MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niemowle, wyprawka i chory kosmita - da sie pomoc?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mieszko

Post #1 Ocena: 0

2019-01-13 11:41:20 (5 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Cytat:

2019-01-13 11:38:54, karjo1 napisał(a):
Nie jestem upowazniona do dzielenia sie wszystkimi detalami.
Na razie jest sama z tematem.



To jest oczywiste. Po prostu chyba warto sprawdzić taką możliwość, bo ojciec jakiś jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-01-13 11:43:44 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dzieki, oczywiscie, ze przekaze :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2019-01-13 12:32:21 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wez pod uwage pore roku porodu, zeby nie marnowac pieniedzy na kombinezony dla noworodka urodzonego w lecie. Rowerki dla noworodkow tez pewnie beda mialy male zastosowanie...:-]

Ubranka dla maluchow w UK sa dobrej jakosci i tanie, na FB Freebay grupach czesto ludzie oddaja za darmo, najlepiej zeby nie tylko dla noworodka byly, bo czesto w zachwycie nowym malenstwem ludzie kupuja te tycie ubranka, a juz po kilku miesiacach przechodzi znajomym to, i juz dla kilkumiesiecznych dzieci rodzice nie maja takich zapasow ubran na zmiane.

Patrz na oferty w sklepach na mokre chusteczki czy pampersy, ja jak sa dzieci w rodzinie czy u znajomych to jak widze oferty to albo kupuje albo daje znac, kiedys jak mielismy pampersowego brzdaca to jak w Morisonie byla oferta nie do odrzucenia to caly bagaznik mielismy zapakowany pudlami z pamperami, i wszystkie sie przydaly. Mowia, ze pieluchy z Aldi sa bardzo dobre, i tanie.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2019-01-13 12:50:30 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

*FLOWER*
Dzieki za podpowiedzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2019-01-13 13:16:59 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Co do pieluch to się zgodzę . Na początku używałem pampersy , później te z Aldiego i nie widzę większej różnicy . Tak jak Ada wspomniała często są mega promocje na oryginalnepampersy w marketach , że wychodzą taniej niż te z Aldiego. Chusteczki też często promocja np 10 opakowań w kartoniku za 5 funtów

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 13-01-2019 13:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #6 Ocena: 0

2019-01-13 18:32:05 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2019-01-13 10:32:35, Wielim napisał(a):
To więc tak , najlepiej to chyba wozeczek, można kupić przez internet w Polsce by dostarczyli na dany adres . Ale trzeba się liczyć za wózek 3 w 1 taki prosty około 1500-2000 złotych . Tak na już do szpitala i w pierwsze tygodnie w domu to ubranka typu body , jakieś śpiochy , chusteczki nawilżające , pampersy , butelki do mleka , laktator też bardzo pomocny , w zestawie są buteleczki , smoczki . Niestety ja już wszystkiego się pozbyłem .


Generalnie się zgadzam.
Jednak z laktatorem i butelkami bym się zastanowiła. Jeśli dziewczyna upiera się przy karmieniu piersią to butelki jej tak na pierwszy moment potrzebne nie będą. Tak samo laktator.
Jednak jeśli się wie ze młoda mama zamierza od początku używać butelek to fajna marka są butelek Dr Browna. Zmniejszają ryzyko kolek dzięki specjalnemu systemowi wentylacyjnemu. Ale tak poza tym są łatwe w obsłudze.
Z pieluchami od Aldiego to fakt. Są tak samo dobre jak renomowane Pampersy. Chusteczki Mamia tez bodajże z Aldiego.
Rzeczywiście, zwróć uwagę na datę urodzenia brzdąca. Ktoś już słusznie zauważył ze nie ma sensu zasypać mamy kombinezonami i czapkami jeśli dzieciątko ma termin na maj. Również muslinki są konieczne. Zwykle bawełniane ściereczki do odbekiwania i ulewania. Tego tez można w dziesiątkach podarować.
Stolik z przewijakiem. Najlepiej taki z wbudowana wanienka do kąpieli malucha. Dziewczyna po 9 miesiącach ciazy doceni fakt ze nie będzie już dłużej nadwyrężać pleców schylając się nad przewijaniem czy kąpielą. Taki stolik jest wysoki na tyle ze nie trzeba się schylać. Ja niebiosom dziękowałam za coś takiego.
Kocyki i prześcieradełka do łóżeczka. Jeśli mogę coś podpowiedzieć...kosz Mojżesza znajduje zastosowanie tylko na kilka pierwszych tygodni. A czasem wcale. Zależy od rozmiaru noworodka. Jeśli pieniądze są niewielkie to radziłabym nie zawracać sobie głowy koszem tylko od razu kupić maluchowi łóżeczko. Wiem, ze taki kosz jest uroczy słodki i w ogóle ale skoro oszczędzamy to lepiej przeznaczyć forsę na łóżeczko które posłuży kilka lat. A do łóżeczka potrzebne będą prześcieradła i kocyki. W odpowiedni kocyk można zawinąć malucha, swaddle po angielsku.
Mitenki, te ochraniacze na łapki maluchów.
Body, rękawki zależnie od pory urodzenia. Śpiochy. Fajne są tez te sleeping bags.
Oczywiście komplecik do pielęgnacji malucha. Zawiera szczoteczkę do włosków, małe nożyczki, cążki, szczoteczkę do ząbków.
Teraz już wymyślam...napewno jednak ciuszki, chusteczki i pieluchy. W ilościach dowolnych.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-01-13 19:03:30 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wozek lozeczko wanienka i inne pierdoly z drugiej reki oczywiscie u mnie tak jest

wozek w mega dorym stanie dostalismy w sumie za darmo od znajomej ktora zaplacila za niego "majatek" a na gumtree nikt nawet za 50f nie chcial go kupic stal jakis czas i doszla do wniosku ze tylko jej zagraca garaz...

ja juz moze przesadzilem troche bo kupilem dwa monitory oddechu jeden podpinany pod pieluszke do roku czsu jak dziecko spi na pleckach ten nowy i nie byl tani 80dych
drugi babe sense5 uzywany pod materac plus elektroniczna niania

chodzi o to ze te zestawy mozna kupic uzywane na akcjach w miare tanio sam zaplcilem za wszystko z 200f a pewnie nie dostane wiecej jak 50 jak wystawie pozniej na allegro tez pewnie wystawiaja podobne zestawy

snoozy moze bym teraz nie kupil ale ten monitor oddechu z czujnikami pod materacem to swietna sprawa jest jakis spokoj wewnetrzny bo wiadomo niby nie czesto sie to przytrafia ale przytrafia i czlowiek ma to w glowie ciagle

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 13-01-2019 19:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2019-01-13 20:27:48 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Myśmy tez kupowali używane lub z drugiej ręki to co mogliśmy. Albo na mega wyprzedażach. W Huddersfield jest factory shop Mamas and Papas. Jak zrobili clearance to nowe łóżeczko plus materacyk plus pościelówke kupiliśmy w całości za £130.
Wózek z drugiej ręki tez od nich wzięłam. Za ramę i nakładana spacerówkę zapłaciłam £79. Pokrowiec od deszczu dorzucili mi za darmo 😃
Tylko fotelik do samochodu kupiłam nowy. Wolałam być pewna. Fotelik mógł zostać zamontowany na ta sama ramę która za pół darmo kupiłam.
Ciuchy tez z drugiej ręki można kupić na wyprzedażach. Jest taka stronka table tots. Tam w różnych miejscach są wyprzedaże ciuszków i różnych akcesoriów dla dzieci. Organizowane zazwyczaj w szkołach i w weekendy. Wszystko z drugiej ręki ale kto by się sprzeczał jeśli można kupić body za 20p, śpiochy za 50p? Plus różne inne markowe duperele za £5 lub £10. Wszystko czyste i dobrej jakości. Ja tak małej kupowałam ciuszki. Za £40 wychodziłam z wyprzedaży z kilkoma wielkimi torbami ciuchów które starczały na 6 mcy. Kobitka mi kiedyś torebkę śliniaczków dała za £1. 23 różne śliniaczki miałam.
Markowa kołysząca huśtawkę dla maluszki kupiłam tam za £15. Kobitka sprzedawała bo jej dziecko nie lubiło w niej leżeć...nowa huśtawka z bujaniem, melodyjkami i wiszącymi zabawkami.
W Wakefield jest factory shop Mothercare. Tez maja fajne i tanie rzeczy.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #9 Ocena: 0

2019-01-13 20:52:23 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Ja jeszcze bym popatrxyla po Carbootach = tam czesto ubranka za 20-50 pensow mozna kupic a i wozki tez sa bardzo taniutkie , zabawki po kilka funtow czesto jeszcze w pudelkach.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

gosian

Post #10 Ocena: 0

2019-01-13 23:21:29 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Shpok.. To jest taki internetowy carboot.. Kupisz tam prawie wszystko i jeszcze można się targować.
Może warto też pomyśleć o mamie? Kupić jakiś balsam do ciała albo coś takiego? Zasłużyła na pewno na coś drobnego.
Zresztą dla noworodka krem na odparzenie też się może przydać.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,