MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Studia, a praca???

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zosiasamosia

Post #1 Ocena: 0

2018-04-09 22:17:21 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

AgentOrange, nie mam pojęcia o rankingach statystykach etc.
Wiem, że w Anglii studia są płatne (każde), i nie jest jak w Polsce, gdzie na prywatnych (płatnych) uczelniach, zdają wszyscy, bo jedynie zasobność portfela się liczy.

A nawet jeśli OU ma nieco mniejsze wymagania, co z tego? Na takie studia trafiają osoby, które mają rodziny, pracują na pełen etat i mają niemałe doświadczenie zawodowe. Poszerzają swoją wiedzę teoretyczną, lub chcą osiągnąć coś więcej. Zawsze możesz spróbować, przynajmniej będziesz wiedział o czym piszesz.

Drugą sprawą jest Twój lekceważący stosunek do ludzi, którzy się rozwijają. Naprawdę nie ma znaczenia czy jest to kurs, szkoła średnia czy wyższa. Ważny jest fakt, że ktoś się rozwija i robi to z pasją.
Tacy jak Ty podcinają skrzydła innym, dlaczego, masz z tego satysfakcję?
Zawsze mnie to zastanawiało...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2018-04-09 22:44:48 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

A nawet jeśli OU ma nieco mniejsze wymagania, co z tego? Na takie studia trafiają osoby, które mają rodziny, pracują na pełen etat i mają niemałe doświadczenie zawodowe. Poszerzają swoją wiedzę teoretyczną, lub chcą osiągnąć coś więcej. Zawsze możesz spróbować, przynajmniej będziesz wiedział o czym piszesz.

Drugą sprawą jest Twój lekceważący stosunek do ludzi, którzy się rozwijają. Naprawdę nie ma znaczenia czy jest to kurs, szkoła średnia czy wyższa. Ważny jest fakt, że ktoś się rozwija i robi to z pasją.
Tacy jak Ty podcinają skrzydła innym, dlaczego, masz z tego satysfakcję?
Zawsze mnie to zastanawiało...



Zaczęło się od tego, że DonMateo zapytał się o studia. Pojawił się temat OU a następnie wyraziłem swoją opinię o OU. Nigdzie nie dałem odczuć że mam lekcewarzący stosunek do ludzi którzy się rozwijają - zaznaczyłem jedynie że według mnie OU to nie jest uniwersytet jako taki tylko bardziej wieczorowe kursy - coś jak korespondecyjny kurs szydełkowania. Uważam, że DonMateo powinien wiedzieć że OU nie jest tożsamy ze zwykłym uniwersytetem gdzie masz do czynienia na codzień z ludźmi którzy prowadzą badania naukowe, publikują wyniki swoich prac etc. Jeśli wychodzisz z założenia, że "nie ma znaczenia czy jest to kurs, szkoła średnia czy wyższa" to zostawię Cię samą z tym stwierdzeniem, jednakże wiadomość dla każdego czytającego jest taka aby dokładnie dowiedział się jaka jest wartość edukacji w którą zamierze zainwestować czas oraz pieniądze. Jeśli ktoś zamierza się kształcic - to bardzo dobrze, zawsze motywję ludzie do samokształcenia - ale należy to robic z głową. Polecam w tym wypadku zainteresować się kursami na normalnych uniwersytetach, sa takze kursy wieczorowe, które trwają dłużej (5 lat zamiast np. roku w normalnym trybie - chodzi o postgraduate) ale pokrywają ten sam zakres materiału.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-04-09 22:45:35 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Mam takiego jednego po OU w pracy - wydaje mu się że po zjadał wszystkie rozumy ale nie rozume co się do niego mówi


...moze to sprawa twojego poziomu wypowiedzi albo slabej znajomosci jezyka...*DONT_KNOW*:-]

Do autora pytania- bardzo duzo studentow pracuje w czasie studiow, mieszkasz an pokoju, wiec i koszty zycia mozesz ograniczyc, a moze poszukaj peracy, ktora bedzie zwiazana z kwalifikacjami ktore chcesz osiagnac. Poczytaj o student-finance-migrant-workers, zeby byc lepiej zorientowanym w sprawach finansowania studiow i powodzenia.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-04-09 23:14:52 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

...moze to sprawa twojego poziomu wypowiedzi albo slabej znajomosci jezyka...*DONT_KNOW*:-]


Myślę że mój poziom wypowiedzi jest adekwatny. Z resztą nie jestem jedynt w mojej opinii. Tak to jest jak się klasę robotniczą na pseudouniwersytety wysyła.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2018-04-10 13:39:58 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #6 Ocena: 0

2018-04-10 15:45:32 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Moje egzaminy nie sa pisane przez mojego tutora, finalowe egzaminy nie sa nawet oceniane przz niego wiec nie wiem skad te informacje.

Robilam studia dzienne w Polsce I robie tutaj online I uwierz ale te online sa duzo trudniejsze. Duzo informacji I wiedzy pod assigments czy egzaminy musze zdobywac sama siedzac godzinami w ksiazkach czy wyszukujac internet. Wiele "brick" universytetow oferuje takze nauke online na niektorch kursach. Uprawnienia I kwalifikacje a takze egzaminy sa takie same dla wszystkich studentow - przyklad Aston University.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-04-10 16:18:15 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Co do finansowania, to żeby uzyskać pożyczkę studencka musisz być 3 lata w UK, wtedy też dostajesz pożyczkę na maintenance.


Podalam wczesniej informacje, ta zasada nie odnosi sie do osob ktore pracuja i studiuja, migrant worker nie musi byc 3 lata w UK.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2018-04-10 18:36:06 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2018-04-11 00:18:29 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dwoch siostrzencow na studiach z pozytywna odpowiedzia na aplikacje - jeden na uniwersytecie w Londynie, drugi w Pln Walii. Nie z opowiesci przypadkowych osob, ale ze zrodla i rzeczywistych przykladow podaje informacje.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DrOskar

Post #10 Ocena: 0

2018-05-01 00:27:14 (6 lat temu)

DrOskar

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2018

Skąd: Norwich

O jakiej dziedzinie chcesz studiować?

Ja bylem na wyższej edukacji ponad 8 lat w UK, nie licząc lata praktyki. Mogę ci powiedzieć ze większość jest stratom czasu. Teraz koszty nauki (>9k/rok) znaczą ze tylko się opłacają dyplomy profesjonalne. Jeżeli nie dostaniesz rejestracji w twojej wybranej dziedzinie na końcu, będzie bardzo majo znaczyć. Lepiej jest nauczyć się sam, w tych czasach większość informacji jest dowolnie dostępna.

Nie widze nic złego o Open University.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,