MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przeniesienie mortgage na nowa posiadlosc

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DominikawUK

Post #1 Ocena: 0

2017-05-30 10:20:33 (7 lat temu)

DominikawUK

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 08-05-2017

Skąd: Leeds

Witam,

Ja I moj partner przymierzamy sie do kupna pierszego domu w uk. Poki co nie mamy dzieci, wiec chcemy kupic dom, ktory jest w slicznej okolicy, jednak podchodzi ona pod zakres szkoly, ktora znajduje sie w okolicy nieciekawej.. Dziecka bym zdecydowanie tam nie wyslala. Stad, planowalismy kupic, pomieszkac w nim okolo 6 lat I przeciesc sie do drugiego domu.
Czy ktos orientuje sie jak wyglada przniesienie mortgage na inna posiadlosc? Wiem, ze mozna zaplacic early redeption fee, za zbyt wczesna splate kredytu, plus oczywiscie od nowa placic za solicitors fee. Czy ktos wie, jakie dodatkowe oplaty trzeba bedzie poniesc z tego tytulu ? I czy caly process jest dluga zabawa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-05-30 10:34:45 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28877

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Skoro wiesz, ze bedziesz chciala sie przeniesc w przyszlosci, to bierze produkt kredytowy nie dluzszy niz planowane zamieszkanie.

W Tym przypadku nie dluzszy niz 5 lat fixed. A jak wezmiesz 2 lata fixed, to potem zrobisz remortgage. Nie ma z tym problemu. Grunt to nie brac zbyt dlugiego produktu fixed z oplatami.

Duzo produktow ma opcje portable - mozna przeniesc kredyt, ale tak naprawde to wystepuje sie o kredyt od poczatku, tylko zachowuje sie warunki wczesniejszego produktu. Moze sie zdarzyc, ze bank nie bedzie chcial udzielic kredytu na nowa nieruchomosc z jakiegos powodu i nie bedzie mozna go potem przeniesc.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DominikawUK

Post #3 Ocena: 0

2017-05-30 11:35:13 (7 lat temu)

DominikawUK

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 08-05-2017

Skąd: Leeds

Dzieki za odpowiedz.
Co moze byc przyczyna odmowy? Skoro dostane mortgage na pierwszy dom, to nie powinno byc probemow z dostaniem mortgage na drugi?

Planowalam wziac 2 years fixed tak czy siak, wiec z tym nie ma problemu.
Jesli chodzi o portable mortgage to wiem, ze takie istnieja, jednak w mamy niestety ograniczone mozliwosci, gdyz wnosimy jedynie 5% depozytu, a na to godzi sie tylko kilka bankow. Jednak popytam portgage advisora

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-05-30 11:38:24 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-05-30 12:01:53 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28877

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W ciagu tych 2 lat splacisz troche kredytu, mozesz tez nadplacac i przy remortgage jest szansa zejscia w nizsze widelki i wiekszy wybor produktow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minimay

Post #6 Ocena: 0

2017-05-30 22:07:14 (7 lat temu)

minimay

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Bristol

Hej
Ja wlasnie pare miesiecy temu temat przerobilam. Zmienialam dom kiedy nadal zostalo mi pol roku do remortgage. Po prostu przenosisz pozyczke na nowy dom i tyle, tak dlugo jak zostajesz przy tym samym produkcie i nie zmieniasz banku,nie poniesiez zadnych kosztow. Ja jedynie musialam wziasc drugi mortgage, bo brakowalo mi troszke do zakupu domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,