MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd z dobrym angielskim

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kuba95

Post #1 Ocena: 0

2017-08-03 16:12:18 (7 lat temu)

kuba95

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 03-08-2017

Skąd: Bristol?

Cześć,

Moja sytuacja przedstawia się następująco: Jestem świeżo po studiach, skończyłem niestety kierunek humanistyczny - po którym pracy w Anglii bez obywatelstwa napewno nie znajdę. ;) Lecz nie o tym chciałem pisać. Niestety sytuacja zmusiła mnie do wyjazdu z Polski, stricte w celach zarobkowych. Myślę, że będzie to rok - jeśli mój pobyt tutaj będzie przebiegał sprawnie. Żyć skromnie, znaleźć jakiś tani pokój i jak najwięcej odkładać. taki mam plan :)

Posiadam certyfikat z angielskiego na poziomie c1, czyli raczej bym się dogadał, konto w banku sobie otworzył. lecz mam pare pytań:

1) dzwoniłem do agencji pośredniczącej w poszukiwaniu pracy w Anglii - Pani powiedziała, że praca to w sumie jedynie z doświadczeniem - czy to prawda?
2) Jeśli przyjechał bym tutaj bez pewnej pracy, ile potrzebne jest piniążków aby żyć i znaleźć pokój do znalezienia pierwszej pracy?
3)Czy rzeczywiście jest tak źle z pracą?
4)Jaka branża dla takiego kogoś jak ja jest najlepsza - nie ukrywam że marzy mi się hotelarstwo - orientuje się jak jest z branżą w tym sektorze. Ewentualnie praca w barze - ktoś, coś?

i jakie miasta polecacie aby przyjechać, zarobić i wrocic do Polski? chodzi mi to, że atrakcji niewiele, a płaca godna.

Liczy się każda opinia, nawet ta krytyczna - jestem tu aby je chłonąć ;) Zdaje sobie sprawę, że jest Brexit, że jest ciężko - niestety dla mnie wyjazd to konieczność, nie chęć.

pozdrawiam serdecznie ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-08-03 17:50:10 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #3 Ocena: 0

2017-08-03 17:59:33 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Cześć!
Certyfikat certyfikatem, a życie życiem. Przyjedziesz - zobaczysz - pogadasz.
Obierz sobie lokalizację - jedni patrzą na odległość do lotniska, bo im tęskno do ojczyzny, inny na rynek pracy. Pomyśl co chcesz tu robić. Pamiętaj, że jak trafisz do kiepskiej pracy, bywa że tam zostaniesz na dłużej - a to zima, a to po niej marny okres na zmianę pracy itp. Rynek chłonie w różnych branżach, może oprócz umysłu humanisty masz jakieś swoje umiejętności cenne na rynku pracy. Jak będziesz miał zamysł co chcesz robić, wejdź na np: reed.co.uk totaljobs.com indeed.co.uk popatrz czy na to co chciałbyś robić jest zapotrzebowanie jeżeli tak to w jakiej okolicy.
Jak chcesz tanio mieszkać pozostaje szukać kąta u rodaka na FB. Najszybciej i bez zbędnych formalności. Poczytaj - jadę do UK itp wątki.
Pani w agencji powiedziała to co powiedziała, może żeby Cię zbyć, może widziała, że dzwonisz z PL (jak chcesz wyślę Ci za free kartę sim - jak coś PW). Może zadzwoniłeś do agencji gdzie głównie szukają kierowców. Są różne agencje, kiedyś chyba byłem w ManPower i pani z obsługi mnie nie wpuściła - rozmawiając w progu powiedziała "nie mamy pracy na magazynie". Cóż, nie dyskutowałem ;)

Chcesz tanio - odpuść Londyn. Chcesz mieszkać sam wejdź na gumtree, zoopla itp popatrz ile kosztuje studio flat, one bedroom. To najdroższa i najtrudniejsza opcja. Pewnie zapytasz dlaczego? Ponieważ potrzebne są referencje, depozyt itp. W.w pokoje znalezione na FB dzielone z Polakami nie mają takich wymagań. Depozyt często bywa na dwa tygodnie. Popatrz tam, bo wszystko zależy.
Ile zabrać konkretnie? Znajoma zabrała ostatnio 750. Mieszkanie załatwiała z koleżanką, pracę znalazła za dwa dni. Ja zmieniłem pracę niestety i znalazłem kontrakt od ręki - cóż szczęśliwy nie jestem ;).

Płacą 7.5/h. Konkurencja duża, ze strony samych Anglików jak i innych narodowości. Biznes jest biznes, każdy chce tanio. Poświęć pierwszy tydzień, na szukanie lepiej płatnej pracy na miejscu. Ta za 7.5 zawsze znajdziesz. Wiem, wiem każdy chce mieć płynność finansową, ale tak jak wspomniałem chwycisz byle co i będziesz się męczył.

Na hotelarstwo trochę za późno jak dla mnie sezon raczej się kończy jak zaczyna. Bar jak masz doświadczenie to czemu nie, może być jakaś szansa, bo młodzież po wakacjach wraca do szkoły ale na kokosy bym się nie nastawiał.

Powodzenia
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-08-03 20:43:51 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kuba95

Post #5 Ocena: 0

2017-08-04 14:45:05 (7 lat temu)

kuba95

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 03-08-2017

Skąd: Bristol?

dziękuję wszystkim za odpowiedź. bardzo pomocne, dowiedziałem się dużo.

jako, że jest to wyjazd tylko zarobkowy - zastanawiam się również nad Danią i Skandynawią.

będę informował i pytał na bieżąco.

Pozdrawiam wszystkim ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2017-08-04 15:39:35 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

jako, że jest to wyjazd tylko zarobkowy - zastanawiam się również nad Danią i Skandynawią.


Prace zawsze w UK znajdziesz tyle, ze: 1. kiepskoplatna 2. raczej proste fizyczne prace. Do tego w rok wszystko co importowane poderozalo o 10-30% a place sa w miejsu.
Praca dla humanistow jest, tylko trzeba miec jakies doswiadczenie i umiejetnosci bo za posiadanie polskiego dyplomu to nie placa wiele.
Jak bym odpuscil sobie UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,