MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rośliny domowe.

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Nie_z_tej_bajki

Post #1 Ocena: 0

2014-09-07 11:40:19 (10 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Szukałam podobnego tematu, ale nie ma.
Są kwiaty ogrodowe i cała reszta.
A czasem przydałaby się porada w kwestii hodowania tych domowych.
Wczoraj porwałam z półki w Ikea, Ficus Microcarpa Ginseng. Wygląda świetnie. Jest posadzony w małej plastikowej doniczce w torfie.
Doczytałam już, że ten rodzaj fikusa, to takie 'drzewko szczęścia dla początkujących', które swoja drogą, jest dość trudne w utrzymaniu. Lubi gubić liście na początku, przy zmianie miejsca pobytu. Ale reszta info jest sprzeczna. Przesadzać w ziemię, czy zostawić jak jest? Zmienić doniczkę, czy włożyć tylko w maskownicę?
;-)

Obrazek

P.S. Jeśli jednak podobny temat gdzieś istnieje, to proszę o przeniesienie postu ;-).

[ Ostatnio edytowany przez: Nie_z_tej_bajki 07-09-2014 11:48 ]

Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2014-09-07 15:05:38 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Pewnie o ten temat chodzilo:

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/83/25480/Rosliny-Domowe

Zanim przeczytalam do kjonca twoj post, to myslalam, ze to drzewko cytrusowe, mini pomaranczy, bo mam identyczne, tylko maja teraz mnostwo owocow, ale i liscie i gorna czesc korzenia taka sama, taki pierscien wokol lodygi, dalej nie wiem bo w ziemi. Moje tez nie lubia przestawiania, stoja wiec na jednym oknie, i tylko jak owoce zbieram to ruszam doniczke. Traci liscie jak nie jest wystarczajaco podlewana, jak za zimno, za malo swiatla/slonca. Jak wyzwolilam ze sklepu to opadaly liscie, byly oba krzaki wysuszone. Wstawilam do miski i staly az namokly. Podlewam teraz codzinnie, maja dosyc duze doniczki, ziemia specjalna do cytrusow.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #3 Ocena: 0

2014-09-07 15:51:48 (10 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Dzięki Ada. W takim razem można przenieść post i temat skasować ;-).
Rzeczywiście miniatury cytrusowe wyglądają podobnie bardzo.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,