MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nietypowy pierwszy wyjazd do UK

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ArturGI

Post #1 Ocena: 0

2018-07-17 20:22:31 (6 lat temu)

ArturGI

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 17-07-2018

Skąd: Brak

Cześć wszystkim!
W połowie przyszłego roku po ślubie z moją narzeczoną planujemy przeprowadzić się do UK. Niby zostało jeszcze 10 miesięcy, ale moim zdaniem do takiego wyjazdu warto się dobrze przygotować. Czy jesteście w stanie pomóc nam relokować się do Wielkiej Brytanii? Oczywiście nie za darmo, wszystko ma swoją cenę, wiadomo.
Niestety nie mamy za granicą nikogo, kto pomógłby nam odnaleźć się na wyspach. Na początku kluczowe dla nas będzie znalezienie pracy. Ja jestem aktualnie w Polsce Business Development Managerem z przeciętną znajomością Angielskiego a moja Narzeczona jest samodzielnym kucharzem w dobrej restauracji.

Jeśli nie jesteście w stanie pomóc w ten sposób to może chociaż jakieś rady, które mogą przydać się na wstępie a nie są oczywiste? Jak szukać takiej pracy? Po przyjeździe, przez agencję, na grupach? Może inaczej?

Będę wdzięczny za każdą pomoc i każdą udzieloną radę.

Dodam jeszcze, że w UK mam swoją firmę, więc mogę nawet rozliczać się z przyszłym pracodawcą jako firma-firma.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #2 Ocena: 0

2018-07-17 20:50:58 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-07-17 20:22:31, ArturGI napisał(a):
Cześć wszystkim!
W połowie przyszłego roku po ślubie z moją narzeczoną planujemy przeprowadzić się do UK. Niby zostało jeszcze 10 miesięcy, ale moim zdaniem do takiego wyjazdu warto się dobrze przygotować. Czy jesteście w stanie pomóc nam relokować się do Wielkiej Brytanii? Oczywiście nie za darmo, wszystko ma swoją cenę, wiadomo.
Niestety nie mamy za granicą nikogo, kto pomógłby nam odnaleźć się na wyspach. Na początku kluczowe dla nas będzie znalezienie pracy. Ja jestem aktualnie w Polsce Business Development Managerem z przeciętną znajomością Angielskiego a moja Narzeczona jest samodzielnym kucharzem w dobrej restauracji.

Jeśli nie jesteście w stanie pomóc w ten sposób to może chociaż jakieś rady, które mogą przydać się na wstępie a nie są oczywiste? Jak szukać takiej pracy? Po przyjeździe, przez agencję, na grupach? Może inaczej?

Będę wdzięczny za każdą pomoc i każdą udzieloną radę.

Dodam jeszcze, że w UK mam swoją firmę, więc mogę nawet rozliczać się z przyszłym pracodawcą jako firma-firma.


Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli "nietypowy pierwszy wyjazd". Co w tym wyjezdzie jest takiego nietypowego? *DONT_KNOW*

Jako Manager chyba orientuejsz sie jakie kryteria I stopien rekrutacji nalezy przejsc na takie stanowisko.

Szewów kuchni to jest chyba pod dostatkiem, moj znajomy - samodzielny szef kuchni z ponad 10 letnim doswiadczeniem w UK szukal ostatnio pracy przez 3 miesiace. Ale nie znaczy to ze nie ma pracy dla kucharzy, jest pod dostatkie, kwestia warunkow :-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2018-07-17 21:39:51 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

To jest proste - wysyłasz CV i czekasz na odpowiedz. Jedziesz na rozmowe kwalifikacyjna i czekasz na wynik. I tak do skutku. Możesz tez przyjechac wczesniej i wynajac pokoj/hotel i wysylac CV. Zmien numer telefonu na taki z UK w CV, nie dodawaj zdjecia.

Jedyny problem jest taki ze w 2020 nie bedziesz mial 5 lat rezydencji i to moze byc problem z uzyskaniem settled status ale.. najwyzej wyjedziesz do EU.

Ponoc teraz brakuje szefow kuchni, na pewno tych co sie znaja na kuchni indyjskiej.

Wiec jako czlowiek od BD i z siatka znajomosc w UK na pewno mozesz startowac w pracy w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-07-18 09:14:17 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Przeczytalam w internecie czym zajmuje sie Business Development Manager i z opisu stanowiska wynika, ze powinienes bez problemu znalezc sam wszystkie informacje i ogolnie bez problemu zmienic kraj, wziawszy pod uwage:

"The primary objective is to identify new business opportunities. What form this takes will depend on the exact nature of the company. But you’ll more than likely be looking to identify new markets, new partnerships, new ways to reach existing markets, or new product or service offerings to better meet the needs of existing markets. And then you’ll be expected use these opportunities to bring in more revenue"

Jak dla mnie to brzmi jak stanowisko dla obrotnego czlowieka. Poza tym skoro masz juz firme w UK, to tez juz pewnie sie orientujesz jak dzialaja rozne rzeczy. Pozostaje Ci kucie business English.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2018-07-18 10:15:07 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

A;e jak to w UK masz swoją firmę? No to pierwszy wyjazd, czy nie pierwszy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-07-18 12:20:16 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-07-17 20:22:31, ArturGI napisał(a):
Ja jestem aktualnie w Polsce Business Development Managerem z przeciętną znajomością Angielskiego

Aby Cię dobrze zrozumieć , twoja firma(biuro) rozkręca (rozwija) innym biznesy ?

Albo Jesteś menagerem firmy co potrzebuje się rozwinąć ? czyli skończyłeś jakąś szkolę biznesu , zarejestrowałeś działalność gospodarczą w PL oraz w UK i czekasz na propozycje ?

Na początek to przeczytaj to forum od A do Z z tysiąca bzdetnych wpisów 5-10 będą przydatne dla Ciebie ale i tak warto.

Pisać na forum i się dopytywać nawet o proste rzeczy .
jeszcze nie widziałem organizatorów przelokalizowania z PL do UK więc raczej to będzie wyzwanie dla Ciebie.

Tak z marszu to ciężko coś doradzić bo nawet nie znamy od czego chcesz zacząć ,jakie masz predyspozycje, na co cię stać i ile chcesz zainwestować, z jakiego poziomu wystartować itd.

Tu forumowicze są uczynni ale trzeba pytać bardziej szczegółowo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AndrzejW

Post #7 Ocena: 0

2018-07-18 13:44:03 (6 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

A tak przy okazji - Połowa przyszłego roku to akurat trochę po Brexit. Nikt Ci chyba nie powie, co się będzie wtedy działo, bo nikt nie wie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #8 Ocena: 0

2018-07-18 21:51:31 (6 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

dokladnie nie wiadomoczy wogole bedzie jakis deal miedzy eu-uk i czy bedzie jeszcze freedom of movment.
moze sie okazac ze niestety nie bedziecie mogli przyjechac bez wizy(zalatwionej pracy itp)
na twoim miejscu przyspieszylabym wyjazd o kilka miesiecy po 19 marca moze byc juz o wiele trudniej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,