MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Agencja Pracy a "urlop na żądanie"

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Blafouri

Post #1 Ocena: 0

2017-02-14 11:04:43 (7 lat temu)

Blafouri

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 24-06-2016

Skąd: Scunthorpe

Witam!


Sprawa jest dość pilna. Pracuję przez Agencję Pracy na terenie UK. Dziś skontaktował się ze mną lekarz, że zwolnił się termin co do zabiegu w Polsce i mogę w przyszłym tygodniu przylecieć. Automatycznie skontaktowałam się z agencją i przedstawiłam im sprawę, że lekarz dzwonił a następna możliwa wizyta dopiero za pół roku. Agencja nie chce dać mi urlopu bo to nie są 2tyg wcześniej oraz zwykłego wolnego "na żądanie" mimo, że jest to sprawa pilna. Jak pisałam zabieg dość ważny nie mogę czekać następnym 6mc jednak pracodawca tego nie rozumie i nie zgadza się na żadne rozwiązanie. Skoro już z nimi rozmawiałam L4 wziąć nie mogę bo będzie to oczywiste. Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnym problemem ? Proszę o rady bo jestem w kropce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #2 Ocena: 0

2017-02-14 13:24:03 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

A to jakaś lukratywna posada? Bo jak nie to poinformuj ich że tego a tego dnia nie przychodzisz. Zobaczysz co zrobią. Jak cię zwolnią to pójdziesz do innej pracy. Chyba pracy nie brakuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-02-14 17:36:57 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Skoro już z nimi rozmawiałam L4 wziąć nie mogę bo będzie to oczywiste


Oczywiste bedzie to ze mialas medyczne podstawy do wniosku o urlop jaki zlozylas. Inna sprawa, ze moga miec problem z leczeniem poza UK, ale zwolnienia z Polski sa respektowane. Jak beda kazac przez GP potwierdzic, to moze przygotuj sie na to i zabierz ze soba cos z Polski od lekarza.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Blafouri

Post #4 Ocena: 0

2017-02-14 21:09:59 (7 lat temu)

Blafouri

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 24-06-2016

Skąd: Scunthorpe

Praca w fabryce na produkcji - pracownik jak każdy inny. Poza tym w umowie mam zapewnione 0 godzin wiec uważam, że nie powinno być z tym problemu a tu proszę.. Przedstawiłam uczciwie, że czekać nie mogę 6mc na kolejny termin zabiegu ale powiedziano mi, że nie mam co liczyć bo jest dużo zamówień ale niestety fabryka daje mi ok 2dni pracy w tygodniu mimo, że jestem na "pełen etat".

Czy jesteście pewni, że agencja musi zaakceptować zaświadczenie od polskiego lekarza ? Czy może odmówić przyjęcia tego zaświadczenia ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-02-14 21:21:18 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28873

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Co jest wazniejsze? Twoje zdrowie czy praca w jakiejs fabryce? Prace znajdziesz inna w razie czego, zdrowie niekoniecznie. Chyba nie sa tacy zajeci, skoro pracujesz ledwie dwa dni w tygodniu, dadza sobie rade, jestes pracownikiem tymczasowym, maja innych na zastepstwo.

Mozesz tylko uczciwie powiedziec, ze niestety nie bedzie Cie i grzecznie ich o tym informujesz, zeby mogli zamowic kogos innego na zastepstwo, jesli potrzebuja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2017-02-14 22:07:02 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/24/50607/Praca-w-angli-a-zwolnienie-lekarskie-w-polsce-prosze-o-pomoc

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-02-15 07:56:21 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2018-05-07 21:10:20 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire



[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 07-05-2018 21:26 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,