MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd do UK na stałe, ale jednak jest mały problem.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-07-01 18:54:24 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Ale ubezpieczenie będzie jakieś kosmicznie duże dla kierowcy z epilepsją...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-07-01 19:04:38 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Niekoniecznie, wszystko zalezy od przebiegu choroby. Im dluzej od ostatniego ataku, tym lepiej.
Generalnie, GP uznaje za wyleczenie, jesli mina 2 lata bez ataku. I tego trzeba pilnowac, by nadal brac leki, jesli EGG (robione na wlasna reke) jest nieprawidlowe, czy odstawienie lekow powoduje nawrot.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KyleKM

Post #3 Ocena: 0

2017-07-02 18:49:43 (7 lat temu)

KyleKM

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 30-06-2017

Skąd: York

Zastanawiałem się nad kursem na wózki widłowe. Czy ktoś z mieszkających na Wyspach wie, czy jest obecnie popyt na takich pracowników? I czy po czterech latach po ataku mógłbym uzyskać pozwolenie w Polsce na wyrobienie certyfikatu na prowadzenie takiego pojazdu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-07-02 19:01:27 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-07-03 11:56:04 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Czasami z nudów czytam oferty pracy i stawki na wózki widłowe są śmieszne . Minimalna albo max 9-10 funtów . Nie wiem jak w innych miejscach ale w Londynie to stawka głodówka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #6 Ocena: 0

2017-07-04 18:29:45 (7 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2017-07-01 12:38:00, Richmond napisał(a):
Cytat:

2017-07-01 11:37:29, KyleKM napisał(a):
Co zamierzam robić? Na pewno coś, co pozwoli mi się utrzymać. Zamierzam najpierw trochę zarobić, a potem iść na kursy, które dzadzą mi jakieś kwalifikacje.
Na początku na pewno będzie ciężko, ale naprawdę, wyjazd jest planowany od dawna, dużo zaoszczędziłem i nie zamierzam z tego rezygnować. Moi dobrzy znajomi tam pracują i też obiecali mi pomoc i mieszkanie. Tylko sprawa tej epilepsji nie daje mi spokoju.

Czemu nie zdobedziesz kwalifikacji w Polsce, przed wyjazdem. Bedzie taniej i latwiej. Mozesz sie nauczyc czegos, co pomoze Ci znalezc prace biurowa, a nie fizyczna. Albo chociaz fizyczna lzejsza niz cokolwiek gdziekolwiek.


Richmond..... Czasu nie ma..............

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-07-05 10:26:29 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Zalozyciel watku sie nie pojawia, jednak napisze o sobie, aby nie krytykowac innych czy wdawac w polemiki. Jestesmy traktowni w UK, jako grupa narodowosciowa, jako zlo konieczne. Wynik Brexitu byl tak naprawde odzwierciedleniem nastrojow Brytyjczykow wobec imigracji.

Musisz sobie odpowiedziec na pytanie - czy chcesz wiazac swoja przyszlosc z krajem, gdzie ponad polowa spoleczenstwa (majacego prawa wyborcze) Cie nie chce? Z krajem, gdzie nastroje antyeuropejskie beda raczej mialy tendencje wzrostowa? Czy przy Twojej kondycji medycznej takie "atrakcje" sa Ci potrzebne? Przeanalizuj na spokonie i sie zastanow. Twoje zycie i przezyjesz je, jak uwazasz.

Natomiast sugestie, "data graniczna nie zostala ustalona, a wiec mozna przyjeszdzac smialo" *CRAZY*, to jest prywatna opinia jednego z uzytkownikow. Data moze zostac ustalona wstecznie, a wiec od konca marca 2017, co najpewniej sie stanie, aby uniknac najazdu imigrantow z Europy Wschodniej w najblizszych miesiacach.

Moja zas prywatna opinia, jako mieszkajacego w UK od 2007 Roku, gdybym mial teraz podejmowac decyzje - do tego z powazna choroba - to Wielka Brytanie omijalbym szerokim lukiem. Pomimo teoretycznie zagwarantowanych mi tutaj praw w tym roku zamierzam wyjechac juz nie tymczasowo, ale na stale-powstrzymywala mnie obecna niepelnosprawnosc, ktora niespodziewanie sie wydluzyla I nie jestem zdolny do dluzszych podrozy zbyt czesto. Zapewne czesc osob wrzuci niemily komentarz pod moim adresem, ale nie w tym rzecz. Zjednoczone Krolestwo nie jest juz krajem dobrym do zycia. Imigracja z Europy jest ogromna. Przyjezdzaja zazwyczaj osoby niewykwalifikowane, nastroje spoleczne staja sie coraz bardziej napiete. Dlatego sadze, ze bedziesz wczesniej czy pozniej zalowal decyzji o przyjedzie do Wielkiej Brytanii.
Jest mi ciezko wyrokowac, ale czasem jest lepiej przejsc na poczatku wiele procedur imigracyjnych, of zwyklego zapakowania sie do samolotu....I ladowania w UK. Dzieki temu nie uslyszysz komentarza "fuc..immigrant" etc.

Na marginesie: pozostane na tym forum, pomimo zmiany miejsca zamieszkania. Glownie z racji tego, ze jestem wieloletnim uzytkownikiem i znam czesc osob. Dobrze jest wymieniac poglady, choc w Wieka Brytania nie bedzie juz miejscem rezydencji. Bedzie mnie interesowal los Rodakow na Wyspach pod rzadami Terizy i zawsze bede zyczyl pomyslnego rozwiazania imigracyjnych problemow.

Zas Ty zrobisz, jak uwazasz. Ja "miotalem sie" dlugo. Dzisiaj zaluje, ze wyjazdu z Wielkiej Brytanii nie zaplanowalem wczesniej. Gdy tylko rozpoczal sie coraz bardziej agresywny "hejt" na Europejczyko i Unie Europejska. Stad powtorze, ze jesli masz odlozone pieniadze, to zainwestuj w swoja przyszlosc. Nie w agencyjna prace w UK. W Kanadzie mozesz poprawic swoje kwalifickacje - wybor szkol, collegow jest ogromny. Juz w trakcie nauki, jesli znajdziesz prace, mozesz aplikowac o work permint. Dwa lata legalnej pracy juz uprawniaja Cie do ubiegania sie o kanadyjski passport. Po co uczestniczyc w "cyrku" szykowanym przez rzad Konserwatystow? I tym co dalej bedzie z brytyjskiem rynkiem pracy...? Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 05-07-2017 11:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-07-05 15:49:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KyleKM

Post #9 Ocena: 0

2017-07-09 20:32:45 (7 lat temu)

KyleKM

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 30-06-2017

Skąd: York

Wcale nie zapomniałem o wątku. Stale go śledzę i rozważam za i przeciw.
Opinie tutaj są bardzo pomocne i pomimo trudności, jakie mogą wystąpić, to nadal chcę wyjechać i tam na nowo zacząć życie. Na pewno będzie ciężko, ale skoro innym się udało, to dlaczego mi nie?
Przełom września i października będzie decydujący. Trzymajcie za mnie kciuki. Dziękuje wam raz jeszcze!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #10 Ocena: 0

2017-07-09 20:41:10 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2017-07-09 20:32:45, KyleKM napisał(a):
Na pewno będzie ciężko, ale skoro innym się udało, to dlaczego mi nie?



Odniose sie do tego....jak większość z nas wyjeżdżała do UK to nie byliśmy uznawani za wrzód na dupie ostatniego zapchlonego kundla, z praca było inaczej niż teraz no i nie mieliśmy nad karkiem groźby ze za kilka miesięcy będziemy musieli sie rejestrować w rządowym systemie pod kara deportacji lub innych sankcji. W takich warunkach jak teraz może cię sie nie udać.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,