MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dobre mięso bez hormonów i antybiotyków?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-11-23 21:50:57 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Ja nic nie badam. Kajro ja nigdy nie napisalam ze pracuje w laboratorium. To trzeba sie u zrodla zapytac. Ja dostaje wyniki badan, sprawdzam z normami. Jest cos kolo 200 pestycydow na obecnosc ktorych sie bada.


To napisz jakie są limity poszczególnych pestycydów oraz ile jest znajdowanych w organicznych warzywach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #2 Ocena: 0

2017-11-23 22:28:51 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Limity to czesto milionowe, setne max dziesietne czesci. Czyli bardzo, bardzo malo. Tygodnia by mi zabraklo zeby Ci limity napisac. Nie wiem ile jest znajdowanych pestycydow w organicxych warzywach ogolnie. Natomiast tam gdzie ja pracuje w srod moich dostawcow w tym roku znalezlismy pestycydy przekracxajace ten limit raz. 1 raz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-11-24 09:26:11 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-11-23 22:28:51, Chillileaf napisał(a):
Limity to czesto milionowe, setne max dziesietne czesci. Czyli bardzo, bardzo malo.


Ale ja to wiem ze to sa male wielkosci. Napisalas ze zjadlas na tym temacie zeby wiec bylem ciekawy przykladowych wartosc znajdowanych w warzywach oraz jakie sa limity.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #4 Ocena: 0

2017-11-24 10:14:15 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Ok, prosze bardzo. Czuje sie nak na sprawdzianie.

Za przyklad wezmy rabarbar.

2-phenylphenol. < 0.01mg/kg
Acetochlor. < 0.01mg/kg
Filronil. < 0.002mg/kg
Furathiocarb. < 0.001mg/kg
Carbofuran < 0.001mg/kg

Kilka, bo nie mam calego dnia.
To norny, w probkach nie znaleziono zadnego pestycydu przekracxajacego normy. Nie podaja Ci ile znajduja. Podaja ze jest ponizej MRL(maximum residue level).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2017-11-24 10:26:00 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

a jak na tle rabarbaru wypada kurczak? czysta ciekawosc
na dobra sprawe taka norma powinna byc identyczna na kilogram jakiegokolwiek jedzenia tak na chlopski rozum
ciekawe czy dochodzi do manipulacji i jest juz wieksza albo wklej tez kurczaka organicznego i zwyklego zobaczymy jaka jest roznica

p.s z tymi normami to pewnie jest jak w swiecie sportu zawodowego zabawa w kotka i myszke w kontekscie dopalaczow
zdrowe miecho to sobie biega po lasach i wcina zoledzie ; )

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 24-11-2017 10:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #6 Ocena: 0

2017-11-24 10:49:05 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Ni jasne, ciagle sa dodawane aneksy z odswiezona lista substancji szkodliwych.

Niestety mieso nie podlega pod moja kategorie.Nie czuje sie kompetentna wypowiadac na temat miesa. Ja zajmuje sie uprawami rolniczymi. Glownie owoce, troche warzyw, przyprawy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-11-24 12:15:46 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przepraszam, okreslenie bylo niewlasciwe.
Poczatkowo zasugerowalam sie:
Cytat:

2017-11-23 18:04:32, Chillileaf napisał(a):
Ja w tym siedze ro wiem, spedzam tyle godzin dziennie na sprawdzaniu tego wszystkiego.

Po swiecie latam zeby sprawdzic na miejscu naszych dostawcow.

Wszystko jest cacy.


Cytat:

2017-11-23 21:45:54, Chillileaf napisał(a):
z czystym sumieniem I zawsze polecam zywnosc ekologiczna. Jest bezpieczniejsza I duzo lepsza dla zdrowia waszego I waszych dzieci.
Smacznego.

i mialam wrazenie opinii kogos w stylu audytu, majacego wglad/zajmujacego sie procesem od pobrania probki do uzyskania wynikow i ich analiz.
Potem sie okazalo, ze chodzi tylko o niektore produkty roslinne i porownanie badan z normami.
Dlatego wspomnialam o wzglednosci opinii tylko na bazie zestawienia wynikow laba z obowiazujaca w firmie/rzadowa tabela substancji.

Nie odwazylabym sie tak beztrosko zapewniac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #8 Ocena: 0

2017-11-24 12:25:54 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Za to beztrosko na podstawie szczatkowych informacji wciaz
W tonie pejoratywnym wypowiadasz sie na temat zakresu mojej pracy I moich kompetencji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2017-11-24 13:19:14 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mysle, ze zbyt personalizujesz, zamiast przejrzenia watku pod katem merytorycznym.

Ze starych tematow (m.in. sposobow znakowania zywnosci 'organic'):
za i przeciw

zdrowe odzywianie

chleb

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-11-24 15:54:00 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Carbofuran < 0.001mg/kg

Kilka, bo nie mam calego dnia.
To norny, w probkach nie znaleziono zadnego pestycydu przekracxajacego normy. Nie podaja Ci ile znajduja. Podaja ze jest ponizej MRL(maximum residue level).


Sprawdzilem zalacznik polskiego Ministerstwa Zdrowia do Rozporządzenie Ministra w sprawie najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości pestycydów, które mogą znajdować się w
środkach spożywczych lub na ich powierzchni i tam dla warzyw jest norma 0.02 mg/kg -- przyczym uwaga -- oznaczona jako granica oznaczalnosci metody. Granica oznaczalności (Limit of Quantification - LOQ) to jak mowi internet najmniejsza ilosc lub najmniejsze stezenie substancji, mozliwe do ilosciowego oznaczenia dana metoda. Nie znalazlem wartosci dla rabarbaru.

Czyli tak: wedlug norm MZ karbofuranu musi byc mniej niz 0.02 mg/kg. Mniejszej ilosci nie da sie wykryc - to znaczy ze jak bedzie 0.01 mg/kg w ziemniaku to metoda oznaczania da zero lub jakas inna losowa wartosc bo to jest ponizej zdolnosci detekcyjnej metody. To jest jasne.

Sprawdzilem jak sie ustawodawstwo europejskie do tego odnosi i zdaje sie ze (a) albo znalazlem jakies stare dokumenty MZ (b) albo MZ jeszcze nie poprawilo wlasnych zalacznikow do rozporzadzen (c) pracuja tam same gamonie.

Otoz "ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2015/399 z dnia 25 lutego 2015 r.
zmieniające załączniki (...) w odniesieniu do najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości (...) karbofuranu, (...) w określonych produktach lub na ich powierzchni"
wyraznie mowi, ze dla rabarbaru limit wynosi 0,002 mg/kg ... czyli tylko dwa razy wiecej niz dla organicznego rabarbaru. I wielkosc ta jest granica oznaczalnosci. Zatem znow ustawodawca chyba nie wie ze istnieje lepsza metoda oznaczania zawartosci karbofuranu. ;-) Albo ktos sobie tutaj robi zarty.

Dlatego pytalem sie na samym poczatku o metody i ich ograniczenia bo papier przyjmie wszystko a jak sie sprawdzi liczby to juz wychodzi co innego.
Moim zdaniem firmy promujace organiczne jedzenie graja na strachu i aspiracjach ludzi, bo nie wierze ze choc 1% ludzi kupujacych organiczne jedzenie zadal sobie trudnu aby sprawdzic co to dokladnie oznacza, jak to jest mierzone, jakie sa normy, jakie sa ograniczenia metod, jakie sa przecietne wartosci w organicznych i nieorganicznych warzywach.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,