MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

Postów: 167

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2010-05-14 16:32:04 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Jakis czas temu zainteresowalam sie postem pt ,,Szlachetna Paczka – i Ty mozesz pomoc,,
W tym artykule mozecie sie dowiedziec wiecej o tej akcji jak rowniez jej przebiegu i zakonczeniu

Artykul

Dostalam kilka dni temu email od Kasi (to imie wolontariuszki), zamieszczam Wam tu krotka historie kolejnej rodziny, jakiej chcialabym pomoc przy mam nadzieje Waszym wsparciu

Państwo Pura mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu. Są tam 2 pokoje, kuchenka i łazienka z tym,że tylko jeden pokój i kuchnia są ogrzewane i w tym jednym pokoiku śpią wszyscy. Mieszka tu 6-ro dzieci z rodzicami. Ojciec stracił pracę na kolei, mama nigdy nie pracowała, zajmowała się dziećmi i domem. Rodzina jest w b. trudnej sytuacji, utrzymuje się tylko z zasiłków i pomocy społecznej. Rodzice zgodzili się na umieszczenie danych i zdjęć w internecie, ale gdy byłam tam z Jolą ( wolontariuszka, która miała tą rodzinę pod opieką) w domu był tylko ojciec. Ci ludzie są bardzo skryci i wstydzą się swojej sytuacji. Teraz trochę o dzieciach:
RAFAŁ 3 LATKA - potrzebuje ubranek i zabawek.
SZYMON 7 LAT - marzy o zabawce robocie, który się różnie składa i rozkłada.
ELA 12 LAT - bardzo by chciała grać na klawiszach, ale nie ma instrumentu, (to b. skromna dziewczynka sama by tego nie powiedziała, znam ją, bo ją uczę. Teraz takich dzieci już nie ma, teraz większości dzieci wszystko się należy i rodzice stają na uszach, żeby wszystko im dać i wychowują takich małych egoistów, niestety....)
JUSTYNA 13 LAT - uczy się w gimnazjum, potrzebuje jak reszta ciuchów
MONIKA 16 LAT - uczy się w Technikum o profilu Hodowca Koni, od małego kocha konie i chciała na nich jeździć, dopiero teraz poszła do szkoły o takim profilu, niestety rodziców nie stać na spodnie do jazdy konnej (chyba bryczesy się nazywają) i buty z cholewami do jazdy konnej.
AGNIESZKA 18 LAT - uczy się w technikum fryzjerskim, potrzebuje narzędzi do praktyk: suszarki,dobrych nożyczek, szczotek, lokówki itp.
Cała rodzina będzie ogromnie wdzięczna za środki czystości, proszki do prania, żywność, słodycze dla dzieci, przydała by się kołdra i pościel.
Ewciu, cokolwiek by się udało, to będzie super, bo u nich jest wyjątkowa bieda, bywa że nie mają co jeść, tak twierdzą sąsiedzi, którzy też pomagają jak mogą. Te 2 najstarsze dziewczyny mieszkają w Białymstoku na stancji, bo inaczej nie mogły by się dalej uczyć, i to jest duży koszt, ale rodzice się nie poddają. Postaram się zrobić zdjęcia jak najszybciej, to ich poznasz. Dzieci są grzeczne, dobrze wychowane.

1.SZYMON wzrost-124 (dres, spodnie, pantofle nr. 31)
2.ELA wzrost-146 (spodnie obw. talii 64 obw. bioder 82, sandały nr.36)
3.JUSTYNA wzrost-156 (spodnie obw.talii 64 obw.bioder 82, buty sportowe nr.37)
4.MONIKA wzrost- 165 (spodnie do jazdy konnej obw.talii 80 obw. bioder 98, buty do jazdy konnej nr.38
5.AGNIESZKA (suszarka do włosów 1800-2000W, prostownica, profesjonalny zestaw fryzjerski - nożyczki, grzebienie, szczotki, itp)
Mama nic nie napisała o najmłodszym Rafałku, myślę, że ucieszy się z każdej zabawki i słodyczy. Ewciu, oczywiście jeśli czegoś nie da rady, to trudno. Ta rodzina jest w b. ciężkiej sytuacji, więc ucieszą się z tego co uda się zebrać. Oni nie są zaradni i przebojowi, jak niektórzy potrzebujący, że wyproszą wszystko.
Mam nadzieje ,ze znajda sie ludzie chetni pomoc .Jezeli chcecie mozecie bezposrednio wyslac co sod siebie ,jakies uzywane rzeczy jezeli macie w dobrym stanie czy zabawki ,ktore zalegaja w szafie lub nawet slodycze wszelka pomoc bedzie na wage zlota
Jezeli komus jest wygodniej ,ja bede zbierac paczke na terenie Northampton ,kazdy chetny moze wyslac rzeczy do mnie ja postaram sie znalezc firme ,ktora bedzie chciala zabrac rzeczy i dostarczyc tej rodzinie .
Na terenie Londynu rzeczy mozna podrzucic Anielce ,ktora zaoferowala sie mnie wesprzec .
Jezeli macie zyczenie skontaktowac sie z wolontariuszka tu podaje za jej pozwoleniem adres emailowy ,moze macie zyczenie sie jej bezposrednio spytac o szczegoly lub ewentualnie pomoc innej rodzinie .
kachakozlowska@gmail.com
Wszelkie sugestie oraz ewentualne pytania mile widziane
efka :-D

PS.Adres rodziny z przyjemnoscia przesle na priv
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anielka

Post #2 Ocena: 0

2010-05-14 17:46:29 (14 lat temu)

anielka

Posty: 1113

Kobieta

Z nami od: 13-08-2007

Skąd: Londyn/Hanwell

Ja oczywiscie dolaczam sie do akcji Efki i oferuje pomoc.

Cel jak najbardziej szlachetny i mam nadzieje, ze i tym razem polonia z MW otworzy swoje serca.
W weekend napewno poprzegladam szafy i mysle, ze znajdzie sie kilka rzeczy, ktore mi juz sie nie przydadza a moga wywolac usmiech na twarzy tych dzieci.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

littleflower

Post #3 Ocena: 0

2010-05-14 19:38:12 (14 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Podbijam

Jak myslicie czy Szymon bedzie zadowolony z BIONICLE czy to o taki robot chodzi- ja moge mu to dac,

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2010-05-14 19:45:43 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2010-05-14 19:38:12, littleflower napisał(a):
Podbijam

Jak myslicie czy Szymon bedzie zadowolony z BIONICLE czy to o taki robot chodzi- ja moge mu to dac,



Wszystko sie przyda ,ja juz zaczelam zbierac rzeczy w pracy ,zajomi juz zostali uczuleni i w weekend maja przejrzec rzeczy i na poniedzialek w miare mozliwosci przyniesc co kazdy moze ,mam nadzieje ,ze powoli uda sie zebrac jaka odziez ,zabawki czy slodycze lub jedzenie
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2010-05-14 21:52:33 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Odezwalo sie kilka osob do mnie za co dziekuje serdecznie ,mam nadzieje, ze ludzie nie zniechecili sie do pomagania innym i uda sie pomoc tej rodzinie
Na biezaco bede informowac o postepach :-D
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

basiura

Post #6 Ocena: 0

2010-05-14 22:11:01 (14 lat temu)

basiura

Posty: 1229

Kobieta

Z nami od: 15-12-2008

Skąd: Flint

mam do oddania prostownice, uzywalam jej pare razy, juz mi sie nie przyda bo od roku mam krotkie wlosy a prostownica sie kurzy w szufladzie. Poprosze o adres na pw

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #7 Ocena: 0

2010-05-14 22:20:08 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2010-05-14 22:29:18 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Dziweczyny wielkie dzieki za pomoc :-D

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2010-05-14 22:43:02 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #10 Ocena: 0

2010-05-14 23:00:18 (14 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

super- ciesze ie ze nie zostajemy obojetni na niedole innym

mam tez taka sugestie by jesli ktos cos podrzuca Ewie Anielce lub bez[posrednio rodzinie z tych wymienionych rzeczy jak np fryzjerski zestaw , da;l znak by nie [powtarzaly sie te rzeczy, nie chodzi mi o ubrania czy zabawki czy zywnosc ale te wlasnie wyszczegolnione jak w/w zestaw

Acha i moze jakies info o rodzicach, ja wiem ze prosza o pomoc dla dzieci ale ja mam np do oddania nowa puchowa kurtke i bezrekawnik( tutaj zimy niestety nie ma - wiec zakup byl nieudany ) dla dosyc "duzego" pana,

Nie wiem czy to dobry pomysl, tak mi przyszlo na mysl, kiedy ostatnio ukladalam i znow ta kurtka wpadla mi w oko.
Ale mysle ze niektore z nas tez maja troszke ubran po sobie, bo np zeszczuplaly , i komus by to sie moglo przydac.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Strona 1 z 17 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,