MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ogrodek od podstaw.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2012-04-13 23:57:33 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie ma sprawy. Ja nasiona trawy mieszalam z torfem i rozsiewalam recznie, dobrze bylo widac, ze rowno terem pokryty. Jak czytalam o sianiu trawy, to doradzali, ze dla szybszego zawiazania sie nasion, mozna jeszcze pomieszane z torfem nasiona trawy, lekko zwilzone, pozostawic w worku na pare dni, i dopiero rozsiac.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mala24

Post #2 Ocena: 0

2012-04-14 00:03:01 (12 lat temu)

mala24

Posty: 1415

Kobieta

Z nami od: 12-01-2009

Skąd: uk

Cytat:

2012-04-09 12:38:52, betty82 napisał(a):
ja tez mam problem z ogrodkiem i kompletnie niewiem co zrobic.u mnie sa polozone betonowe plyty i myslalam zeny to wyrownac i zrobic drewniane patio ale koszt tego jest zbyt duzy.teraz sie zastanawiam zeby zobaczyc jak ta ziemia wyglada pod plytami i przekopac wszystko o zasiac trawe.boje sie tylko ze zaczna wylazic ślimaki itp.brrrr
drewniane patio nam wyszlo cos okolo 100funtow,wydaje mi sie ,ze nie duzo o ile nie zatrudnisz kogos.Ja klnelam na meza jak zaczal ale teraz wyglada cudownie nic tylko siedziec:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fran_ki

Post #3 Ocena: 0

2012-04-14 00:03:42 (12 lat temu)

fran_ki

Posty: 101

Mężczyzna

Z nami od: 27-01-2011

Skąd: south west

to jak pomieszalas z torfem, to chyba juz nie przykrywalas zadna kolejna warstwa torfu?
walcowalas po sianiu? i pozniej tylko obserwacja?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2012-04-14 00:06:19 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie, ja nie walcowalam nic, nie chodzilam po tym, zasialam i pozostawilam, jeszcze wtedy sie tak nie zaglebilam w temat...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fran_ki

Post #5 Ocena: 0

2012-04-14 00:09:15 (12 lat temu)

fran_ki

Posty: 101

Mężczyzna

Z nami od: 27-01-2011

Skąd: south west

ok, dzieki, mam nadzieje ze cos wzejdzie jeszcze tego roku ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Sawanna

Post #6 Ocena: 0

2012-08-02 21:43:39 (12 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

Podpinam się pod temat.
Proszę doradźcie mi co mogę zrobić z moim maleńkim "ogródkiem"... nawet nie wiem czy ten skrawek trawnika mogę tak nazwać;-).

Nie mam kompletnie pojęcia o ogrodnictwie :-[ a chciałabym w miarę szybko i tanio zagospodarować ten kawałek pod oknem.
Na pewno muszę dosadzić żywopłot - najlepiej taki, który jest cały rok zielony... bo to przy samej ulicy.

Myślałam o np. róży na środku... albo małym klombie z liliami(uwielbiam te kwiaty)... chciałabym też mieć przed domem rozmaryn (raczej dla ozdoby i zapachu niż jako przyprawa, no bo przy ulicy...)

Nie mam pojęcia kiedy cokolwiek się sadzi, jak to pielęgnować... no i w ogóle...:-[

A tak wygląda ten skrawek do zagospodarowania:

Obrazek
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Samurajka

Post #7 Ocena: 0

2012-08-05 18:48:58 (12 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

Cytat:

2012-08-02 21:43:39, Sawanna napisał(a):
Podpinam się pod temat.
Proszę doradźcie mi co mogę zrobić z moim maleńkim "ogródkiem"... nawet nie wiem czy ten skrawek trawnika mogę tak nazwać;-).

Nie mam kompletnie pojęcia o ogrodnictwie :-[ a chciałabym w miarę szybko i tanio zagospodarować ten kawałek pod oknem.
Na pewno muszę dosadzić żywopłot - najlepiej taki, który jest cały rok zielony... bo to przy samej ulicy.

Myślałam o np. róży na środku... albo małym klombie z liliami(uwielbiam te kwiaty)... chciałabym też mieć przed domem rozmaryn (raczej dla ozdoby i zapachu niż jako przyprawa, no bo przy ulicy...)

Nie mam pojęcia kiedy cokolwiek się sadzi, jak to pielęgnować... no i w ogóle...:-[

A tak wygląda ten skrawek do zagospodarowania:

Obrazek


Jeżeli mogę doradzić...

Rozmaryn w donicy np takiej
Obrazek


Jeżeli chodzi o rośliny...wiosną obsadziłabym prymulkamiObrazek i bratkami.Pozniej mozesz dosadzic begonie Obrazek,na całej długości posadzilabym lawendę,lub wrzosy Obrazek

Mam nadzieję,że pomogłam ;-)Powodzenia ;-)
Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sawanna

Post #8 Ocena: 0

2012-08-05 18:51:47 (12 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

Dzięki Samurajka!!!
Wreszcie doczekałam się odpowiedzi... Nie pomijając oczywiście PW od pewnej osoby, która podała mi link do forum ogrodniczego :-D

Te kwiaty są prześliczne... A czy wymagają dużo pielęgnacji? Bo ja nie bardzo czasowa jestem żeby siedzieć w ziemi... no i leniwa...;-)
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Samurajka

Post #9 Ocena: 0

2012-08-05 18:58:52 (12 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

Jezeli chodzi o lawende i wrzosy to sadzisz,podlewasz i cieszysz sie ich urokiem ;) no mozesz rowniez wysypac kore.
Co do begonii,nie lubia za duzo slonca,od czasu do czasu odzywka.Prymulki,coż jedyne co trzeba panietac to zeby chronic je przed przymrozkami,najlepiej przykryc je na noc,ale nie folia,szmatka/pielucha tetrowa ;) ale to dopiero na wiosne ;)
Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sawanna

Post #10 Ocena: 0

2012-08-05 19:00:47 (12 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

No to z tym przykrywaniem mogą być problemy... często nie ma mnie w domu przez kilka dni pod rząd... Muszę poszukać czegoś uniwersalnego...:-(
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,