MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szkolenia współfinansowane przez Unię Europejską

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: -1

2018-03-27 20:57:11 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Dziwne, że tego tematu jeszcze tutaj nie było, ale w Polsce można odbyć dziesiątki szkoleń współfinansowanych (często w 100%) przez UE.
Oto link do strony:
https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
W związku z tym mam 2 pytania.
1. Czy coś takiego jest też w Wielkiej Brytanii?
Wydaje mi się, że nie, bo to zbyt bogaty kraj, by otrzymywać jakieś dotacje z EFS.
Mój lokator właśnie wrócił do Polski, załatwił sobie darmowe szkolenie z Javy w wymiarze ponad 100 godzin i powiedział, że po takim czymś jest łatwo zdobyć pracę jako tester oprogramowania.
2. Czy można odbyć jakieś szkolenia w Polsce przez Internet?

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 27-03-2018 20:58 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-03-27 21:16:49 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W Pl nadal duza role graja potwierdzenia kursow.
W UK wiecej znacza certyfikaty egzaminow i posiadana wiedza, umiejetnosci.
Taki kurs 100 i wiecej godzin mozna zrobic we wlasnym zakresie woparciu o materialy online, przygotowac portfolio, zdac egzaminy (ktorych szkolenie nie oferuje) i wykazac sie praktyczna wiedza. Zdobycie pracy nie bedzie wtedy wiekszym problemem.

Tego typu kursy w Pl sa czesto dofinansowane z UP, trzeba spelniac pewne wymogi (np. rejestracja jako bezrobotny.
Pytanie o szkolenia zdalne, to juz w strone organizatorow konkretnych zajec.
Chociaz dla kogos w UK, to ani poziom ani jezyk wykladowy nie bedzie zbyt pomocny.

Bardzo ladnie wygladal kurs alpakoterapii :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #3 Ocena: 0

2018-03-28 00:43:38 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-03-27 21:16:49, karjo1 napisał(a):
W Pl nadal duza role graja potwierdzenia kursow.
W UK wiecej znacza certyfikaty egzaminow i posiadana wiedza, umiejetnosci.
Taki kurs 100 i wiecej godzin mozna zrobic we wlasnym zakresie woparciu o materialy online, przygotowac portfolio, zdac egzaminy (ktorych szkolenie nie oferuje) i wykazac sie praktyczna wiedza. Zdobycie pracy nie bedzie wtedy wiekszym problemem.

Mam brytyjskiego magistra informatyki, polskiego inżyniera informatyki plus CCNA zdane w sierpniu 2017 (z grupy 17 osób, które chodziły ze mną na zajęcia w college'u zdałem tylko ja).
Wszystko jest mało istotne, ponieważ nie mam doświadczenia zawodowego.
Firmy nie odpowiadają na moje aplikacje o pracę, może 5% to robi.
Z tych 5% dana praca jest aplikowana przez kilkudziesięciu kandydatów, więc chociaż często jestem lepszy od 70-80%, zawsze są lepsi ode mnie. Niekiedy ma to wręcz niemożliwe do przewidzenia skutki, n.p. zaaplikowałem na Graduate Scheme w firmie Atos w Birmingham. Pytania miałem komicznie proste na temat sieci komputerowych, warstw OSI i prostych konfiguracji. 2 tygodnie po rozmowie mi powiedzieli, że zmienili wymogi i potrzebują jednak kogoś z doświadczeniem zawodowym.
Kolejny dziwny przykład to firma informatyczna z Birmingham. 52 kandydatów, przeszedłem aplikację oraz rozmowę kwalifikacyjną przez telefon. Z tej grupy wybrali nas troje na testy. Były 3 rodzaje: verbal reasoning, numerical reasoning oraz logiczne. Każdy z tych testów musieliśmy zaliczyć na ocenę lepszą niż 80% pracowników tej firmy. Kilkanaście minut po teście powiedzieli nam, że nikt nie był wystarczająco dobry i nie przyjęli do pracy nikogo.
Ostatni dziwny przykład to Graduate Scheme w mojej byłej firmie, Argos.
512 kandydatów, przeszedłem aplikację, rozmowę przez telefon, potem mieliśmy napisać program, który by wyciągał 10/20/30/50 rekordów dla dowolnego sprzedawcy z bazy danych na stronie HotUKDeals. By przejść do ostatniego etapu, musieliśmy napisać ten program i zrobić prezentację n.t. usprawnienia działania firmy, wprowadzeniu nowych technologii, itp. Z tych 512 ludzi przeszło nas do ostatniego etapu 16. Zrobiłem wszystko jak trzeba i odpowiedziałem w miarę dobrze na pytania techniczne (sortowanie bąbelkowe i kilka innych pierdół), lecz powiedziałem 1 rzecz, która im się nie spodobała. Dałem do zrozumienia wprost, że jeśli nie przejdę tej selekcji, to prosiłbym o jakieś voluntary job w tamtym biurze.
Po kilku tygodniach dali mi znać, że moje odpowiedzi były zadawalające, a celem ludzi przeprowadzających rozmowę było zakwalifikowanie jak największej ilości aplikantów. Mimo wszystko powiedzieli mi, że nie przyjmą mnie, ponieważ nie byłem skoncentrowany na aplikowaniu o konkretny typ pracy, ale jestem kimś, kto byłby skłonny przyjąć jakąkolwiek pracę w tym miejscu, tylko żeby odejść z mojej dotychczasowej pracy.
Moja obecna praca jest fajna, ale nie ma nic wspólnego z moim zawodem ani poziomem wykształcenia. Dodatkowo w banku się liczy tydzień jako 35 godzin, więc tracę 22-23 godziny miesięcznie w porównaniu do mojej poprzedniej pracy. Stawka nie jest niska, a za nadgodziny jest nawet bardzo wysoka, ale 7 płatnych godzin dziennie to nie 8.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 28-03-2018 00:45 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-03-28 09:14:28 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Juz lata temu byla dyskusja na temat startu w IT.
I nadal to same podejscie, skutkujace takim, a nie innym efektem ;).

Programista moze cos przygotowac do pokazania w trakcie rozmowy, w Pl jest ogromne zapotrzebowanie, rynek wciaga jak odkurzacz. Sporo znajomych przekwalifikowalo sie z roznych dzialek IT na programowanie praktycznie w trakcie zatrudniania.
PS. Tydzien roboczy ma 7-7.5h/dziennie, to normalnie i taki czas jest liczony do pensji na pelny etat.
Temat nadgodzin wyjasnia sie w trakcie rozmowy wstepnej.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 28-03-2018 09:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2018-03-28 09:54:15 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-03-28 09:14:28, karjo1 napisał(a):
Juz lata temu byla dyskusja na temat startu w IT.
I nadal to same podejscie, skutkujace takim, a nie innym efektem ;).

Programista moze cos przygotowac do pokazania w trakcie rozmowy, w Pl jest ogromne zapotrzebowanie, rynek wciaga jak odkurzacz. Sporo znajomych przekwalifikowalo sie z roznych dzialek IT na programowanie praktycznie w trakcie zatrudniania.

Chcesz mi dać do zrozumienia, że dziesiątki tysięcy złotych i kilkanaście tysiący funtów, które zainwestowałem w swoją edukację ma pójść w błoto?
Nie mam talentu do programowania i nigdy w tym zawodzie pracował nie będę. Jest to dziedzina, która mi na studiach najgorzej szła. Nasz wykładowca wyjaśniał, że nie każdy się do tego nadaje, bo programowanie to sztuka. Nie każdy nadaje się, by być rzeźbiarzem, malarzem lub śpiewakiem operowym. Podobnie nie każdy nadaje się na programistę. Tak on to tłumaczył.
W Interecie są różne kursy, które uczą podstaw programowania, ale są one mało przydatne. Co mi da to, że wiem, jak się pisze pętle, jak działają wskaźniki lub jak zaprogramować metodę w projektowaniu obiektowym, gdy nie prowadzi to do żadnego projektu? W wieku ponad 40 lat jest bardzo trudno spędzać kilkadziesiąt godzin w tygodniu na ćwiczeniu programowania.
Już bym się bardziej nadawał do baz danych, a SQL to nie problem dla mnie. Jednakże tu bez doświadczenia też się nie znajdzie pracy.
Cytat:

2018-03-28 09:14:28, karjo1 napisał(a):
PS. Tydzien roboczy ma 7-7.5h/dziennie, to normalnie i taki czas jest liczony do pensji na pelny etat.
Temat nadgodzin wyjasnia sie w trakcie rozmowy wstepnej.

W poprzedniej pracy było to 40h w tygodniu.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-03-28 10:03:02 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wspomniales o lokatorze, Java (programowanie) i pracy w PL - to napisalam, jak wyglada obecna praktyka w duzych polskich miastach.

Niczego nie daje do zrozumienia, sam wspominasz o skakaniu na rozne pozycje od sieci do programowania i wolontariatu.
Nazywanie dziwnym sytuacji, kiedy nikt z kandydatow nie przechodzi testow?
To sie zdarza, czasem firmy nie maja parcia na zatrudnienie tu i teraz, wybrzydzaja i czekaja na wlasciwa osobe, taki urok.
Natomiast mocno przemyslalabym aplikacje i tak maly odzew, nie skupialabym sie tylko na kwestii doswiadczenia zawodowego w postaci pracy platnej.
Zreszta, ile mozna - siegnij do starych watkow i rozmow, znjadziesz odpowiedzi.

W UK przyjmuje sie full time od 35h/tygodniowo, w banku placa za godzine czy za etat?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Witalni

Post #7 Ocena: 0

2018-03-28 10:37:27 (6 lat temu)

Witalni

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2018

Skąd: Londyn

Odpowiadając na Twoje pytania, co do szkoleń dofinansowanych w UK - trudno powiedzieć jak wygląda kwestia finansowania - musiałbyś rozpoznać to gdzieś lokalnie.

- w kwestii szkoleń online, jeśli np. masz działalność zarejestrowaną w Polsce (poza obecnie woj. pomorskim i mazowieckim, to możesz ubiegać się o dofinansowanie takich szkoleń przez Bazę Usług Rozwojowych - tylko musisz znaleźć podmiot który świadczy usługi szkoleń online z dofinansowaniem (ma certyfikacje).

Szczegółowo proces pozyskiwania wyjaśniamy pod tym linkiem:
https://witalni.pl/dofinansowanie-szkolen/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,