MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Związki zawodowe Union - Wspierają w mojej pracy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kate824

Post #1 Ocena: 0

2011-04-20 16:32:25 (13 lat temu)

kate824

Posty: 56

Kobieta

Z nami od: 02-03-2011

Skąd: Bridgwater

Witam. Pracuję z moim facetem (Piotrem) w Argosie (na magazynie). Ja przez agencje a on ma kontrakt. Cały problem zaczął się od tego że kiedy Piotr dostał kontrakt, (w grudniu 2009) po pierwszej euforii okazało się że nowo przyjęci pracownicy Argosa, zostali kozłami ofiarnymi "mądrych" Panów ze związków - chodzi o to że było straszne zamieszanie wtedy, strajk wisiał na włosku bo Argos nie chciał dać ludziom podwyżek, no to związki zawodowe zgodziły się żeby nowi pracownicy Argosa, którzy akurat wtedy się przyjmowali byli traktowani na śmiecie (z 40 przyjętych osób zostało około 10 bo tyle ludzi odeszło przez to traktowanie) Oczywiście wszyscy starzy pracownicy i członkowie związków u mnie w pracy to starzy dobrzy znajomi, wiec zrobili by wszystko żeby tylko wywalczyć dla nich podwyżkę kosztem innych. Teraz to wygląda tak ze starzy pracownicy, pracują sobie po 8 h dziennie i mają większość weekendów wolnych, a wszyscy nowi pracownicy mogą tylko pracować na zmiany 12 godzinne po 3 lub 4 dni w tygodniu i do tego każdy piątek i niedziele !! Bez żadnej możliwości zmiany. No i jeśli chodzi o urlop gdyby chcieli mieć jakieś weekendy wolne, to mogą wziąć wolnych tylko 7 niedziel na rok !!
W październiku zeszłego roku Piotrowi udało się dostać cudem na nocną zmianę, tak że pracuje teraz od niedzieli do czwartku po 8h. Miało to być tylko do świąt bo było bardzo dużo pracy ale ciągle udaje mu się zostawać. Największy problem w tym że on jest bardzo dobrym i wydajnym pracownikiem (stara się w pracy jak może ponieważ wie że może mu będzie lepiej w tej firmie dzięki temu)No i ma przychylność szefów we wszystkim :) A ponieważ bardzo często jeździł ostatnio na wózku widłowym, bo był w tym najlepszy, podczas gdy inni musieli wykonywać gorsza prace ludziom to zaczęło przeszkadzać. "stare lenie" ciągle chodzili z pretensjami do szefa i do związków że Piotr jeździ na wózku, pomimo ze zawsze był tak rozkładany grafik żeby każdy mógł po równo rożne prace wykonywać, wiec od ponad 3 tygodni, nie jeździł na tracku bo ciągle były z tego problemy. Dzisiaj w nocy, szef poprosił go żeby pomógł palety porozwozić bo był nawał pracy i zaczęła się wojna na nowo. Pojeździł niecałą godzinę i musiał wrócić na picking, ponieważ starzy pracownicy uważają ze tylko oni maja prawo wykonywać lepszą prace, a co najlepsze związki ich popierają!! Mój facet (ktory takze nalezy do związków) ma wykonywać najgorsza prace, bo oni tak chcą i koniec, urządzają sobie u nas w pracy prawdziwy koncert życzeń ;) Argumentują to tym że Piotr jest na nocnej zmianie tymczasowo, a oni mają kontrakt na stałe na nocną zmiane. Ale moim zdaniem jest to jawna dyskryminacja. Co powinnismy zrobic w tej sytuacji ?
Myslałam o citizen lub napisaniu skargi do centrali Union ale jak znam angielską biurokracje to nic to nie da. Postawa Union jest po prostu żenująca, i jeszcze kase za to biorą. Brak słow.

[ Ostatnio edytowany przez: kate824 20-04-2011 16:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dudrokkk

Post #2 Ocena: 0

2011-04-20 18:40:57 (13 lat temu)

dudrokkk

Posty: 160

Z nami od: 09-03-2008

dziewczyno ja i kilku moich kolegow w liverpoolu przekonalem sie juz dawno o tym ,ze zwiazki nas chca tylko dla tego ,ze na nich placimy i nic wiecej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kate824

Post #3 Ocena: 0

2011-04-20 19:44:50 (13 lat temu)

kate824

Posty: 56

Kobieta

Z nami od: 02-03-2011

Skąd: Bridgwater

no tak, ale co najlepsze mój facet też jest w związkach, ale wiesz - oni musza być solidarni z "kolegami" wymoczkami :)Teraz mam nadzieje ze ktos tylko doradzi mi gdzie z tym iść, bo ja zawzięta baba jestem i nie odpuszcze szybko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dudrokkk

Post #4 Ocena: 0

2011-04-22 01:17:53 (13 lat temu)

dudrokkk

Posty: 160

Z nami od: 09-03-2008

czy to sa zwiazki united?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2011-04-22 06:37:54 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

na całym świecie te związki, partie itp to o dupę rozbić, układy kolesi cwaniaków i nierobów, jak sekta, tylko szukają jeleni żeby płacili składki.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kksiezniczka

Post #6 Ocena: 0

2011-04-22 06:53:54 (13 lat temu)

kksiezniczka

Posty: 10167

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

O kurczę,a my właśnie się zapisaliśmy! Cóż wyjdzie w praniu.Najwyżej kopniemy ich w dupę i tyle.
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dudrokkk

Post #7 Ocena: 0

2011-04-22 09:08:31 (13 lat temu)

dudrokkk

Posty: 160

Z nami od: 09-03-2008

Kopniecie a oni nawet nie mrugna okiem po stracie .Banda jak napisal kolega moderator

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

JurekSz

Post #8 Ocena: 0

2011-04-22 09:47:59 (13 lat temu)

JurekSz

Posty: 30

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2007

Skąd: Lancaster

Wypisz sie szkoda pieniedzy wiem z doswiadczenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darek348

Post #9 Ocena: 0

2011-04-22 11:13:19 (13 lat temu)

darek348

Posty: 411

Mężczyzna

Z nami od: 09-06-2010

Skąd: londyn - już nie

5 lat byłem w związkach, 3 miesiące temu się wypisałem, niestety muszę stwierdzić że chodzi tu tylko o kasę.
Uśmiechnij się, to nic nie kosztuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2011-04-22 11:29:04 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,