MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polskie małżeństwo, Rozwód w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 43

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Lonsdale

Post #1 Ocena: 0

2010-02-14 14:39:13 (14 lat temu)

Lonsdale

Posty: 92

Kobieta

Z nami od: 31-03-2009

Kilka dni temu założyłam temat o hazardzie.
Dzisiaj wiem, że niestety małżeństwo nie przetrwa, jestem zmęczona.
Mąż zaciągnął w banku pożyczkę, pokaźna suma.
Sam pracuje przez agencje kilka dni, ja mam kontrakt.
Po rozmowie i błaganiach by udał się na terapię wraz ze mną jako osobą współuzależnioną nie wypali, odmówił. Chcę ratować siebie i dziecko.
Chciałam się dowiedzieć parę rzeczy, a mianowicie:
1. Nie chcę aby mój mąż ponownie zaciągnął pożyczkę, co powinnam zrobić, gdzie zgłosić, może istnieje tutaj jakiś system dla banków o blokowaniu takiej osoby? Czy jest możliwość wniesienia w UK rozdzielczości majątkowej?
2. Mamy 6letniego syna, razem mieszkamy, mieszkanie socjalne. Chcę rozwodu, dla bezpieczeństwa własnego i dziecka, nie chcę spłacać następnych długów męża, przez następnych kilka lat. Gdzie i skąd mam wziąć wniosek, gdzie złożyć? Jaki jest koszt wniesienia takiego wniosku, bo rozumiem, że do sądu w UK, chyba, że istnieje jeszcze inna instytucja o której nie wiem, która zajmuje się takimi sprawami. Czy potrzebny jest mi adwokat? Napiszę tylko tyle, że nie stać mnie na nic, z wypłaty opłacam rachunki, rent i zostaje na życie, ach i ratę kredytu.
Jestem załamana, nie wiem co mam zrobić, nie wiem gdzie załatwia się takie sprawy tutaj, nie stać mnie nawet na bilet do Polski aby tam złożyć wniosek.
Proszę o radę.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #2 Ocena: 0

2010-02-14 14:52:44 (14 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Moze cos pomoga ponizsze artykuly:

Rozwod na wyspach.
Rozwod w UK.

Trzymam kciuki.
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2010-02-14 14:53:39 (14 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wczesniejszy watek

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/13676/Rozwod-na-Wyspach

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/8915/Rozwod-w-Anglii,10

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/21/16896/Pozew-rozwodowy

[ Ostatnio edytowany przez: Adacymru 14-02-2010 14:57 ]

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lonsdale

Post #4 Ocena: 0

2010-02-14 15:28:31 (14 lat temu)

Lonsdale

Posty: 92

Kobieta

Z nami od: 31-03-2009

Czy rozdzielczość majątkowa wniesiona w polskim sądzie obowiązuje w UK?
Wiecie coś na temat wrzucenie w system męża?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lonsdale

Post #5 Ocena: 0

2010-02-14 15:31:04 (14 lat temu)

Lonsdale

Posty: 92

Kobieta

Z nami od: 31-03-2009

Jak się nazywa rozdzielczość majątkowa tutaj, pójdę jutro do CAB, pewnie uzyskam tam informacje, gdzie co i jak, jednak nie mam bladego pojęcia jak się to nazywa.
Dziękuję za wszelką pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2010-02-14 15:51:02 (14 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Znalezione w necie:

Na mocy przepisów Ustawy z 1973 r. o Postępowaniu w sprawach domicylu i małżeńskich (the Domicile and Matrimonial Proceedings Act 1973) sądy Anglii i Walii mają jurysdykcję do orzekania o rozwodzie, nawet jeśli małżeństwo zostało zawarte za granicą, jeżeli jedna ze stron małżeństwa: posiada miejsce pobytu (domicile) w Anglii i Walii w terminie rozpoczęcia postępowania; lub posiadała stałe miejsce zamieszkania w Anglii i Walii przez okres jednego roku przed tym terminem.

Podział majątku w przypadku rozwodu w Anglii i Walii reguluje Ustawa z 1973 r. o postępowaniu sądowym w sprawach małżeńskich. Sekcja 24 ustawy pozwala sądowi, w momencie wydania orzeczenia o rozwodzie, unieważnieniu lub separacji sądowej, lub w terminie późniejszym, nakazać przeniesienie majątku z jednego małżonka na drugiego, lub na dziecko obojga małżonków, lub na inną osobę dla dobra dziecka obojga małżonków. Inne przepisy uprawniają sądy do wydawania nakazów o dokonaniu okresowych płatności, nakazania sprzedaży majątku, do wydania nakazów dotyczących rent lub nakazania wypłaty jednorazowych płatności ryczałtowych lub innych. Sądy mają prawo do decydowania o nakazach wydawanych w każdym poszczególnym przypadku, w celu sprostania wymaganiom danej sprawy w jej szczególnych okolicznościach. Zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 12 listopada 1968 roku Prawo prywatne międzynarodowe, stosunki osobiste i majątkowe między małżonkami podlegają ich każdoczesnemu wspólnemu prawu ojczystemu. Każdoczesne wspólne prawo ojczyste stron rozstrzyga także o dopuszczalności zawarcia, zmiany lub rozwiązania majątkowej umowy małżeńskiej. Stosunki majątkowe wynikające z majątkowej umowy małżeńskiej podlegają wspólnemu prawu ojczystemu stron z chwili jej zawarcia. W braku wspólnego prawa ojczystego małżonków prawem właściwym jest prawo państwa, w którym oboje małżonkowie mają miejsce zamieszkania, a gdy małżonkowie nie mają miejsca zamieszkania w tym samym państwie, właściwe jest prawo polskie. Z przepisów tych wynika, że w przypadku gdy posiadają Państwo oboje obywatelstwo polskie (zgodnie z prawem prywatnym międzynarodowym oboje są uznani Państwo za obywateli polskich), to zawarcie umowy majątkowej w Polsce powinno zostać przez sąd wzięte pod uwagę.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2010-02-14 17:44:27 (14 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Lonsdale jesli maz zaciagnal pozyczke na swoje nazwisko to tylko on bedzie za to pozniej scigany. Nie musisz splacac jego pozyczki.

Nie mozesz nigdzie "zablokowac" meza, zeby nie bral dalszych pozyczek. Bierze je na wlasne nazwisko i robi to na swoja odpowiedzialnosc.

Jesli jednak zaciaga tez dlugi na Twoje nazwisko bez Twojej zgody to bedzie fraud.
Proponuje natychmiast zalozenie osobnego konta bankowego, zeby np nie skorzystal z overdraft, bo w takim przypadku oboje bylibyscie odpowiedzialni za splate tego dlugu.
Dokonaj jak najszybciej "separacji" finansowej.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lonsdale

Post #8 Ocena: 0

2010-02-14 20:21:50 (14 lat temu)

Lonsdale

Posty: 92

Kobieta

Z nami od: 31-03-2009

Sprawa wygląda tak.
Mąż miał kartę kredytową, spłacił ją, podnieśli mu limit, następnie wzięliśmy pożyczkę, wspólną, która kończy się w marcu, nienaganna historia kredytowa, tak mówili w banku.
Otworzył swoje konto, przeniósł pożyczkę (miała być spłacona przed terminem) na swoje konto (tak żebym myślała, że pożyczka została spłacona) i z niego spłacał naszą ratę. Obecnie nie wiem, na jakiej zasadzie wziął tą pożyczkę (nową, czy dobrał do poprzedniej), nadal widnieje na moim koncie, jako osoba, lecz pożyczkę dostał na swoje konto. Myślę jednak, że bazował na naszej wspólnej historii kredytowej ze wspólnego konta, lecz pieniądze wpłynęły na jego konto osobiste, o nim niestety nie wiedziałam. Jak dobrze rozumiem w takiej sytuacji jestem również odpowiedzialna za tą pożyczkę i jej spłatę. Paradoks jest taki, że w maju planowałam wziąć niewielki kredyt na auto, bo mój trupek się rozlatuje, czy w takiej sytuacji bank da mi kredyt? Mam także kartę kredytową, obciążoną na niewielką sumą, chciałam tworzyć historię kredytową (za rok chcieliśmy/chciałam kupić dom), no to stworzyłam, mój mąż także, a wszystkie oszczędności wyparowały.
Wszystkim dziękuję za zainteresowanie.
Chciałam jeszcze zapytać, gdzie mogę zrobić rozdzielczość majątkową w UK, adwokat, Polski Konsulat?

[ Ostatnio edytowany przez: Lonsdale 14-02-2010 20:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Edina1212

Post #9 Ocena: 0

2010-02-14 20:36:19 (14 lat temu)

Edina1212

Posty: 192

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 07-02-2010

Skąd: Edinburgh

Kazdy kredyt, ktry zaciaga maz, w trakcie trwania zwiazku(do momentu orzeczenia separacji)jest waszym wspolnym dlugiem:kredyty, karty kredytowe wystawione na jednego z was, nawet overdraft na koncie, nie wazne czyje imie widnieje na koncie.To samo dotyczy dlugow wobec skarbu panstwa i pochodzacych ze wspolnego gosp.domowego, wiec "ratuj sie, kto moze".O rozdzielnosci majatkowej dowiesz sie od prawnika-poprosisz o separacje, momentalnie uzyskasz rozdzielnosc majatkowa i swiety spokoj.Jestes w separacji, ale twoja historia kredytowa nie ulega zmianom, czyli, jak malzonek ja ktotko mowiac sknocil(napisalabym inaczej)twoja intereses, by ja naprawic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lonsdale

Post #10 Ocena: 0

2010-02-14 20:44:13 (14 lat temu)

Lonsdale

Posty: 92

Kobieta

Z nami od: 31-03-2009

Czy ktoś orientuje się ile wynosi koszt wizyty u prawnika, rozumiem, że wniosek na separację jest płacony osobno, jeśli tak to w jakieś kwocie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,