MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bezplatna pomoc prawna - czy istnieje w Londynie? Pilne.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Janbezziemi

Post #1 Ocena: 0

2018-02-08 01:35:27 (6 lat temu)

Janbezziemi

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2016

Skąd: Londyn

Witam serdecznie.
Nie wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie. Jesli nie, prosze uprzejmie o przeniesienie.
Czy ktos orientuje sie czy w Londynie jest jakiekolwiek biuro z bezplatnym doradztwem prawnym? Cos kiedys Kukiz otwieral, ale czy to jeszcze dziala?

Sprawa jest bardzo pilna. Dostalem papiery z Home Office. Mimo ze moj angielski jest dobry, to ciezko sie w nich polapac. Chodzi o procedure deportacyjna. Nie wiem czy otrzymalem wlasnie decyzje deportacyjna czy to cos innego.

Kompletnie nie wiem, co z tym zrobic. Mam malo czasu. Z pieniedzmi krucho, dlatego zastanawiam sie, czy jest ktos, kto bezplatnie mi pomoze, gdzie bede mogl pojsc i zapytac, co dalej robic, z tym co otrzymalem.

Gdyby ktos cos wiedzial, uprzejmie prosze o pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-02-08 08:25:59 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wklej na forum, zamaz dane osobowe.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Janbezziemi

Post #3 Ocena: 0

2018-02-08 17:16:19 (6 lat temu)

Janbezziemi

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2016

Skąd: Londyn

Przestudiowalem papiery, ktore otrzymalem i dopiero po kilkunastu godzinach wyszedlem z szoku.
Zamieszczam je w zalaczeniu (mam nadzieje, ze bedzie cos widac), ale jasno z nich wynika, ze otrzymalem decyzje o deportacji.
Oficer emigracyjny, ktory ze mna przeprowadzal rozmowe i wreczal mi papiery nic na ten temat nie mowil, mowil bardziej, ze mam sie stawic do home office i wyjasnic, dlaczego kilka miesiecy pozostawalem bez pracy i na podstawie moich wyjasnien, podjeta zostanie ewentualna decyzja.
Tymczasem, jak widac, wykorzystal moja nieuwage i po prostu podjal decyzje o wyrzuceniu mnie z UK.

Pewnie nikt nie mial z tym stycznosci, ale gdyby jednak, prosze o jakas informacje, czy jest sie odwolywac, jakie sa szanse przed takim trybunalem. Samo odwolanie to 80 funtow, a samemu raczej go nie napisze, bo trzeba prawidlowe zarzuty sformulowac, wiec bez pomocy prawnika sie nie obedzie.
Nie przelewa mi sie i jesli to jest pozbawione wiekszego sensu, bo Trybunal klepie wszystko jak urzad emigracyjny postanowil, to moze lepiej sie podporzadkowac? Sam nie wiem.
Zglupialem. Doczytalem sie ze w grudniu Sad Najwyzszy w Anglii uznal, że polityka jaką stosuje Home Office polegająca na deportacji bezdomnych obywateli Unii Europejskiej jest nielegalna i musi się natychmiast skończyć.
A mnie jak rozumiem wyrzucaja tylko na podstawie tego, ze kilka miesiecy pozostawalem bez pracy i jak zarzucil mi urzednik nawet nie bylem jako job-seeker.
A ja po prostu po zlych doswiadczeniach z job centre sie u nich nie rejestrowalem, szukalem pracy na wlasna reke, chodzilo mi o konkretna prace, ale nie moglem jej dostac. Teraz szukam juz jakiejkolwiek.
Mam potwierdzenia w postaci wysylanych maili.

Czy ktos moze cos sensownego doradzic?

Ps. kurcze nie moge dodac zalacznikow, bo "dodawanie zalacznikow jest niedostepne". Mozna to obejsc?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-02-08 17:36:36 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Druga strona w tym watku: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/36/59799/DEPORTACJA-Z-UK,20

Napisz do Netta6, moze podesle Ci jakies wzory dokumentow do odwolania.

A jak w ogole Cie namierzyli jako niepracujacego?
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Netta6

Post #5 Ocena: 0

2018-02-08 19:24:31 (6 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Janbezziemiza za chwilę napiszę Ci wiadomość na pw.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2018-02-09 01:33:22 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie bardzo rozumiem, za samo bezrobocie deportuja? Namierzaja bezrobotnych imigrantów z UE? Niby jak?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-02-09 08:22:15 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

https://www.theguardian.com/politics/2017/sep/30/brussels-uk-deported-eu-citizens

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/12/14/home-office-policy-deporting-eu-citizens-found-rough-sleeping/

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2018-02-09 09:01:24 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Bezrobotny a bezdomny to jednak różnica...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2018-02-09 09:07:05 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-08 17:16:19, Janbezziemi napisał(a):

Czy ktos moze cos sensownego doradzic?




1. www.citizensadvice.org.uk/immigration/living-in-the-uk-illegally/if-youre-going-to-be-deported-from-the-uk/

2. Ustawa o deportacji bezdomnych dotyczy NON EU.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Netta6

Post #10 Ocena: 0

2018-02-09 15:04:58 (6 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Cytat:

2018-02-09 01:33:22, Wielim napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, za samo bezrobocie deportuja? Namierzaja bezrobotnych imigrantów z UE? Niby jak?


Nie, za samo bezrobocie nie deportują. Przynajmniej ja się osobiście nie spotkałam z takim przypadkiem.
Od razu przeszłam na pw z autorem postu, ponieważ z doświadczenia wiem, że oprócz bezrobocia coś jeszcze musiało się wydarzyć. Co to jest, pisać nie będę skoro sam autor się nie wypowiada na forum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,