MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rozwód w Anglii ???

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

jojomaster

Post #1 Ocena: 0

2007-08-25 00:41 (17 lat temu)

jojomaster

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

Skąd: luton

uwazaj na to co robisz. z tego co piszesz to sie po prostu drzecie o dziecko - jedno drugiemu na zlosc... zastanow sie co czuje dziecko, ktoro kocha obydwoje rodzicow tak samo mocno! robicie mu krzywde... poza tym jesli cie poda do sadu o alimenty to bedziesz musial cash do reki dawac - sady nie uznaja czegos takiego jak 'kupowanie potrzebnych rzeczy'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

orkykr

Post #2 Ocena: 0

2007-08-25 07:08 (17 lat temu)

orkykr

Posty: 3

Z nami od: 10-04-2007

Eh.. ja sie nawet nie chce migac od placenia.Napisalem jej ze dostosuje sie do wyroku sadowego.Ale wiadomo.. dla syna bede duzo robil. Tak sie teraz zastanawiam... i na co byla potrzebna ta Angliia :/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #3 Ocena: 0

2007-08-25 08:51 (17 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

anglie zostawcie w spokoju. wszystko zalezy od ludzi. nie wnikam co bylo przyczyna tej sytacji.ale rzeczywiscie, czasami zapomina sie o dzieciach. od przemocy jest policja. jesli chodzi o benefity, ta sa na dzieci,ale wystapic o nie moga osoby pracujace - mam namysli tax-y. prosze zapoznac sie z warunkami przyznawania tych benefitow.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

snow

Post #4 Ocena: 0

2007-08-27 15:12 (17 lat temu)

snow

Posty: 8

Z nami od: 26-07-2007

SABINA80 jak sobie radzisz,jestesmy w podobnej sytuacji,mamy dzieci w identycznym wieku,jesli masz ochote to podaj jakis namiar na siebie,moze bedziemy mogly sobie pomoc nawzajem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasia_londyn

Post #5 Ocena: 0

2007-09-01 15:14 (17 lat temu)

kasia_londyn

Posty: 10

Z nami od: 17-07-2007

Sabina - zdecydowanie mozesz sie rozwiezc tutaj (tzn w Anglii). Wiem bo kiedys podeszlam do miejscowego sadu zapytac sie jak moge dostac rozwod i dali mi ulotke i plik papierow gdzie wyczytalam ze jezeli choc jedno z partnerow jest mieszkancem UK to sadem wlasciwym moze byc sad tutejszy.

Ja tam bym sie nie przejmowala radami typu "uwazaj co komu mowisz". Ludzie tu udzielaja bardzo pomocnych rad bez zobowiazan (jak pan urzednik z sadzie ktory wreczyl mi papiery rozwodowe do wypelnienia jezeli nie chce starac sie o prawnika). Mozesz duzo sie dowiedziec wstepnie i anonimowo.

Snow - owszem, ja bym spytala w citizen o mieszkanie (i jak sie do wszystkiego zabrac) i zglosila uzycie sily na policji. I lekarza do obrazen. Przyda sie do wzmocnienia Twojej pozycji przy rozwodzie i przy decyzji o przyznaniu prawa opieki nad dziecmi. Moze dopoki nie dostaniesz normalnego mieszkania, moze przynajmniej daliby Ci jakies mieszkanie zastepcze (temporary accomodation) ze wzgledu na dzieci?

Trzymajcie sie, dziewczyny!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlinr

Post #6 Ocena: 0

2007-09-05 10:42 (17 lat temu)

marlinr

Posty: 10

Z nami od: 05-09-2007

Skąd: Sunderland

witam..rowniez mieszkam w Anglii.moja rada.pzedewszystkim udaj sie do Job center plus,musisz sie tam zarejestrowac.nalezy Ci sie zasilek dla
-samotnej matki
-child tax credit
-child benefit
oraz najwazniejsze moja droga..CSA-child suport agency,w Job Center plus pomoga Ci z tym,CSA sciagnie pieniazki od Twojego meza na dzieci,bez zadnego ale.pobieraja je bezposrednio z jego konta.Glowa do gory,ja tez przez to przechodziilam.Jezeli masz jakies pytania podaje moj email:marlinr@poczta.onet.pl[/B]
marlena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer MSN Messenger

vitek

Post #7 Ocena: 0

2007-09-05 11:01 (17 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2007-09-05 10:42, marlinr napisał(a):
witam..rowniez mieszkam w Anglii.moja rada.pzedewszystkim udaj sie do Job center plus

Żeby się rozwieść ??? :-o
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

marlinr

Post #8 Ocena: 0

2007-09-05 12:32 (17 lat temu)

marlinr

Posty: 10

Z nami od: 05-09-2007

Skąd: Sunderland

rada dotyczyla pomocy.Znalezc prawnika-pierwsza godzina jest zazwyczaj darmowa,co nie oznacza ze za reszte trzeba placic,wszystko jest zalezne od sytuacji danej osoby.pozdrawiam
marlena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer MSN Messenger

tweetyy29

Post #9 Ocena: 0

2010-09-27 22:51:12 (14 lat temu)

tweetyy29

Posty: 99

Kobieta

Z nami od: 10-06-2010

Skąd: Reading

A ja mam pytanie w sprawie podzialu majatku. Od dwoch lat nie mieszkam juz z mezem. Mam dwoje dzieci, ktore utrzymuje sama. Myslalam ze czas najwyzszy zeby wziasc rozwod, wiec jak to w przypadku podzialu majatku. Nie mamy zadnego mieszkania, samochodu itd. Mam troche pieniazkow odlozonych na koncie w Polsce, ktorego wspolwlascicielka jest moja mama. Czy te pieniadze moga sluzyc do podzialu.? Ja sama na nie zapracowalam i ani jeden grosz nie jest jego, nawet alimentow od niego nie otrzymuje. Czy ktos zna odpowiedz?
Tweety- kocham wszystkie kotecki.... Mężczyzna jest jak kot..... przychodzi żeby go nakarmić, pogłaskać i znika

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #10 Ocena: 0

2010-09-27 22:58:01 (14 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Jesli nie mieszkacie razem od dwoch lat,rozwod powinniscie dostac w zasadzie "od reki". Speniacie jeden z pieciu podstawowych warunkow do rozwodu w UK - 2 lata separacji.
Przy skladaniu wniosku o rozwod nie wpisuj nic jako wspolne dobra/majatek. Nie powinno z tym byc zadnych problemow. Co innego, gdyby to Twoj maz byl wspolwlascicielem konta.
Jesli nie otrzymujesz alimentow na dzieci, zadzwon do Child Support Agency, zloz wniosek przez telefon, a oni sie wszystkim zajma - ustala miejsce pracy Twojego meza i nalicza mu alimenty na dzieci. Wystarczy, ze znasz jego nr NIN lub adres.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,