MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ostatni moment na przeprowadzkę do Anglii - kiedy?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Bob123

Post #1 Ocena: 0

2020-07-26 18:15:36 (4 lata temu)

Bob123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2020

Skąd: maybe London

Jak myślicie max do kiedy musiałbym się przeprowadzić (zacząć pracować?) w Anglii żeby być w miarę pewnym, że dostanę pre-settled status? Połowa grudnia, czy jednak lepiej dużo wcześniej (np. początek października)?

Moja sytuacja wygląda tak: od kilku lat pracuję w polskim oddziale firmy z HQ w City of London. W lutym/marcu zacząłem wstępnie rozmawiać o przenosinach do Londynu. Mój manager (w UK) stwierdził, że jak najbardziej popiera pomysł... poinformował mnie jak by to wyglądało i na ile kasy mógłbym liczyć, itd... i jeśli jestem w 100% zdecydowany (nie byłem) to on zacznie cały proces.
Potem wiadomo, COVID, lockdown... i teraz zastanawiam się czy nie wrócić do tematu. Tylko nie wiem ile mam czasu na podjęcie decyzji, tak żeby przed wyjazdem ogarnąć sprawy prywatne w Polsce, no i żeby firma miała wystarczająco dużo czasu na swoje procedury.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2020-07-26 20:09:30 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4027

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Jesli chcesz sie przeprowadzic, to lepiej to zrobic wczesniej niz pozniej. Teoretycznie czas jest do konca roku, ale jesli juz podjales decyzje, to po co zwlekac?Oblicz, ile Ci zajmie czasu ogarniecie spraw prywatnych, dodaj miesiac, bo zycie lubi sprawiac niespodzianki i podaj to jako Twoj termin.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Bob123

Post #3 Ocena: 0

2020-07-26 20:59:08 (4 lata temu)

Bob123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2020

Skąd: maybe London

mój problem polega na tym, że nadal nie jestem w 100% pewien czy chcę... więc może zadam pytanie inaczej: jak mogę formalnie udowodnić mój "stały" pobyt w UK przed 31 grudniem, tak żeby mieć pewność, że ten pre-settled status dostanę? i.e.: umowa o pracę z datą, payslip, ...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2020-07-26 22:09:26 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Payslipy, wyciągi bankowe. Jak nie spróbujesz to możesz potem żałować, że nie spróbowałeś. Najlepiej jak nie będziesz sobie w PL zamykał żadnych furtek.
Może byłaby opcja oddelegować się ”na próbę” np na pół roku?
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2020-07-27 09:45:20 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Najpierw to pogadaj ze swoim managerem czy temat jest jeszcze w ogóle aktualny . City of London wygląda jak miasto duchów , nikt nie pracuje w biurze , wszyscy zdalnie z domu i nie widać perspektyw żeby to się zmieniło w tym roku .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bob123

Post #6 Ocena: 0

2020-07-27 16:32:56 (4 lata temu)

Bob123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2020

Skąd: maybe London

Tak, wiem jak to wygląda w tej chwili... ja od połowy marca pracuję z domu, bez konkretnej daty powrotu do biura. Podobnie koledzy w Londynie i innych miastach na świecie.
Z drugiej strony taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie, chociaż pewnie dużo ludzi zacznie częściej pracować z domu, a inni zostaną 100% remote co osłabia mój główny argument, tj. łatwiejszą i efektywniejszą komunikację będąc na miejscu, a co za tym idzie poprawę wydajności.

Do tego dochodzi realna szansa na drugą falę wirusa jesienią i ponowne zamknięcie granic, więc może się okazać, że nawet jak się zdecyduję i firma też powie OK, to nie będę miał jak się do UK dostać w tym roku... a w punktowy system imigracyjny to już na pewno nie będzie mi się chciało bawić.

[ Ostatnio edytowany przez: Bob123 27-07-2020 16:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bob123

Post #7 Ocena: 0

2020-07-27 17:28:25 (4 lata temu)

Bob123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2020

Skąd: maybe London

W sumie to mam jeszcze jedno pytanie... Zakładając, że uda mi się przenieść do UK w tym roku i dostać pre-settled status, nie ma opcji żeby moja żona i dziecko (w wieku szkolnym) zrobili to samo do 31 grudnia (najwcześniej połowa przyszłego roku wchodziłaby w grę).

Na stronach rządowych znalazłem taką informacje:

If you cannot bring your family member under the EU Settlement Scheme, they may still be able to come here in a different way, for example on a family visa.

Bring family members to the UK after 31 December 2020
If you’re a citizen of an EU country, Iceland, Liechtenstein, Norway or Switzerland, you’ll be able to bring close family members to the UK after 31 December 2020 if both of the following apply:
- your relationship with them began before 31 December 2020
- you are still in the relationship when they apply to join you


Wszystko fajnie, tylko nie jest tu napisane na jakich zasadach będą mogli zostać, na jak długo (family visa to chyba tylko 6 miesięcy, więc bez sensu) i jakie będą mieli prawa (możliwość podjęcia pracy, nauki, darmowy NHS,...).

Ktoś może wie, albo słyszał coś na ten temat?

[ Ostatnio edytowany przez: Bob123 27-07-2020 17:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #8 Ocena: 0

2020-07-27 18:02:37 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Family visa to na takich samych warunkach jak Brytyjczycy sponsoruja rodzinie....
z tym, ze nie wiem jak to by bylo jesli sponsor ma tylko pre-settled. Tego Ci nikt nie powie.... bo sami nie wiemy. Nie wiadomo co tam jeszcze to prawa dopisza do konca roku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bob123

Post #9 Ocena: 0

2020-07-27 18:38:59 (4 lata temu)

Bob123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2020

Skąd: maybe London

tego się właśnie obawiałem. dzięki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #10 Ocena: 0

2020-07-27 18:45:17 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-07-27 18:38:59, Bob123 napisał(a):
tego się właśnie obawiałem. dzięki



Nie ma za co.... poczytaj watek " settled status aplikacja".


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,