MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Studia, a praca???

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DonMateo

Post #1 Ocena: 0

2018-04-09 14:46:49 (6 lat temu)

DonMateo

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 09-04-2018

Skąd: Beck Row

Witam, jestem już 2 lata w UK i poważnie myślę nad rozpoczęciem studiów w tym kraju, jednak sprawa wygląda tak że musiał bym zrezygnować z niektórych dni pracy, co za tym idzie mniejsze wynagrodzenie. Wynajmuje pokój i po obliczeniu kosztów życia plus dodatkowe koszty dojazdów i samych studiów zaczelo mnie to troche przerażać. Czy jest opcja by dostać jakieś dofinansowanie ? Czytałem że mogł bym zaciągnąć na to kredyt niestety przez pewna sytuacje która mnie tu spotkała mam tragiczną sytuację kredytową. Myślałem nad zmianą pracy i wtedy było by świetne podłoże pod studia, ale jedynie czasowe, nie finansowe. Jakieś porady co zrobić?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2018-04-09 14:52:50 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Ja pracuje full time I studiuje - popatrz na Open University
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2018-04-09 18:18:57 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-04-09 14:52:50, littleflower napisał(a):
Ja pracuje full time I studiuje - popatrz na Open University


Ale open university to chyba uczenia która daje tzw. mickey mouse degree? I do tego jeszcze korespondencyjnie.

Co do pytania DonMateo: w UK (Anglii) studia są płatne, bo uniwersytety to normalny biznes. Tak na prawdę liczą się tylko uczelenie z listy Russell'a a reszta to prowincjonalne ex politechniki. Dofinansowanie o które pytasz to właśnie kredyt studencki - do spłacenia z odsetkami po zakończniu studiow. Ale nie wiem czy zdolność kredytowa jest rozważana przy jego przyznaniu - być może nie. Żeby go dostać trzeba spełnić pewne warunki - m.in. być odpowiednio długo w UK.
Prócz tego aby dostać się na uniwersytet należy spełnić wymagania, m.in. zdać egzamin jęzkowy IELTS.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #4 Ocena: 0

2018-04-09 19:38:48 (6 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Cytat:

2018-04-09 18:18:57, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2018-04-09 14:52:50, littleflower napisał(a):
Ja pracuje full time I studiuje - popatrz na Open University


Ale open university to chyba uczenia która daje tzw. mickey mouse degree? I do tego jeszcze korespondencyjnie.



A co to takiego to Mickey mouse degree*DONT_KNOW*?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

xxxemi

Post #5 Ocena: 0

2018-04-09 19:45:29 (6 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Cytat:

2018-04-09 19:38:48, xxxemi napisał(a):
Cytat:

2018-04-09 18:18:57, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2018-04-09 14:52:50, littleflower napisał(a):
Ja pracuje full time I studiuje - popatrz na Open University


Ale open university to chyba uczenia która daje tzw. mickey mouse degree? I do tego jeszcze korespondencyjnie.



A co to takiego to Mickey mouse degree*DONT_KNOW*?


Wydawalo mi sie ze OU to dobra uczelnia.Uczelnia dajaca szanse kazdrmu Na zdobycie wyksztalcenia. Czytalam opinie absolwentow ze pracodawcy cenia sobie ta droge ksztalcenia, gdyz niejednokrotnie studentami sa osoby pracujace, zajmujace sie dziecmi itd.Osoba ktora ukonczyla OU ta to osoba zorganizowana,systematyczna,I umiejaca pogodzic obowiazki domowe z praca I uczelnia jednoczesnie.Wiec to raczej Na plus, czyz nie?

Przepraszam ze post pod posted,ale mialo byc edytuj a nie cytuj:-(

[ Ostatnio edytowany przez: xxxemi 09-04-2018 19:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2018-04-09 20:31:01 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Czytalam opinie absolwentow ze pracodawcy cenia sobie ta droge ksztalcenia, gdyz niejednokrotnie studentami sa osoby pracujace, zajmujace sie dziecmi itd.Osoba ktora ukonczyla OU ta to osoba zorganizowana,systematyczna,I umiejaca pogodzic obowiazki domowe z praca I uczelnia jednoczesnie.Wiec to raczej Na plus, czyz nie?


Jak ktoś godził obowiązki domowe z uczelnią to spędzał mniej czasu na nauce, a jak spędzał mniej czasu na nauce to i egzamin musi być prosty, płytki, pobieżny bo inaczej nikt nie zaliczy i będze chryja bo następny rocznik nie będzie płacił czesnego bo go po prostu nie będzie. No a jak się jest zorganizowanym i systematycznym to się robi normalne studia a nie takie na pół-gwizdka - nie ma się co oszukiwać.
No a co mają absolwenci pisać, przecież nikt się nie przyzna że to był fail i bida z nędzą bo przyznanie się do porażki boli więc wychwalaja pod niebiosa że pracodawcy aż cmokaja z uznania :)
Mam takiego jednego po OU w pracy - wydaje mu się że po zjadał wszystkie rozumy ale nie rozume co się do niego mówi :) Tyle że to kierunek ścisło-techniczny może po jakimś pseudo-humanistycznym da się ściemniać z gracją :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #7 Ocena: 0

2018-04-09 21:40:14 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Orange - sprobuj jeden rok studiowac online wtedy mi powiedz jakie sa proste, ok?

Egzaminy mam takie same jak i Ci z tzw Brick Universytetu i takie same kwalifkacje - studia trwaja tyle samo choc jest mozliwosc odroczenia , mozna studiowac i full time i part time.

Tylko 17 % studentow konczy te studia - wiec nie sadze by byly latwe i z przymrozeniem oka brane.

Wielu dziennych studentow z normalnego universytetu tez pracuje ( moj syn na przyklad a studiuje inzynierie full time wiec nie jest to latwy kierunek)

OU ma wyskie rankingi i wsrod universytetow i pracodawcow.



"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

xxxemi

Post #8 Ocena: 0

2018-04-09 21:42:32 (6 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

*THUMBS UP*
Cytat:

2018-04-09 21:40:14, littleflower napisał(a):
Orange - sprobuj jeden rok studiowac online wtedy mi powiedz jakie sa proste, ok?

Egzaminy mam takie same jak i Ci z tzw Brick Universytetu i takie same kwalifkacje - studia trwaja tyle samo choc jest mozliwosc odroczenia , mozna studiowac i full time i part time.

Tylko 17 % studentow konczy te studia - wiec nie sadze by byly latwe i z przymrozeniem oka brane.

Wielu dziennych studentow z normalnego universytetu tez pracuje ( moj syn na przyklad a studiuje inzynierie full time wiec nie jest to latwy kierunek)

OU ma wyskie rankingi i wsrod universytetow i pracodawcow.





*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2018-04-09 21:48:42 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-04-09 21:40:14, littleflower napisał(a):
Orange - sprobuj jeden rok studiowac online wtedy mi powiedz jakie sa proste, ok?


Ja już się nastudiowałem w swoim życiu i mi wystarczy.

Cytat:

Egzaminy mam takie same jak i Ci z tzw Brick Universytetu i takie same kwalifkacje - studia trwaja tyle samo choc jest mozliwosc odroczenia , mozna studiowac i full time i part time.



Co to znaczy że są takie same? Egzamin układa wykładowca więc on decyduje co będzie na egzaminie.

Cytat:

Tylko 17 % studentow konczy te studia - wiec nie sadze by byly latwe i z przymrozeniem oka brane.


To akurat nic nie oznacza - bo równie dobrze pozostałe 83% może być głupia i/lub leniwa.

Cytat:

OU ma wyskie rankingi i wsrod universytetow i pracodawcow.


To podaj linki do tych rankinków bo jak przeglądam rankingi w UK to widzę że OU nie jest kwalifikowany m.in. ze względu na brak kryteriów wejściowych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #10 Ocena: 0

2018-04-09 21:55:41 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-09 14:46:49, DonMateo napisał(a):



W Szkocji studiuje sie za darmo. Jestes w UK zaledwie dwa lata, jesli z Anglia Cie za wiele nie laczy, moze warto sie zastanowic nad Szkocja..
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,