuć okiem o TU

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 07-05-2017 19:07 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2017-05-07 19:18:49 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2017-05-07 15:55:45, Roseevra napisał(a):

Jednak nasze duże wątpliwości związane są z numerem NIN i kontem w banku - krąży wole, wiele sprzecznych informacji. Jaka jest prawda?

Zaznaczam, ze mówię biegle po angielsku. I tak, przeczytałam chyba wszystko, co możliwe o tych dwóch sprawach na wszelakich forach/grupach/stronach,

Po prostu trudno w to uwierzyc. MW - pierwsze forum, ktore ma dzial 'Jade do UK' i mase informacji o starcie w Anglii?
I jednak poczytac warto, pewnie znajdziecie tam odpowiedzi na kolejne, 'nieprzedawnione' pytania ;).

PS. Polska piszemy wielka litera.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 07-05-2017 19:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Roseevra

Post #4 Ocena: 0

2017-05-07 20:07:59 (7 lat temu)

Roseevra

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 07-05-2017

Skąd: Luton

Okej, wybaczcie, ze zapytałam. Życzę miłego wieczoru :) I dziękuje za wszelkie informacje mimo wszystko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #5 Ocena: 0

2017-05-07 21:29:30 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Jak wylądujesz w Luton, to uzbrój się w cierpliwość, jak masz paszport biometryczny to wyjdziesz obsługując się sama w ciągu kilku minut. Jak lecisz na dowód, stary paszport, to czeka Cię stanie w niemałym ogonku. Lotnisko jest w przebudowie, zamawianie taksówki i znalezienie jej bywa trudne. Zdarza się, że taksówkarze nie chcą podjeżdżać pod samo lotnisko, bo tracą dużo czasu, Koszt taksówki z lotniska do centrum nie powinien przekroczyć 8-10 funtów. Jak nie chcesz jechać taksówką, wsiądź w autobus "A" przewoźnika Ariva i poproś na Rail Station, lub jak kto woli Interchange i znajdziesz się w centrum. Obok dworca jest centrum handlowe Mall - 2 min drogi. Autobus rozpoznasz łatwo ciemnozielony lub turkusowy jak kto woli ;) W Mall jest Tesco. Wychodząc z Mall masz główny deptak, gdzie jest polski sklep, banki, agencje pracy.

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 07-05-2017 21:30 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Roseevra

Post #6 Ocena: 0

2017-05-07 23:00:27 (7 lat temu)

Roseevra

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 07-05-2017

Skąd: Luton

Dzięki! Właśnie jestem w trakcie wyrabiania paszportu :) Super! Naprawdę cenne informacje, dziękuje :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,