MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem - ubezpieczenie nieruchomosci

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kingarthur

Post #1 Ocena: 0

2017-12-11 12:07:52 (6 lat temu)

kingarthur

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2014

Skąd: Kent

Witam,

Niedawno wynajałem dom przez agencje i jednym z warunkow wynajmu było wykupienie ubezpieczenia, takiego jak w temacie, z tym ze ma to byc tylko od nieszczesliwych wypadkow. Zdecydowałem sie na zaakceptowanie warunku tylko dlatego, ze mam tez zamiar ubezpieczyc swoje rzeczy, wiec przy okazji mogłbym dorzucic ubezpieczenie rzeczy landlorda.

Agencja zaproponowała mi swoje ubezpieczenie, ale wolałbym kupic cos innego, konkretnie chodzi mi o ubezpieczenie z LLoyds, jednak nie jestem do konca pewny czy to ubezpieczenie pokrywa ten przypadek. Rozmawiałem z pracownikiem LLoyds i w sumie nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi.

Przegladałem tez troche forum po tym katem i jest cos takiego, jak 'Tenant's liability', ale nie jestem pewny czy o to chodzi. Jesli nie pokaze ubezpieczenia w dniu przeprowadzki, to zwyczajnie nie dostane kluczy.

To jest zapis z mojej umowy najmu:
Cytat:

5.23 Insurance

It is a condition of the tenancy for insurance to be in place to protect the landlord’s
furniture, fixtures and fittings in case of accidental damage. Information is offered
with this application.

5.23.3 To hold adequate insurance to protect the Tenant's personal possessions and
accidental damage caused by the Tenant to the Landlords Fixtures and Fittings
at the Premises as described in the Check-in Inventory and Schedule of
Condition.


Tutaj zapisy z regulaminu Lloydsa:

Cytat:

29. Tenant’s liability.
Compensation payments under a tenancy agreement
for damage to the buildings caused by any cause listed
under points 1–13 of ‘What we cover’ of your ‘Buildings
– Private residence cover’.


i dalej:

Cytat:

Loss of or damage to the buildings of your private
residence by the following causes:
1. Fire or smoke.
2. Explosion, lightning or earthquake.
3. Riots, civil commotion, labour and political disturbances
or strikes.
4. Malicious damage or vandalism.
5. Impact by any vehicle, train, animal, aircraft or other aerial
device, or anything dropped from them, a falling tree or
branch, lamp post, telegraph pole or pylon.
6. Flood.
7. Storm.
8. Subsidence, heave or landslip
9. Escape of water from any domestic appliance or any
fixed domestic water installation.
For example a washing machine, dishwasher, freezer,
heating system or water main.
10. Freezing of water in fixed domestic water or heating
systems.
11. Escape of oil from any fixed domestic oil installation.
For example oil heating systems and oil tanks.
12. Theft or attempted theft.
13. Accidental damage to services.


Ale według mnie to odnosi sie tylko do budynku, a nie do zawartosci. Lloyds zarekomendował firme Towergate w tym przypadku, ale ta nie ma dobrych opinii.

Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie. Jesli nie Lloyds, to moze znacie jakies inne popularne(i dobre) ubezpieczalnie, ktore uwzglednia ten przypadek. Do tej pory sprawdziłem HSBC i LV i jest to samo co z Lloyds.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-12-11 15:35:42 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28879

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A czy to mieszkanie jest umeblowane w ogole?

Wymaganie, zeby Twoje wlasne rzeczy byly ubezpieczone jest delikatnie rzecz mowiac niezgodne z prawem, a raczej nie ma takiego przepisu.

Oczywiscie warto je ubezpieczyc dla siebie. Szukaj contents insurance, nie budynkow. Ubezpieczenie rzeczy landlorda lub ogolnie wyposazenia moze byc w standardzie lub w opcjach.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kingarthur

Post #3 Ocena: 0

2017-12-11 16:53:56 (6 lat temu)

kingarthur

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2014

Skąd: Kent

Dziekuje za odpowiedz.

Cytat:
A czy to mieszkanie jest umeblowane w ogole?


Jest zakwalifikowane jako nieumeblowane, nie ma tez pralki i lodowki, ale kuchnia i łazienka sa ładnie zrobione - szafki, kuchenka gazowa itp. Panele podłogowe w kuchni i salonie, wykładziny w sypialniach. O tym jest mowa i o tym byłem poinformowany na wstepie. Nie ma tego w umowie, ale było w 'application form', ze trzeba to ubezpieczyc na sume minimum £2500.

Cytat:
Wymaganie, zeby Twoje wlasne rzeczy byly ubezpieczone jest delikatnie rzecz mowiac niezgodne z prawem, a raczej nie ma takiego przepisu. Oczywiscie warto je ubezpieczyc dla siebie.


Wiem, tez o tym rozmawiałem z agencja. Otrzymałem odpowiedz, ze nie jest to wymog prawny, tylko ich wymog. Ale poniewaz uwazam tak, jak ty, ze warto sie ubezpieczyc, wiec nie mam z tym wymogiem az takiego problemu. Agencja pewnie chce sobie w ten sposob dorobic na klientach, skoro proponuja wlasne ubezpieczenie. Dlatego tez nie chce dac im na sobie zarobic, szukam innej firmy ubezpieczeniowej.

Cytat:
Szukaj contents insurance, nie budynkow. Ubezpieczenie rzeczy landlorda lub ogolnie wyposazenia moze byc w standardzie lub w opcjach.


To wiem i do tej pory udało mi sie nawet kilka takich ubezpieczen znalezc(np. Towergate), ale sa to bardzo mało znane firmy i z reguły maja nienajlepsze opinie. Chciałem Lloydsa, bo mam tam konto i jest znizki troche, a poza tym to bardzo znana marka. Nie rozumiem, dlaczego takie duze firmy nie maja tego w ofercie, a jakies noname maja.

Z tego co czytam po internecie, to wymog posiadania ubezpieczenia contents dla wyposazenia landlorda jest dosc czesto praktykowany przez rozne agencje. Dlatego tez myslałem, ze ktos juz mial przyjemnosc to kupowac i poleci mi jakas sprawdzona firme.
Ale sam tez bede sprawdzał dalej wszystkie, jak leci.

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-12-11 17:13:00 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28879

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Znajdz kilka najlepszych dla siebie polis i zerknij w warunki co obejmuja. Nie upieraj sie na Lloyds, bo wcale moze nie byc najlepszy. Lloyds Bank sprzedaje polisy AXA.

Nie ma sprawdzonej firmy, kazdy musi znalezc najlepsza polise dla siebie. Rozne kody pocztowe, rozne grupy ryzyka, itp.

Wyszukiwarki typu Uswich, GoCompare, MoneySupermarket beda mialy pelno firm do wyboru.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,