MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cruelty Free: kosmetyki- zywnosc

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2018-09-27 22:15:46 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14722

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Temat dla tych, ktorzy sa na wyzszym stopniu czlowieczenstwa. Reszta prosze nie przeszkadzac.

Tutaj jest latwiej. Kosmetyki mozna kupowac w Body Shopie, Lush, niektore w H&B (Dr Organics). Z perfumami gorzej. Wcisneli mi samolocie Lancome, no i sie okazuje, ze gnoje testuja na zwierzetach. A mialam kupic bezpieczna Karoline Herrere Good Girl! No teraz zla jestem, ale coz, stalo sie.

Na szczescie calkiem sporo polskich kosmetykow jakie uzywamnie jest testowana na zwierzetach. Bo nie eksportuja na rynek azjatycki, pewnie dlatego,a nie z pobudek etycznych. Tu lista

http://sledczy24.pl/bm1808-9556-2/

Chemia z tesco i coopu maja znaczek z kroliczkiem.

A jak to jest z jedzeniem. Ktos sie orienutuje? Czy tez powinien byc znaczek cruelty free?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2018-09-27 22:35:41 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

A jak kupujesz w Amazonie to zastanawiasz się czy to jest towar cruelty free? Tam w magazynie w Peterborough ludzie-zombie w pieluchach (aby nie marnować czasu na wizyty w wc) pakują dla Ciebie do pudełek dobra.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #3 Ocena: 0

2018-09-27 23:40:38 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,127763,23770613,w-80-proc-krajow-swiata-testuje-sie-kosmetyki-na-zwierzetach.html

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2018-09-28 10:19:14 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14722

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

U mnie ten link nie dziala, pokazuje tylko poczatek.

W kazdym badz razie firmy obchodza te przepisy o nietestowaniu na zwierzetach testujac w Azji, to sa firmy ktore maja swoje punkty w Azji. I tak, bedzie to z 80%, natomiast mnie interesuje te 20 % buntownikow. Jak wydawac kupe siana, to lepiej na tych higer level.

Co bylo a nie jest, mowi sie trudo i kupuje sie od tych co wpisuja sie w wyznawane wartosci.

Natomiast wciaz nie wiem jak to jest z jedzeniem, herbatki te sprawy.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #5 Ocena: 0

2018-09-28 10:30:16 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Powinien się otworzyć w ramach darmowego limitu, ale chyba juz go wyczerpałaś ;)

Wkleiłam Ci (na priv) treść artykułu, bo jest interesujący i na wiele pytań znajdziesz w nim odpowiedzi.

Ten fragment sugeruje, że nie jest tak różowo jeśli chodzi o jedzenie:

– Jest jeszcze jedna luka – dodaje. – W przepisach unijnych mowa jest o zakazie testowania na zwierzętach składników, które mają przeznaczenie kosmetyczne. W innych branżach – medycznej, farmaceutycznej, spożywczej – zakazu nie ma. Laboratorium, badając składnik jako medyczny, może stwierdzić, że ma on również zastosowanie kosmetyczne, i dopisać taką informację w dossier. Formalnie testów na cele kosmetyczne nie było.

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 28-09-2018 10:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #6 Ocena: 0

2018-09-28 11:07:42 (6 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Przypomnial mi sie serial z dziecinstwa "W labiryncie".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2018-09-28 15:48:36 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14722

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat z artkulu ( @zs...nie wyczerapalam , bo wogole nic po polsku nie czytam online otocz mw czasem, nie wiem dlaczego sie diabelstwo nie otwiera, ale dzieki za kopie)

ylwia Dziegieć sugeruje, że jeśli chcemy mieć pewność, iż nie przykładamy ręki do cierpienia zwierząt, najlepiej kupować certyfikowane produkty wegańskie – Kosmetyki wegańskie to takie, które są nietestowane, nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, nie mają zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego i w trakcie ich produkcji nie używa się żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego – wyjaśnia Aby kosmetyk był wegański, powinien być sprawdzony pod kątem każdego składnika. – To ważne, bo nawet do produkcji składników można używać surowców pochodzenia zwierzęcego, np. do wytworzenia gumy ksantanowej często używa się białek kurzych. Certyfikat wegański oznacza, że białka zostały zastąpione innym surowcem – tłumaczy.

wynika z tego, ze znaczku vegan V juz sie zawiera cruelty free. O to mi chodzilo. Dzienks.

A to dorzuce bo mi sie podoba:

Nie „odtestujemy”, ale mamy wpływ – Ktoś kiedyś powiedział: co się przetestowało, to się nie 'odtestuje' – mówi Klaudyna Góralska, charakteryzatorka w Vegan Make-up Kraków. – Ale my jako konsumenci mamy ogromny wpływ na to, w którą stronę pójdzie rynek kosmetyczny. Swoimi wyborami możemy dać dużym firmom jasny sygnał, że zależy nam na kupowaniu kosmetyków nietestowanych i wegańskich, a producenci będą na tę potrzebę odpowiadać To już się dzieje – także w świecie charakteryzacji. Od trzech lat jeżdżę do Londynu na IMATS London, największy festiwal charakteryzacji w Europie, i widzę, że z roku na rok coraz większą wagę przykłada się do kwestii etycznych i robią to guru charakteryzacji.

Misia, a mnie bardziej to sie kojarzy...

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,