MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zakup uzywanego samochodu w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cyp3k

Post #1 Ocena: 0

2017-07-31 08:14:26 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Hej hej, to znowu ja ;-)

Tym razem problem innej natury, z uwagi na to ze uznalem ze spedzam wiekszosc swojego czasu przed i po pracy w samochodzie, pora zmienic obecne 4 kolka na inne, nieco bardziej komfortowe 4 kolka.
Problem w tym ze absolutnie nie jestem zwolennikiem nowych aut, przerazaja mnie downsizingowe buble i kiepska trwalosc materialow, do tego chorendalnie wysokie koszty serwisu.
Przywyklem (co z reszta bardzo lubie) do grzebania przy samochodzie wlasnymi kluczami, komputerami i rekoma.

Stad w mojej glowie zrodzil sie pomysl do zakupu marzenia sprzed kilku lat. Tak, uwazam ze to najlepszy moment !
Na zakup auta mam przygotowane ok 30-40% wartosci pojazdu, reszte chcialem sobie zamortyzowac finansowaniem pojazdu na okres powiedzmy 8 do 12 miesiecy.

I tutaj spotykam kolejny brytyjski absurd, kiedy dzwonie do dealera czy komisu, wszedzie istnieje mozliwosc finansowania zakupu ale...

min. 2010r i przebieg mniejszy niz 100 000mil.

Co za tym idzie wypadamy ze stawki samochodow wartych zainteresowania z mojego punktu widzenia.

Jak to przeskoczyc, czy sa firmy ktore zajmuja sie finansowaniem samochodu ponizej 2010r ? Milage nie jest az tak restrykcyjna kwestia, bo z checia doplace do samochodu o mniejszym przebiegu.

:-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2017-07-31 08:33:33 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

to obstrzenia firm finansowych, co mają zrobić ze złomem w razie kłopotów spłaty?

kolejna sprawa to kwota kredytu, mimo 0% oprocentowania to instytucja finansowa dostanie swoją działkę, procent. poniżej pewnej ceny, kwota prowizji kredytu jest zbyt mała.

zobacz na kredyty np sainsbury's czy Tesco. można dostać kredyt na 5% ale warunek że będzie powyżej 10 000 jak chcesz 3000 to masz 27% (przykład)

jeżeli masz dobre credit score to postaraj się o kredyt gotówkowy.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

cyp3k

Post #3 Ocena: 0

2017-07-31 08:41:04 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Oczywiscie gotowkowy to moj plan B.
Myslalem ze samochodowy jest zwyczajnie w swiecie korzystniejszy. Okres kredytowania i tak bedzie relatywnie krotki wiec APR nie gra tutaj az tak kluczowej roli.

Jest jeszcze plan C - poczekac te 5-6ms i kupic sobie w ogole za gotowke ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2017-07-31 09:43:50 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

A w międzyczasie wyrób sobie kartę kredytową z 0% apr. Po kilku miesiącach używania zwiększyż limit kredytu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-07-31 10:51:37 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polecam pozyczke albo karte kredytowa 0% z balance transfer na konto bankowe. Albo pooszczedzac.

Zapomnij o finansowaniu od sprzedawcy samochodow, na uzywki jest bardzo wysokie oprocentowanie i moga byc dodatkowe oplaty. Nie warto. Czasami nie chce mi sie wierzyc jak ludzie daja sie skubac przy kupnie uzywek.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #6 Ocena: 0

2017-07-31 14:47:55 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Cytat:

2017-07-31 10:51:37, Richmond napisał(a):
Czasami nie chce mi sie wierzyc jak ludzie daja sie skubac przy kupnie uzywek.


To nie skubanie, to po prostu szpan i pic na wodę. "Zastaw się, a postaw się" czyli motto brytyjskich konsumentów. Wokół nas mamy praktycznie samych wynajmujących w furach za grube tysiące. Ale skoro ich stać...

No ale przecież jezdzenie starym bangerem to wiocha, nie? ;)
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

autofan

Post #7 Ocena: 0

2017-07-31 14:56:17 (7 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Masz na mysli brytyjskich -brytyjskich czy "brytyjskich" Polakow, bo Ci drudzy tez sobie swawola.
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-07-31 14:57:19 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Chodzilo mi o to, ze w ogole nie czytaja umow, nie zwracaja uwagi ile bedzie kosztowac finansowanie, nie sprawdzaja innych opcji, itp. Nie wspomne o tym, ze daja sobie wciskac rozne dodatkowe produkty bez zastanowienia.

To czy chca kupowac drogie czy tanie, to jest juz ich prywatna sprawa. Czasami taniej by wyszlo kupic nowy w promocyjnej ofercie niz uzywke na drogie PCP.

Niektore watki w dziale Motoryzacja na forum Moneysavingexperts.com sa straszne pod tym wzgledem.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cyp3k

Post #9 Ocena: 0

2017-08-01 11:14:21 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Jezeli o mnie chodzi to kupuje stosunkowo stary i niedrogi samochod, natomiast taki ktory w zupelnosci spelni moje oczekiwania odnosnie komfortu i niezawodnosci, oraz bede w stanie ogarnac go samemu w razie potrzeby.

W koncu 3k funtow na uzywany samochod na okres 10ms to jeszcze do przelkniecia, prawda ?

Co do brytyjskich konsumentow, tak, spora ich czesc zyje ponad stan, wylacznie dzieki kredytom i leasingowi.
Wiec prawde powiedziawszy daze wiekszym szacunkiem jeogomoscia jezdzacego przyslowiowym passatem za gotowke niz jak to ladnie nazwaliscie "zastaw sie a postaw sie" w nowej furze z salonu.
A pozniej powstaje mit o niewiarygodnie bogatej klasie sredniej wsrod brytyjczykow :-)

Z ciekawosci, gdzie taka karte na 0% sobie wyrobic ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2017-08-01 13:06:00 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

A ona czasami nie nazywa sie money transfer card?
Myslalem ze balance t. To tylko na zadluzone kredytowki?
Na moneysavingexpert masz zawsze takue ala top 5 tych kart

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,