MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd do UK na stałe, ale jednak jest mały problem.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 30

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

KyleKM

Post #1 Ocena: 0

2017-07-01 07:45:18 (7 lat temu)

KyleKM

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 30-06-2017

Skąd: York

Witam!
Jeszcze w tym roku albo na samym początku następnego, zamierzam wyjechać na stałe do Wielkiej Brytanii. Kwestia zamieszkania jest załatwiona, pieniądze odłożone i wszystko zmierza w dobrym kierunku, a tak mi się przynajmniej wydaje. Zdałem w tym roku maturę, szkołę policealną (posiadam kwalifikację E.12) i na tym chcę zakończyć moją edukację i wyjechać do pracy, gdyż nie widzę sensu życia na wsi, gdzie aktualnie mieszkam z rodziną.
Gdzie leży największy problem? Chodzi o moją chorobę. Mam stwierdzoną epilepsję, a konkretnie padaczkę uogólnioną. Biorę leki i od czterech lat nie miałem żadnego napadu oraz jakichkolwiek oznak choroby (same ataki w postaci utrat przytomności zdarzyły mi się dwa razy i tyle). Proszę o porady odnośnie tego. Czy to wyklucza mnie jako pracownika? Moje pole co do zdobycia pracy będzie jakoś szczególnie ograniczone? Planuję na początku zatrudnić się przez agencję ma miejscu, a potem pójść na jakieś kursy, aby zdobyć lepsze kwalifikacje.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2017-07-01 08:24:37 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Teoretycznie nie powinoo być problemów - tolerancja itp. pierdoły. Jednak jak podasz to, to w niektórych miejscach mogą cię nie chcieć.
Natomiast mam tu kolegę, który ma coś podobnego. Nie ujawnił. I działa.
Oczywiście, jakby kiedyś do czegoś doszło, to pewnie nie wypłaciliby odszkodowania. Ale tak byłoby pewnie wszędzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #3 Ocena: 0

2017-07-01 08:57:58 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-07-01 09:14:44 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Raczej nie ale z tego co pamiętam jak wypełnisz papiery do agencji czy bezpośrednio do pracodawcy jest pytanie o epilepsje. Nie wszystcy mogą chcieć takiego pracownika , nie wiem czy tu jest jak w Polsce ze za zatrudnienie pracownika z jakąś choroba tzn niepełnosprawnością pracodawca uzyskuje jakieś bonusy np podatkowe. Nie wiem wogole czy epilepsja zalicza się do niepełnosprawności. Może jest tu ktoś na forum z taką przypadłościa. Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-07-01 09:24:39 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Ale co chcesz robić w UK? Wykonywanie najprostszych prac i najgorzej płatnych to da Ci wiele więcej niż w Polsce.
No i nie znana jest data odcięcia dla nowych to może być dowolny dzień startując od marca 2017.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KyleKM

Post #6 Ocena: 0

2017-07-01 11:37:29 (7 lat temu)

KyleKM

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 30-06-2017

Skąd: York

Co zamierzam robić? Na pewno coś, co pozwoli mi się utrzymać. Zamierzam najpierw trochę zarobić, a potem iść na kursy, które dzadzą mi jakieś kwalifikacje.
Na początku na pewno będzie ciężko, ale naprawdę, wyjazd jest planowany od dawna, dużo zaoszczędziłem i nie zamierzam z tego rezygnować. Moi dobrzy znajomi tam pracują i też obiecali mi pomoc i mieszkanie. Tylko sprawa tej epilepsji nie daje mi spokoju.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #7 Ocena: 0

2017-07-01 11:45:05 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

nie bedziesz mogl prowadzic samochodu co robi cie o wiele mniej atrakcyjnego na rynku pracy w wielu miejscach chca kogos z prawem jazdy
w kazdym razie jesli sie nie przyznasz to mozesz znalesc prace jesli zamierzasz o tym informowac moze nie byc kolorowo
poza tym czy czytales o brexicie?
pozycja obywateli eu nie wyglada zbyt dobrze w uk i nie zapowiada sie na zmiane na lepsze
powodzenia w kazdym razie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #8 Ocena: 0

2017-07-01 11:45:07 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Wyjeżdżali alkoholicy, patologiczne rodziny etc. A ty się przejmujesz taka drobnostką.
Problem leży raczej w brexicie, a nie twojej chorobie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elegante

Post #9 Ocena: 0

2017-07-01 12:14:39 (7 lat temu)

elegante

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 28-02-2017

Skąd: jescze zadne

Poki co nie bylo podanej daty granicznej wiec mozna smialo jechac, najwyzej jezeli data graniczna zostanie ustalona na wczesniejsza data niz data twojego wyjazdu to i tak bd mogl zostac w uk do 2021 a pozniej moze nawet na dluzej. A znajac zycie to data graniczna bd pewnie moment wyjscia uk z eu wiec jest jeszcze naprawde duzo czasu aby zaczacz nowe zycie w uk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #10 Ocena: 0

2017-07-01 12:26:14 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-07-01 12:14:39, elegante napisał(a):
Poki co nie bylo podanej daty granicznej wiec mozna smialo jechac, najwyzej jezeli data graniczna zostanie ustalona na wczesniejsza data niz data twojego wyjazdu to i tak bd mogl zostac w uk do 2021 a pozniej moze nawet na dluzej. A znajac zycie to data graniczna bd pewnie moment wyjscia uk z eu wiec jest jeszcze naprawde duzo czasu aby zaczacz nowe zycie w uk


Skoro lubisz zgadywanki, to ja jednak stawiam na termin marzec 2017.
Za tą datą przemawia miłość Angoli do Polaków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,