MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niemowle, wyprawka i chory kosmita - da sie pomoc?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2019-01-12 21:02:25 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Odswiezylam stary watek o wyprawce niemowlecej, ale wiecej wyjasnien sie przyda.

Inne forum, inne tematy, ale jakby wspolne po czesci – szukanie informacji, pomocy, wsparcia, czy zwyklego rzutu oka z boku, innego punktu widzenia.

Niedawno wpadl mi w oczy topik o koszmarnie rozpuszczonym kocie, zlosliwym do nieprzytomnosci, zmorze wiecznie wyjacej i brudzacej.
Po opisie wynikalo, ze zwierz jest przede wszystkim mocno chory, zaglodzony, niewiele mu w zaswiaty. Ale jak przekonac do tego opiekunke kota, przekonana swiecie o celowym dzialaniu wrednego kosmity, upewniana w tym przez weterynarza i ‘hodowce’?

Cuda sie zdarzaja, opiekunka (z przypadku), to mlodziutka dziewczyna, dzieciak jeszcze prawie, za to otwartoscia i dojrzaloscia zaskakuje. Udaje sie pomoc kociakowi, ale jest drugie dno...
Poza kocim, schorowanym i wymagajacym stalej opieki dzieckiem jest jego opiekunka. Mloda, z pelna swiadomoscia obowiazkow nowych obowiazkow i raczej wystraszona kolejnymi – za pare miesiecy bedzie kolejne dziecko , tym razem ludzkie.

Jak raczej angazuje sie w pomoc zwierzetom, tak tu nie potrafie przejsc obojetnie.

Jestem pod wrazeniem zmian dziejacych sie dzieki pomocnym ludziom, pod wrazeniem zaangazowania, wiedzy polykanej z kazdym dniem, z checi nauki, z cichej iskry wiary w siebie, w innych .
I w jakis sposob chcialabym pomoc nie tylko futrzakowi, ktory sie zmienia z dnia na dzien, ale jego czlowiekowi, ktory mimo wlasnych problemow, daje serce, piekne opisy walki o zdrowie i opieke Małemu Łysemu Gremlinowi.

Przepraszam za przydlugi wstep, do rzeczy :).
Przyszlo mi do glowy, ze najciezej bedzie mlodej mamie skompletowac cos dla maluszka. Koszty,ograniczenia finansowe, brak doswiadczenia nie ulatwiaja.
Dlatego pojawilo sie zapytanie o wyprawke niemowleca, co najbardziej przydatne, czego szukac.

Gdyby ktokolwiek pozbywal sie zbednych rzeczy, bede wdzieczna nie tylko ja *FLOWER*.
Gdyby ktokolwiek zechcial cos podpowiedziec, mile widziane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #2 Ocena: 0

2019-01-12 21:16:42 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

W Szkocji nowonarodzone dzieciaki dostaja tzw baby box - taka podstawowa "wyprawke" na start.

https://www.parentclub.scot/baby-box

Nie ma obowiazku korzystania z tej rzadowej pomocy (ktora przysluguje kazdemu dziecku urodzonemu w Szkocji) i mozna zastrzec, ze sie takowej nie potrzebuje.
To tak tytlulem wyjasnienia dla tych, ktorzy uwazaja, ze pomysl jest wyrzucaniem w bloto pieniedzy podatnikow.

Od tego roku wprowadzony zostaje tez "best start grant" :

https://www.mygov.scot/best-start-grant/


A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2019-01-12 21:20:00 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Sierota ze mnie.
Rzecz dotyczy polskich realiow.
I owszem, pewnie jakies wsparcie socjalne bedzie, ale dopiero po porodzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2019-01-13 01:31:56 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Osoby o niskich dochodach dostają wyprawkę tzn 1000 złotych ekstra do zasiłku rodzinnego

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 13-01-2019 01:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2019-01-13 10:11:11 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wszystko to moze byc przyznane (o ile sie przepisy nie zmienia) dopiero po porodzie.
Dziewczyna praktycznie jest bez dochodu tu i teraz.
Zaraz po porodzie tez chwila minie, nim bedzie w stanie wybrac sie na zakupy, nim rusza formalnosci, wsparcie bedzie przyznane.

W ramach wyjasnienia, sama zainteresowana niczego nie oczekuje, o nic nie prosi, stara sie wszystko ogarniac we wlasnym zakresie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2019-01-13 10:32:35 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To więc tak , najlepiej to chyba wozeczek, można kupić przez internet w Polsce by dostarczyli na dany adres . Ale trzeba się liczyć za wózek 3 w 1 taki prosty około 1500-2000 złotych . Tak na już do szpitala i w pierwsze tygodnie w domu to ubranka typu body , jakieś śpiochy , chusteczki nawilżające , pampersy , butelki do mleka , laktator też bardzo pomocny , w zestawie są buteleczki , smoczki . Niestety ja już wszystkiego się pozbyłem .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #7 Ocena: 0

2019-01-13 10:40:30 (5 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Cytat:

2019-01-13 10:11:11, karjo1 napisał(a):

Dziewczyna praktycznie jest bez dochodu tu i teraz.
Zaraz po porodzie tez chwila minie, nim bedzie w stanie wybrac sie na zakupy, nim rusza formalnosci, wsparcie bedzie przyznane.



Ojciec dziecka? Rodzina dziewczyny i ojca dziecka?

Dziewczyna może wystąpić o alimenty jeszcze przed urodzeniem dziecka. Może od tego należałoby zacząć. blogprawnika.pl/2012/11/alimenty-na-dziecko-otrzymac-mozna-takze-przed-jego-urodzeniem/

[ Ostatnio edytowany przez: Mieszko 13-01-2019 10:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2019-01-13 11:22:40 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przekaze informacje, ale cala sytuacja na tyle skomplikowana, ze dziewczyna jest sama z dzieckiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #9 Ocena: 0

2019-01-13 11:27:52 (5 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Cytat:

2019-01-13 11:22:40, karjo1 napisał(a):
Przekaze informacje, ale cala sytuacja na tyle skomplikowana, ze dziewczyna jest sama z dzieckiem.



Bez urazy, ale jakiś ojciec chba jest? I może od tego trzeba zacząć. To, że nie są razem czy że on nie ma chce dziecka nie zwalnia go od odpowiedzialności.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-01-13 11:38:54 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie jestem upowazniona do dzielenia sie wszystkimi detalami.
Na razie jest sama z tematem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,