MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Stłuczka polskim autem

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 25

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Varial88

Post #1 Ocena: 0

2017-12-04 20:43:05 (6 lat temu)

Varial88

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-12-2017

Skąd: Exeter

Witam polski samochod przyprowadzilem do angli w lutym 2017. Jezdzilem nim do pracy z mysla ze dociagne do konca roku, potem pojade do polski i tam go sprzedam a po powrocie kupie angielskie auto. Niestety 28 listopada na autostradzie byl wypadek ruch gwaltownie zwolnil a ja zatrzymalem sie na haku kierowcy ktory byl przede mna. Szkody w moim aucie wynosily 60F wiec praktycznie nic. Natomiast poszkodowany kierowca bmw mial pare rys na zdezaku w Polsce koszt takiej naprawy to ok 300 zł w Angli ok 300-400f. Spisalismy oswiadczenie po angielsku gdzie podana byla:
data,miejsce,okolicznosci,moj numer rejestracyjny pojazdu,dane dowodu osobistego, moj numer telefonu i adres zamieszkania. Wszystko podpisane moim i jego nazwiskiem. Zapomnielismy wpisac jego danych,numeru rejestracyjnego(widnieje tylko model auta) rejestracji i numeru mojej polisy OC. Po telefonicznym kontakcie zaoferowalem poszkodowanemu, że pojedziemy do lakiernika on wystawi rachunek a ja zrobie mu przelew. Niestety poszkodowany wstępnie wycenił naprawę na oryginalny zdezak 900F + 300F malowanie to troche za duzo dla mnie. Wysłałem mu kopie swojego polskiego OC i teraz zastanawiam się czy wg. moja firma ubezpieczeniowa pokryje koszty naprawy kierowcy bmw. Czy pokryje koszty a o ich zwrot bede obciazony i tutaj potrzebuje waszej rady. Wiem że pracujac nie powinienem jezdzic polskim autem bo nie jestem juz w celach turystycznych nie wspomne juz o tych 6 miesiacach, czy moj ubezpieczyciel bedzie staral sie ustalic jak dlugo auto jest na terenie UK i jaki jest moj cel pobytu? czy mi sie upiecze POMOCY

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #2 Ocena: 0

2017-12-04 22:37:43 (6 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Zaoferowałeś śmiesznie niskie pieniądze. Na pewno kierowcę BMW rozbolała szyja. Jak miał jakiś pasażerów to ich też boli szyja. Twoja firma ubezpieczeniowa wypłaci po ok £2500 na każdą osobę która boli szyja.

W Anglii też nie naprawia się przy użyciu zamienników. Wszystko powinno być naprawione oryginalnymi częściami.

Daj gościowi numer swojej polisy. Zgłoś wypadek w polskiej firmie ubezpieczeniowej. Nie przyznawaj się że pracowałeś w Anglii. Mów że byłeś tylko na tydzień w odwiedziny.


[ Ostatnio edytowany przez: zealot 04-12-2017 22:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

tomaszzet

Post #3 Ocena: 0

2017-12-04 22:45:34 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Dobrze by jeszcze bylo miec potwierdzenie zakupu biletow na prom/pociag na ta tygodniowa wizyte.

Ta teoria krotkie nogi ma.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 04-12-2017 22:46 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Varial88

Post #4 Ocena: 0

2017-12-04 22:49:42 (6 lat temu)

Varial88

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-12-2017

Skąd: Exeter

Zaoferowałem 500f:), a z tego co wyczytałem jesli kogos 'rozbolala szyja' trzeba wzywac policje a oswiadczenie samo w sobie potwierdza ze wszyscy cali. Kierowca bmw byl sam a po uszkodzeniach auta chyba malo kto by mu uwierzył. Dzwonilem do swojego ubezpieczyciela, ale powiedzieli mi ze majac oc to poszkodowany zgłasza u siebie szkode, ja mogl bym zglosic jak bym mial ac przynajmniej tak to zrozumialem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #5 Ocena: 0

2017-12-05 06:05:26 (6 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Zadnej policji nie trzeba wzywac wystarczy ze gostek pojdzie do lekarza w ciagu 3 dni chyba. Lekarz przepisze mu jakis tam nurofen czy paracetamol i tyle. Niestety ale jako ze ty jestes sprawca to nie masz nic do gadania ani udowadniania. Jak weznie jeszcze jakas rechabilitacje to jakies 4k za szyje + 1.5 k za autko i po sprawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-12-05 06:49:19 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Usiadz i poczekaj. Nic nie musisz mu oferowac, od tego masz ubezpieczenie. Kierowca mial pecha, ze uderzyles w niego, bo teraz bedzie uzeral sie z odyskaniem pieniedzy od Twojego ubezpieczyciela. I zabierz ten samochod do PL przy najblizszej okazji.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #7 Ocena: 0

2017-12-05 06:50:11 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-04 22:37:43, zealot napisał(a):
...
W Anglii też nie naprawia się przy użyciu zamienników. Wszystko powinno być naprawione oryginalnymi częściami.
...


*ROFL**ROFL**ROFL*

No chyba że zaakcentować .. powinno:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2017-12-05 10:15:37 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nue musi żadna policja przyjechać, kiedyś byłem pasażerem gdy kobieta uderzyła w kolegi auto. W ten sam dzień udaliśmy się do szpitala . Żadna policja nie była w sprawę zamieszana. Każdy dostał odszkodowanie za bolaca szyje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2017-12-05 10:24:48 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Oglądałam niedawno część programu na temat wyłudzania odszkodowań od firm ubezp.

Była jedna sprawa odszkodowania na szyję - banda zakapiorów wsiadła do miejskiego autobusu. Za nimi w pogoni jechał osobowy samochód na ustawioną stłuczkę, wszystko było monitorowane kamerami w autobusie. Auto uderzyło/ stuknęło autobus w tylną ścianę. Po stłuczce cała ta ferajna wyglądała jak by co najmniej czołg radziecki ten autobus potraktował. Oczywiście odszkodowania nie dostali ;-) ... inni pasażerowie nawet nie odczuli minimalnego uderzenia.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Varial88

Post #10 Ocena: 0

2017-12-05 16:57:21 (6 lat temu)

Varial88

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 04-12-2017

Skąd: Exeter

Mam nadzieje ze nie skonczy sie to postepowaniem cywilnym:/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,