MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jaki shed (szopa) do ogrodu ?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

djtomi2

Post #1 Ocena: 0

2016-05-05 11:50:05 (8 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Noszę się z zamiarem zakupu szopy do ogrodu.
Drewnianą odrzucam z założenia. Wystarczy mi, że co rusz to muszę płot malować.
Pytanie do tych co mają metalowe ( coś jak garaż blaszak ).
Jak często trzeba go malować ? No i najważniejsze, czy mi się po miesiącu nie okaże, że gdzieś zaczyna go rdza brać.
Pogoda w UK jaka jest, każdy widzi.
Pozostają jeszcze z tworzywa. Wydaje się , że przy nich najmniej zachodu, ale za to cena ze dwa razy większa.
Chodzi mi głównie o to, czy jak kupię blaszaka, to czy za bardzo nie wtopię?
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #2 Ocena: 0

2016-05-05 12:37:05 (8 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Mialem podobny dylemat dwa lata temu. Metalowy shed odrzucilem od razu z powyzej podanych przez Ciebie powodow.
Zastanawialem sie nad drewnianym, ale tak jak Ty nie widzialo mi sie malowanie zarowno plotu jak i budy co rok lub dwa lata. Do tego jeszcze impregnowanie...

Ostatecznie kupilem duzy shed firmy Keter (koszt okolo £500) ale jestem bardzo zadowolony. Solidna konstrukcja, brak wilgoci, mozliwosc dokrecania poleczek itp. W srodku zawsze sucho i czysto. Fakt spory koszt, ale jak juz raz go zbudujesz to nie musisz nic przy nim robic ( poza zmietnieciem podlogi raz w roku).

Ps. Po dwoch latach mimo, ze jest spory okazal sie za maly na moje potrzeby i wlasnie zamierzam dokupic drugi, troche mniejszy.

[ Ostatnio edytowany przez: minicab 05-05-2016 12:38 ]

"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AGALON

Post #3 Ocena: 0

2016-05-05 13:12:17 (8 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja mam metalowy. 2 lata minęły. Rdzy, zero. Żadnych przecieków. Malować go? Po co? Jak kupujesz, to już jest pomalowany odpowiednim środkiem.
Jedyny minus. Składanie.
U mnie składało 3 panów. Zajęło im to prawie cały dzien, z Przerwami oczywiście. Ważne aby śruby były dobrze przekręcone i zaślepki założone, aby nie ciekło pózniej.
Sąsiad natomiast składał sam przez dwa dni. Przenosił kolejno elementy. Efekt- zalało środek przy pierwszym deszczu.
Nie zapomnij o przygotowaniu i kupnie odpowiedniej "podłogi".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-05-05 13:16:29 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28873

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wlasnie mialam sie zapytac, na czym stawialiscie te szopy. Ktos robil wylewke czy jak?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #5 Ocena: 0

2016-05-05 14:35:01 (8 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Cytat:

2016-05-05 13:16:29, Richmond napisał(a):
Wlasnie mialam sie zapytac, na czym stawialiscie te szopy. Ktos robil wylewke czy jak?


Ja najpierw wyrownalem ziemie, a pozniej polozylem kafle.

Pomiedzy kaflami szczeliny w ktore powkladalem kamyczki (nie jest to kednak wymagane)
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #6 Ocena: 0

2016-05-05 15:21:12 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Mysle ze wylewki nie potrzebujesz. Kafle w zupelnosci wystarcza. Wazne zeby grunt byl utwardzony i wyrownany no i zeby woda nie podchodzila.

Ja naszczescie mam garaz ktory jest uzywany jako moj magazyn:)

A czy £500 funtow to duzo, chyba znosnie.

Ja teraz robilem decking, taras. Chcialem powiekszyc troche i mialem dosyc corocznego czyszenia, impregnowania, malowania.

Zdecydowalem sie na composite wood decking (WPC) calkowity koszt 15m2 wyszedl £1000. Same "deski" i mocowania £750.
Reszta to podstawa, "fundament".

Zobaczymy jak to sie bedzie sprawowac. 20 lat gwarancji i mam nadzieje ze karcher do umycia od czasu do czasu i nic nie trzeba bedzie wiecej robic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2016-05-05 15:25:14 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28873

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Garazu mam zamiar uzywac we wlasciwym celu, oczywiscie po tym jak poszerze wjazd na tyle, ze przecisne sie do srodka. To brytyjskie budownictwo ...
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Samurajka

Post #8 Ocena: 0

2016-05-05 15:27:31 (8 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

A nie lepiej zrobic samemu?
My w zeszlym roku robilismy sami,4x3m.Wyszlo taniej gdybysmy kupili juz gotowa.My mamy wylewke i ocieplalismy.
Jak masz jakies pytania o materialy,farby i ogolnie to pisz na pw,przekieruje cie do meza :-]

Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #9 Ocena: 0

2016-05-05 15:30:11 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

No ja mam ten sam problem i niestety garazu nie zrobie szerszego.
Samochod wchodzi na styk na szerokosc ale drzwi nie otworze zeby wyjsc. No moze by sie udalo ale po pewnym czasie poobijane by byly.

Sprawdz u siebie czy na dlugosc jest dobry:) Wiesz jakie to duze samochody mamy.

O dziwo na dlugosc w tym nie mam problemu ale w poprzednim garazu niestety wystawal.

Garaz musze uzywac jako magazyn bo jest pelen towaru ktory sprzedajemy, plus poddasze:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2016-05-05 15:34:24 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28873

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Spoko, bestia wejdzie do garazu, bo ten ma 6.75m dlugosci i 3m szerokosci (cud, nie?). Ale jakis idiota zrobil brame 2.13m, wiec musze wywalic jedna kolumne cegiel i zamontowac szersze drzwi. Straszna strata materialu.

A szope chce miec w ogrodzie, zeby nie latac dookola domu z narzedziami, krzeslami, itp. Na dodatek dzialka nie jest plaska, wiec bede potrzebowala wylewke, zeby wyrownac to miejsce.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,