MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z lokatorami, którzy nie chcą płacić

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

szymaszek

Post #1 Ocena: 0

2015-03-31 19:51:53 (9 lat temu)

szymaszek

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-03-2015

Skąd: na razie brak

Witam, mam nadzieję, że uda mi się coś ustalić w tej kwestii zanim pojadę z bratem do Anglii. Otóż, mój brat wynajął na siebie dom, w którym mieszka on i dwóch kompanów. Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak, że tamci dwaj ani myślą się dokładać do mieszkania. Proszę, powiedzcie mi co mogę w tej sytuacji zrobić, bo prośby mojego brata i telefony nic nie dają. Aktualnie mój brat jest w Polsce i mam zamiar pojechać tam razem z nim. Oni mieszkają i nie płacą, mają zaległości wobec mojego brata. Chcę wiedzieć co mogę zrobić w tej sytuacji.
Dziękuję serdecznie za wszelkie uwagi :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #2 Ocena: 0

2015-03-31 20:36:56 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Weź jeszcze jakiegoś rosłego kompana. Kto jest na umowie najmu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

szymaszek

Post #3 Ocena: 0

2015-03-31 21:12:11 (9 lat temu)

szymaszek

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-03-2015

Skąd: na razie brak

Niestety nie mam takiej informacji. Wiem, że agencje wymagają pełnych danych dotyczących lokatorów. Dlatego są trzy opcje, że poza moim bratem to:
1. Nikt nie jest zgłoszony.
2. Zgłoszona jest tylko jedna osoba.
3. Zgłoszone są obie osoby.
Wiem, że nikt nie lubi takiego dywagowania, ale chciałbym się dowiedzieć, co w każdej z sytuacji mogę zrobić. Nie ukrywam, że najchętniej to bym ich dwóch ukarał, bo to co zrobili z moim bratem, to chyba nikt nie chciał by, aby kogoś z rodziny tak potraktowano.
Chcę po prostu wiedzieć na ileż za moim bratem stoi prawo. A wszystko rozchodzi się o to, że do 21 kwietnia chcemy wymówić wynajem, żeby zamknąć temat Anglii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #4 Ocena: 0

2015-03-31 21:22:13 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Wyjdą z domu to wymień zamki i jeżeli będą się włamywać to dzwoń 112. Nawet,jeżeli będą będą mieli jakieś prawa to zanim wyjaśni to będziesz miał spokój. Powiedz że czujesz się zagrożony to może dostaną zakaz zbliżania się. Nic innego nie przychodzi i do głowy.
Od karania to nie jest tu zwykły człowiek, tylko prawo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

szymaszek

Post #5 Ocena: 0

2015-04-01 12:27:59 (9 lat temu)

szymaszek

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-03-2015

Skąd: na razie brak

Dziękuję. A czy wkładki do drzwi na wyspach są takie same jak w Polsce?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: +2

2015-04-01 12:58:22 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #7 Ocena: 0

2015-04-01 20:56:50 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Cytat:

2015-04-01 12:27:59, szymaszek napisał(a):
Dziękuję. A czy wkładki do drzwi na wyspach są takie same jak w Polsce?


To zależy z jakiej firmy są drzwi. Często firmowe dobre drzwi mają inne zamki i wkładki trudniejsze do sforsowania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #8 Ocena: 0

2015-04-02 02:06:38 (9 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

1. Nikt nie jest zgłoszony.

Zawsze ktoś (lub coś: np firma) jest zgłoszona.

2. Zgłoszona jest tylko jedna osoba.

Najprosciej? Wywal ich z domu i wystaw bety na zewnątrz, potem, telefon na policję, że masz dwu włamywaczy. :-)

A tak na poważnie - powiedz policjantom (i agencji od której wynająłeś dom) prawdę. Trochę się prawo zmieniło i już względnie łatwo można eksmitować squattersów.

3. Zgłoszone są obie osoby.

No to lipa, jednakże umowę możesz wypowiedzeć zawsze, ale o depozycie bym zapomniał.

Skontaktuj się czym prędzej z właścicielem/agencją
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

szymaszek

Post #9 Ocena: 0

2015-04-02 08:14:14 (9 lat temu)

szymaszek

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-03-2015

Skąd: na razie brak

To załóżmy, że zmieniam zamek i dwaj mieszkańcy całują klamkę. Ode mnie usłyszą propozycję albo oddają pieniądze i zabierają swoje rzeczy albo zostają z niczym, a wszystkie rzeczy w środku pójdą na sprzedaż w celu pokrycia zadłużenia. Tyle, że nie wydaje mi się abym miał do końca prawo postąpić w ten sposób, bo to wygląda jak przeprowadzanie egzekucji w celu odzyskania należności. Pytanie, co jeśli zostawią ze sobą ważne dokumenty w środku potwierdzające, że oni tu mieszkają, tzn. wystarczy świadectwo ukończenia szkoły, które trzymali w pokoju. Czy w sytuacji kiedy wezwą policję, to będą mogli cokolwiek zrobić? Np. wejść do mieszkania, mogą też powiedzieć, że mam ich ważne dokumenty etc. Czy policja w Anglii na ich zgłoszenie będzie mogła wejść do mojego domu? Bo np. skłamią, że ich okradłem i że trzymam ich rzeczy w tym domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

szymaszek

Post #10 Ocena: 0

2015-04-02 08:22:36 (9 lat temu)

szymaszek

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 31-03-2015

Skąd: na razie brak

Hants, dlaczego mój brat ma zapomnieć o depozycie w sytuacji, kiedy zgłoszeni są wszyscy mieszkańcy?
Nadmienię, że tu nie chodzi o zerwanie kontraktu na mieszkanie, bo rok najmu mija właśnie w kwietniu i to zostanie wypełnione. Ba, nawet jeszcze jeden miesiąc przyjdzie płacić, bo mój brat nie złożył wypowiedzenia (i takiego nie złoży, bo w takim jest stanie).
Sam jestem łagodnym człowiekiem i pierwsze co mi przychodziło do głowy, to wyłożyć kawę na ławę na policji i w agencji. Niestety emocje w domu i złość na tych dwóch panów (jeden to bliski kuzyn!) podsuwa drastyczne rozwiązania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,