MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przelew 150tys z PL do UK

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ladyinred

Post #1 Ocena: 0

2018-09-20 16:10:13 (6 lat temu)

ladyinred

Posty: 21

Z nami od: 31-07-2014

Witam,

Moja siostra pozyczy mi ok. 150tys na zakup nieruchomosci w UK. Troche juz tu czytalam na temat przelewow ale mam jeszcze kilka pytan:
1. Aby nie bylo zadnych oplat za pozyczenie, rozumiem ze musi przekazac mi je jako darowizna? Rozumiem, ze zgloszenie do Urzedu Skarbowego jest konieczne, ale nie pociaga za soba zadnej oplaty?

2. Czy lepiej aby siostra przekazala mi pieniadze w PLN do kantoru Aliorbanku (a ja po wymianie na GBP przeleje je na swoje konto w UK) czy lepiej zeby sama je wymienila w PL i zrobila przelew ze swojego konta walutowego GBP na moje konto/konta w GBP?

3. Poniewaz banki sprawdzaja/raportuja przelewy powyzej 10tys EUR, rozumiem ze optymalnie jest zrobic 4 przelewy po 8tys funtow. Czy lepiej przelac te srodki na kilka moich kont (w tym firmowe) czy na jedno?

Pieniadze sa jak najbardziej legalne, pytam tylko bo chce uniknac dodatkowych wyjasnien i ewentualnych problemow.

Dziekuje za porade :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2018-09-20 22:20:03 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Przelewy cząstkowe rowniez raportowalismy, nawet jesli szly na rozne konta.

Jezeli kasa jest legalna, to po co kombinowac?

Przy takej kwocie to ja negocjuje kursy i prowizje.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 20-09-2018 22:21 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-09-21 09:16:28 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-09-20 16:10:13, ladyinred napisał(a):
2. Czy lepiej aby siostra przekazala mi pieniadze w PLN do kantoru Aliorbanku (a ja po wymianie na GBP przeleje je na swoje konto w UK) czy lepiej zeby sama je wymienila w PL i zrobila przelew ze swojego konta walutowego GBP na moje konto/konta w GBP?


Co jest bardziej oplacalne. Efekt koncowy jest taki, ze siostra daje CI darowizne i bedzie Ci potrzebny list do zakupu nieruchomosci o tym fakcie. Jak Ci przeleje pieniadze, nie bedzie mialo wiekszego znaczenia. Aczkolwiek moze byc wymaganie, zeby przedstawila pochodzenie tych pieniedzy, wiec niech naszykuje sobie wyciag z banku czy inny dowod pochodzenia pieniedzy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ladyinred

Post #4 Ocena: 0

2018-10-29 15:14:03 (6 lat temu)

ladyinred

Posty: 21

Z nami od: 31-07-2014

Dziekuje za odpowiedzi.
Odnosnie tego listu potrzebnego do zakupu nieruchomosci - czy to ma byc jej oswiadczenie ze mi podarowala pieniadze? Po angielsku czy po polsku?
Kto moze wnioskowac o takie potwierdzenie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-10-29 16:28:00 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-10-29 15:14:03, ladyinred napisał(a):
Dziekuje za odpowiedzi.
Odnosnie tego listu potrzebnego do zakupu nieruchomosci - czy to ma byc jej oswiadczenie ze mi podarowala pieniadze? Po angielsku czy po polsku?
Kto moze wnioskowac o takie potwierdzenie?


Tak , to ma być oświadczenie twojej siostry że Ci podarowała pieniądze na zakup nieruchomości.

Najlepiej jak to jest po angielsku.
Oświadczenie o darowiźnie oraz pochodzenie tej kwoty jest wymagane przez agenta hipotecznego bo on jest niewypowiedzialny za sprawdzenie czy to nie pranie kasy. Czasem banki mają gotowe formularze i tylko należy wypełnić i podpisać. jak nie mają to możesz poprosić agenta aby Ci taki napisał a Ty możesz to elektroniczną poczta przesłać siostrze a ona po podpisaniu może to Ci odesłać tradycyjną pocztą.
Prawdopodobnie a raczej na pewno trzeba wskazać skąd siostra miała pieniądze. Zazwyczaj jak je miała dłużej jak 3-4 miesiące to jest uważane że to są jej oszczędności ale jak krócej bo np pieniądze jej wpłynęły ze sprzedaży mieszkania to dobrze by było załączyć kopię umowy sprzedaży. Będą potrzebne wyciągi z banku za ostatnie 3-4 miesiące aby było widać co z tymi pieniędzmi działo.
Zazwyczaj żądają kopię dowody osobistego i ta kopia powinna być potwierdzona że jest zgodna z oryginałem przez uprawnione osoby.

Gdy kupujesz całość za gotówkę to o to samo będzie prosił prawnik co przygotowuje kontrakt kupna-sprzedaży.

Te wymagania nie są sztywne i co bank to może być inaczej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,