MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co dalej robić?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mirando

Post #1 Ocena: 0

2018-01-19 07:57:29 (6 lat temu)

Mirando

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 16-01-2018

Skąd: Manchester

Witam. Mam pytanie, otóż nie zdałem matury w Polsce i chciałem się zapytać czy jest może możliwość żebym swoją edukację dokończył w Wielkiej Brytanii? Czy żeby pracować w nauczonym w zawodzie w Wielkiej Brytanii muszę zdawać maturę?
Słyszałem że matura angielskia nie jest taka trudna jak Polska. Chodzi mi głównie o matematykę ale ja się tam nie znam.
Czy wystarczy że zrobię kurs który mnie wykształci do danego zawodu? Czy żeby iść na studia w Wielkiej Brytanii konieczne jest zdawanie tak zwanych A levels czy gcse? Przysługuje jakaś pomoc socjalna dla uczniów z trudnościami i czy moje orzeczenie ze szkoły (niestety, ostatnie jest z gimnazjum) będzie tam uznawane?
Jest w ogóle możliwość kształcenia się w WB bez studiów by móc dobrze zarabiać? Czy w WB tak jak w Polsce też jest taka presja pójścia na studia? Kierunki jakie mnie interesują to kierunki artystyczne lub coś koło tego. Z tego co wiem to w Polsce są płatne szkoły policealne artystyczne. Warto do takiej iść czy jednak lepiej jest się kształcić w Anglii?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-01-19 08:06:59 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Chcesz ksztalcic sie artystycznie pod katem zawodowym. A jaki zawod chcesz wykonywac?

W UK nie potrzebne sa studia zeby nie zarabiac najgorzej. Mam troche kontaktow na LinkedIn ktorzy stawiaja sobie BA po nazwisku bo to osiagniecie. W Polsce zapisuje sie dopiero tytul magistra a i to brzmi troche pretensjonalnie...
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mirando

Post #3 Ocena: 0

2018-01-19 08:24:01 (6 lat temu)

Mirando

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 16-01-2018

Skąd: Manchester

Co to jest BA?
Co do zawodu to nie wiem ale myślałem raczej coś w kierunku grafiki filmu muzyki nie wiem montaż filmu coś z muzyką związane może coś z grafiką druga opcja to kierunek właśnie grafika komputerowa ewentualnie programowanie ale ja się na tym totalnie nie znam musiałbym nie ktoś tego nauczyć bo samemu to jest dosyć ciężko.
Przepraszam za brak przecinków ale piszę poprzez komunikator głosowy i nie chcę mi się już tego poprawiać
Przekształcić w Wielkiej Brytanii bez studiów i bez matury?

[ Ostatnio edytowany przez: Mirando 19-01-2018 08:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-01-19 09:49:22 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Czy żeby iść na studia w Wielkiej Brytanii konieczne jest zdawanie tak zwanych A levels czy gcse? Przysługuje jakaś pomoc socjalna dla uczniów z trudnościami i czy moje orzeczenie ze szkoły (niestety, ostatnie jest z gimnazjum) będzie tam uznawane?
Jest w ogóle możliwość kształcenia się w WB bez studiów by móc dobrze zarabiać? Czy w WB tak jak w Polsce też jest taka presja pójścia na studia? Kierunki jakie mnie interesują to kierunki artystyczne lub coś koło tego. Z tego co wiem to w Polsce są płatne szkoły policealne artystyczne. Warto do takiej iść czy jednak lepiej jest się kształcić w Anglii?


Są uczelnie wyższe które przyjmują z BTEC - to coś niższego jak A-levels. Każda uczelnia ma inne wymagania. GCSE to coś jak egzamin gimnazjalny - jak go nie masz to raczej nie poradzisz sobie na studiach. Studia w Anglii są płatne, ale na pierwszy poziom (licencjat) można dostać pożyczkę jak się długo mieszka i pracuje. Rok nauki kosztuje ok. 9000 funtów. Nie wiem jak z opłatami za szkoły poniżej uczelni wyższych.
Można dobrze zarabiać bez studiów wyższych - ale musisz mieć umiejętności które są w cenie i mało osób je posiada. I też jest duża presja na studia, tylko na szczęście są płatne inaczej każdy miałby wyższe wykształcenie niezależnie od umiejętności intelektualnych. Ale jeśli nie zdałeś polskiej matury to czy nauka nie będzie trudniejsza w obcym języku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mirando

Post #5 Ocena: 0

2018-01-19 11:44:37 (6 lat temu)

Mirando

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 16-01-2018

Skąd: Manchester

Ja słyszałem że są ludzie którzy pracują w Anglii i nie mają wyższego wykształcenia a języka się uczą na miejscu Myślę że jak bym pojechał do Anglii to nauka w obcym języku na pewno byłaby jakimś życiowym doświadczeniem nie zdałem matury z matematyki i z przedmiotów ustnych i nie widzę sensu poprawiania tej matury ponieważ z matematyki zawsze byłem noga, dlatego się Chciałem zapytać czy mogę pracować w Anglii bez wyższego wykształcenia.
O jakich umiejętnościach mówiłeś? Czy jest możliwość dalszego kształcenia się w Anglii bez konieczności podchodzenia do mniejszej matury I bez studiów?

[ Ostatnio edytowany przez: Mirando 19-01-2018 11:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-01-19 12:13:32 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jestes w bardzo podobnej sytuacji, co ta:
kursy
Mozesz pracowac bez studiow, mozesz robic sobie kursy, na ktore spelniasz wymagania.
Jestes dorosly, sponsorujesz swoja edukacje. Co to jest 'mniejsza matura' ?
Majac problemy z nauka, sensowniej jest szukac czegos w ramach praktyk zawodowych, apprenticeship.
I zapomniec o socjalu dla mlodego, zdrowego faceta nowoprzybylego do UK.
PS. Znajomosc jezyka plynna, skoro pytasz o opcje nauki?

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 19-01-2018 12:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mirando

Post #7 Ocena: 0

2018-01-19 12:45:38 (6 lat temu)

Mirando

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 16-01-2018

Skąd: Manchester

To była literówka miało być ichniejszej a nie mniejszej. Co do zdrowia to mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności na grupę lekką, w związku z czym się pytam czy ze względu na trudności w nauce albo nie wiem ponieważ w orzeczeniu mamy stwierdzoną epilepsję to czy przesyłki wolałbym jakaś pomoc socjalna?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-01-19 13:04:58 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Epi nie oznacza problemow z nauka, kwestia pracy nad soba, zaangazowania, wysilku.
Inaczej jest to szukanie wymowki, wykretu.
Epi nie jest postrzegana w UK jako niepelnosprawnosc (zwlaszcz w lekkiej postaci, kontrolowanej lekami), nie zamyka opcji edukacji czy pracy.
Co z ta pomoca socjalna?
Chcesz, uczysz sie, pracujesz, nie chcesz, to nie - Twoja decyzja i pomysl na zycie.
A utrzymac sie trzeba na wlasna reke.

PS.Moze warto zamiast komunikatora pisac wypowiedzi. Beda z bledami (zwlaszcza na poczatku), ale to tez dobry bodziec dla mozgu.

Powtorze pytanie o znajomosc jezyka?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2018-01-19 14:55:08 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-01-19 11:44:37, Mirando napisał(a):
Ja słyszałem że są ludzie którzy pracują w Anglii i nie mają wyższego wykształcenia a języka się uczą na miejscu Myślę że jak bym pojechał do Anglii to nauka w obcym języku na pewno byłaby jakimś życiowym doświadczeniem


Pamiętaj tylko że prawdopodobnie nie będziesz pracował z Anglikami. Za to będziesz miał okazję nauczyc się czeskiego, albańskiego, rumuńskiego, słowackiego itp.

Cytat:

Chciałem zapytać czy mogę pracować w Anglii bez wyższego wykształcenia.
O jakich umiejętnościach mówiłeś?


W UK pracują ludzie z wyższym wykształceniem sprzątając domy, ale także prowadza biznesy ludzie z zawodowym. Wykształcenie nie jest wymagane do pracowania jednak w niektórych zawodach jest pomocne.
Jeśli nie masz wyuczonego zawodu i nie umiesz robić niczego konkretnego to licz się że znajdziesz kiepskopłatną i ciężką prace bez możliwości awansu.

Cytat:

Czy jest możliwość dalszego kształcenia się w Anglii bez konieczności podchodzenia do mniejszej matury I bez studiów?


Jakieś szkoły na pewno się znajdą ale na pewno nie będą to uczelnie wyższe. I prawdopodobnie będziesz musiał za to płacić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mirando

Post #10 Ocena: 0

2018-01-19 15:09:00 (6 lat temu)

Mirando

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 16-01-2018

Skąd: Manchester

Agent Orange, jakie szkoły bądź kursy poza apprenticenship są jeszcze w Anglii?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,