MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odpowiednik zaocznego liceum dla dorosłych

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

inesmariee

Post #1 Ocena: 0

2018-04-15 16:11:10 (6 lat temu)

inesmariee

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 15-04-2018

Skąd: Londyn, Sutton

Cześć wszystkim! Od pewnego czasu zastanawiam się nad wyjazdem do Londynu, bo mam tam zapewniony start (pracę i mieszkanie). Powstrzymuje się jednak z wyjazdem, bo jestem w trakcie nauki, aktualnie jestem na drugim z sześciu semestrów liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Uczę się w weekendy, więc nie mam problemu, żeby w międzyczasie pracować. Zależałoby mi jednak na kontynuowaniu nauki za granicą, a zdania są naprawdę podzielone i nie wiem już czym się sugerować. Nawet będąc już w Londynie będę musiała pracować więc moje pytania to:
1. Czy w Londynie są polskie ogólniaki oferujące naukę w trybie zaocznym?
2. Jeśli nie ma tych powyżej, czy są szkoły angielskie które oferują naukę w tym trybie i czy poprzedza je jakiś przyspieszony kurs języka angielskiego?
3. Czy będę musiała zdawać jakieś egzaminy wstępne? Jeśli tak, czy będą one w języku polskim czy angielskim?
4. No i czy jakakolwiek angielska szkoła przyjmie mnie skoro mam 20 lat?
Będę wam naprawdę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i linki do stron z takimi informacjami!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #2 Ocena: 0

2018-04-15 16:49:20 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Punkt 4. jest niezwykly...(choc pozostale pytania tez sa ciekawe).

Pytasz, bo nie wiesz czy 20 lat to za pozno czy za wczesnie na szkole?

Musze cie zmartwic i ucieszyc jednoczesnie - angielskie szkoly typu college nie rekrutuja na podstawie znajomosci polskiego i po polsku ale oferuja szeroki zakres pomocy w nauczeniu sie angielskiego.

I od tego polecam przygode z edukacja w UK.

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

inesmariee

Post #3 Ocena: 0

2018-04-15 16:59:03 (6 lat temu)

inesmariee

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 15-04-2018

Skąd: Londyn, Sutton

Pytam, bo wydaje mi się, że 20 lat to za późno. Tutaj w Polsce mając powyżej 18 lat nie przyjmują już do szkół dziennych, bo kończy się obowiązek szkolny i pozostają tylko te zaoczne, a w Anglii z tego co wyczytałam ten obowiązek kończy się gdy masz 16 lat i decydujesz czy idziesz do pracy czy kontynuujesz naukę od 16 roku życia do 19.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-04-15 18:03:11 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Odpowiednikiem bylyby A level courses for adults- ale to jakby przygotowanie do matury w UK czyli do tego trzeba znac angielski. Robia takie kursy dorosli chcacy rozpoczac studia uniwersyteckie. A nie wolalabys zrobic w jakims college kursu zawodowego pod kierunek ktory Cie interesuje?
Jezeli masz do kogo tu przyjechac to w przyszlosci nawet po zamknieciu granicy zawsze mozesz tu przebywac na wizie studenckiej uczac sie jezyka- a na razie moze lepiej zostac w Polsce i kontynuowac liceum.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2018-04-15 22:14:10 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

W UK nie ma polskich ogólniaków. I wszystkie egzaminy są w języku angielskim.
Podstawowe pytanie: co chcesz robić w życiu i po co chcesz iść do szkoły?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-04-16 10:12:51 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jak wyzej, po co szkola, co chcesz robic?
W UK szkolnictwo bedzie odplatne na troche innych stawkach, Londyn jest drogim miastem, a potencjalnie 'zapewniona' praca i lokum bywaja zludnym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,