MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Manager - wyjazd do UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 48

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Bapi38

Post #1 Ocena: 0

2016-12-28 19:20:37 (7 lat temu)

Bapi38

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2016

Skąd: Polska

Witajcie,

Mam dylemat - od jakiegoś roku planuję wyjazd do UK, ale różne okoliczności związane z pracą ciągle powodują to, że decyzja o wyjeździe jest odkładana w czasie.
W Polsce jestem managerem (dyrektor zakładu produkcyjnego) i bardzo na zarobki narzekać nie mogę (ok. 10 000 zł netto), na pewno wystarcza mi na życie bez liczenia każdej złotówki.
W UK szukałbym również pracy w takim charakterze - pytanie tylko czy warto jechać w nieznane, zamiast "trzymać wróbla w garści".
Na stanie mam żonę, 2 dzieci (gimbaza i liceum) i psa.
Nie mam załatwionej żadnej pracy, dopiero bym szukał, ale jestem dobrej myśli, bo w międzyczasie odbyłem 2 rozmowy kwalifikacyjne tylko po wysłaniu CV - to znaczy, że przy odrobinie zaparcia i cierpliwości pewnie udało by się prędzej czy później coś sensownego znaleźć.
Ciągnie nas tam inny styl życia, inne możliwości zarobkowania, inna kultura - ale może to za mało i trzeba się cieszyć tym co się ma?
Napiszcie coś o waszych impulsach myślowych w tym temacie.
Dzięki!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #2 Ocena: 0

2016-12-28 19:29:15 (7 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Po samym stwierdzeniu ze jestes managerem trudno wyczuc co potrafisz. Jak jestes ambitny, zawziety i mowisz po angielsku to pewnie dasz sobie rade. Ale z drugiej strony jakbys wiedzial co chesz, to pewnie bys pytal o konkrety a nie zeby obcy za Ciebie podejmowali decyzje.

Z drugie strony to Ciebie rozumiem, bo tez juz nie jestem taki ura, bura pan podwora majac rodzine i kredyt na utrzymaniu.

Jak jestes w stanie zarzadzac ludzmi w mojej dziedzinie i miszekac w okolicach Londynu to na rynku sa oferty po £30-45k dla ciebie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Bapi38

Post #3 Ocena: 0

2016-12-28 19:38:26 (7 lat temu)

Bapi38

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2016

Skąd: Polska

Steve, w sumie to bardziej zależy mi na opinii ludzi, którzy już nie jadą do pracy w UK z konieczności. Po prostu sytuacja finansowa nie jest moją jedyną i główną motywacją.
Jestem ciekawy, czy mimo wszystko ktoś w podobnej sytuacji do mojej zdecydował się na wyjazd i jest zadowolony ze swojej decyzji.
Sorry, ale nie będę zamieszczał CV do oceny tego, co potrafię ;).
Dzięki za słowo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bapi38

Post #4 Ocena: 0

2016-12-28 19:41:17 (7 lat temu)

Bapi38

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2016

Skąd: Polska

Cytat:

Jak jestes w stanie zarzadzac ludzmi w mojej dziedzinie i miszekac w okolicach Londynu to na rynku sa oferty po £30-45k dla ciebie :)


A jaka jest Twoja dziedzina? Bo moja to FMCG i ostatnio rolnictwo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #5 Ocena: 0

2016-12-28 20:29:56 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

To nie bedzie latwe.Żeby utrzymać standard życia(zakladam ze z rodzina wyjedziesz) to musialbys miec min £4k w ręce co miesiąc ( w londynie więcej). A to jest ok £8ok rocznie. Takie zarobki to raczej dla kogoś dość dobrze znającego tutejszy rynek i z duza siecia osobistych kontaktow. Druga sprawa to zona, co z jej praca? A rowniez szkola dla dzieci. Wez rownierz poprawke na jak to nazwales rozmowy kwalifikacyjne, to raczej byli agenci ktorzy chcieli cie dodac do swojej bazy danych nie majac zadnej oferty dla ciebie.Nie zebym cie zniechecal, tylko przedstawiam realia ktore znam po ilus tam latach w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2016-12-28 20:42:35 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2016-12-28 20:29:56, kubusandpuchatek napisał(a):
To nie bedzie latwe.Żeby utrzymać standard życia(zakladam ze z rodzina wyjedziesz) to musialbys miec min £4k w ręce co miesiąc ( w londynie więcej). A to jest ok £8ok rocznie.


To chyba dobre oszacowanie, 10k pln to ok 4k gbp aby utrzymac podobny poziom zycia, na zadupiach w uk domy sa tansze w najmie ale niestety jakos domow i mieszkan w UK jest gorszy od tego co mozna miec w Polsce (w sensie do wynajmu i ew. kupna). Ale przy dwojce nastolatków i niepracujacej zonie daloby sie przezyc za mnie, ale mocno oszczedzajac. Ludzie robia wiele wyzeczen w imie kariery wiec moze warto.
Jesli pytajacy mial jakies rozmowy to pewno wie ile moze dostac, zatem moze sprawdzic ceny najmu (zoopla i rightmove) i jedzenia (tesco).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2016-12-28 21:22:33 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28874

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W takiej sytuacji, to po prostu trzeba szukac dobrej oferty i dopiero wtedy decydowac o wyjezdzie. Na pewno nie wyjezdzac i szukac dopiero na miejscu, to nie ten poziom.

I jak wyzej, celowac w wysokie zarobki, bo inaczej to bedzie wielkie zdziwienie i obnizenie standardu zycia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #8 Ocena: 0

2016-12-28 21:43:01 (7 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Kolega zastanawial sie nad podobna decyzja pare late temu. Pytal, szukal, sprawdzal. W Polsce zarabial podobne pieniadze jak Ty, moze oczko wyzej. Dostal nawet oferte w UK. Doszedl do wniosku ze mu sie przeprowadzka nie bedzie 'oplacala' i ze ma dobrze tak jak ma.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2016-12-28 22:34:52 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Mój domowy rekruter na poziomie C-level mówi, że jako dyrektor można zarobić 60k-100k GBP rocznie w zależności od branży czy firmy.
Ale najważniejsze pytanie: czego tak na prawdę szukacie, co w stylu życia wydaje się Wam atrakcyjne? Co Was uwiera tutaj (tam - w Polsce)? Czy chcesz lepiej wykształcić dzieci (to kosztuje więcej niż w Polsce;) czy pracować 14h dziennie ale za większe pieniądze?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #10 Ocena: 0

2016-12-28 22:46:08 (7 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2016-12-28 22:34:52, AgentOrange napisał(a):
Mój domowy rekruter na poziomie C-level mówi, że jako dyrektor można zarobić 60k-100k GBP rocznie w zależności od branży czy firmy.
Ale najważniejsze pytanie: czego tak na prawdę szukacie, co w stylu życia wydaje się Wam atrakcyjne? Co Was uwiera tutaj (tam - w Polsce)? Czy chcesz lepiej wykształcić dzieci (to kosztuje więcej niż w Polsce;) czy pracować 14h dziennie ale za większe pieniądze?

wiesz, czasem kazdego dorywa tak zwana NUDA... 8-)

pieniadze, to nie zawsze powod dla ktorego chcesz zmienic swoje zycie, ot zycie:

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,