MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

W jaki sposób odbywa się sprawdzanie referencji?

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Danitez

Post #1 Ocena: 0

2018-06-30 12:06:40 (6 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Witam,

Chciałem zapytać w jaki sposób odbywa się sprawdzanie referencji przez prywatnego landlorda/agencje?

Czy jest to powszechne, że agencje korzystają z firm zewnętrznych, które się specjalizują w takich sprawach? czy też same przeprowadzają takie czynności na własną rękę?

Czy prywatny landlord przeprowadza takie czynności za pomocą zewnętrznych firm czy też sam na własną rękę działa?

Bo jeżeli wszystkie agencje korzystają z zewnętrznej firmy, to gdy nie przejdziemy procesu referencji w jednej agencji, to nie warto korzystać z innej agencji, ponieważ ona też użyje tej samej firmy zewnętrznej, która już ma o nas wpis w bazie i znów nie przejdziemy dalej, zgadza się?

Pozdrawiam,
Danitez

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 30-06-2018 12:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2018-06-30 15:18:41 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Firma od referencji zbiera informacje o lokatorze, a agencja która zajmuje się wynajmem przekazuje te wyniki landlordowi i to on decyduje czy wynająć czy nie. Może być tak, że masz nisko płatną pracę ale landlord po rozmowie z Tobą zdecyduje się wynająć, możesz mieć duże zarobki i dobrą historię kredytową ale landlordowi może nie podobać się kolor skóry czy narodowość. On podejmuje decyzje bo on ryzykuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #3 Ocena: 0

2018-06-30 16:50:16 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1661

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Pytasz : W jaki sposób odbywa się sprawdzanie referencji?

Nie wszyscy mają taką samą metodę oraz rygor skrupulatnego trzymania się przyjętych wytycznych.
Niektórzy właściciele mają swój własny kwestionariusz i sami obdzwaniają aby sprawdzić podane informacje.
Często się zdarza że osoby szukające mieszkania od razu w pierwszym kontakcie same przysyłają wypunktowane informacje o sobie, coś w rodzaju "listu motywacyjnego" co daje większe szanse na wynajem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #4 Ocena: 0

2018-06-30 23:47:11 (6 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Cytat:

2018-06-30 15:18:41, AgentOrange napisał(a):
Firma od referencji zbiera informacje o lokatorze, a agencja która zajmuje się wynajmem przekazuje te wyniki landlordowi i to on decyduje czy wynająć czy nie. Może być tak, że masz nisko płatną pracę ale landlord po rozmowie z Tobą zdecyduje się wynająć, możesz mieć duże zarobki i dobrą historię kredytową ale landlordowi może nie podobać się kolor skóry czy narodowość. On podejmuje decyzje bo on ryzykuje.


wow, aż nie chce mi się w to wierzyć, bo firma która zbiera referencje wysłała mi formularz do wypełnienia i właśnie musiałem podać wszystkie szczegóły (wiek, narodowość, zarobki, payslipy z 3 ostatnich miesięcy, itp.) i teraz to wszystko idzie do właściciela i on ma zadecydować czy mnie chce czy nie... dobre, ja nawet nie znam jego imienia.

myślałem, że to agencja decyduje, bo zarządza nieruchomością i "pomaga" gdy się np. pralka zepsuje...

Czyli zawsze agencje korzystają z tej zewnętrznej firmy referencyjnej? i zawsze trzeba podać takie szczegóły, których nawet na CV się nie podaje? (wiek, narodowość) jak dla mnie to pod rasizm podchodzi...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,