MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ochrona środowiska naturalnego

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Severance_

Post #1 Ocena: 0

2018-04-12 16:49:20 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-12 09:10:14, zosiasamosia napisał(a):


Sukin, Ecover i Ecozone znam i uzywam, bjobj jest bardzo popularny ale nigdy nie testowalam, reszty kosmetykow nie znam.
Ja w dalszym ciagu uzywam normalnych proszkow do prania ze wzgledu na "heavy duty"- jak sie sprawdzaja producty eco w takim przypadku?
A co z tym mydlem marsylskim, czy to jest ten produkt..: la-433570932143" target="_blank">Marseille Liquid Soap?

Nie moge poprawnie wkleic linka, ale tak jak jest przenosi do strony produktu!

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 12-04-2018 16:53 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #2 Ocena: 0

2018-04-14 12:48:36 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-12 16:49:20, Severance_ napisał(a):
Ja w dalszym ciagu uzywam normalnych proszkow do prania ze wzgledu na "heavy duty"- jak sie sprawdzaja producty eco w takim przypadku?
A co z tym mydlem marsylskim, czy to jest ten produkt..: la-433570932143" target="_blank">Marseille Liquid Soap?


Jeśli chodzi o spieranie plam, ecoegg sobie czasem nie radzi, dlatego używam odplamiacza. Chodzi o trudne plamy.
Jednak nie mam w domu dzieci i trudno mi powiedzieć jak by to wyglądało z plamami z trawy na przykład.

Tak, takie mydło. Ja kupuję "Compagnie de Provence" (mają cudne kompozycje zapachowe), ale przecież to tylko inny producent.

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 14-04-2018 12:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2018-04-14 17:33:59 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

A wiecie ze u mnie w bloku nie ma segregacji wiekszosci plastikow? Oprocz butelek po mleku wszystko trafia na wysypisko chyba, bo jedzie w czarnych workach.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #4 Ocena: 0

2018-04-16 18:02:28 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-14 17:33:59, KatyD napisał(a):
A wiecie ze u mnie w bloku nie ma segregacji wiekszosci plastikow? Oprocz butelek po mleku wszystko trafia na wysypisko chyba, bo jedzie w czarnych workach.


Ja to czasami jestem super zdezorientowana, ale sluzby miejskie chyba jeszcze bardziej (nie wspominajac juz o organizacjach odpowiedzialnych za srodowisko) np., u nas kilka lat temu dostarczyli zielone, nieduze pojemniki na szklo. Zawartosc zabierali co dwa tygodnie, okolo dwoch lat temu po prostu przestali...teraz w prasie czytam, ze maja uruchomic skupy szklanych butelek..?!
Acha, ja kiedys w innym temacie pisalam o akcji uruchamiania punktow z darmowa woda pitna w Anglii : wiecej tutaj, ale u mnie sie jeszcze nie pojawily, malo tego nawet aplikacja nie jest jeszcze dostepna- jesli ktos ma jakies info to poprosze..
A tu troche o ukrytym plastiku- nie mialam pojecia o polarze i (wstyd sie przyznac), o soli morskiej!
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ROTAREDOM

Post #5 Ocena: 0

2018-04-18 10:36:43 (6 lat temu)

ROTAREDOM

Posty: 3519

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2011

Skąd: 英國


U mnie z ochrona srodowiska naturalnego nie jest tak zle. Z roku na rok robie sie coraz bardziej eko. Zaczołem od odzywkiwania wody deszoczej, która wykorzystuje do automatycznego nawadniania trawnika. Potem zamieniłem szambo na przydomowa oczyszczalnia scieków. Potem wyrosły ogniwa fotowoltaiczne. W przyszłości zamierzam zamienic ogrzewanie z LPG na pompe cieplną. No i hybryda ale cos mnie te elektryczne kucyki nie przekonuja w samochodach.
I podłączać to do ładowarki jak telefon na kablu? No chyba ze bedzie zaraz dostępna plyta indukcyjna tak jak ładowarki bezprzewodowe np do telefonów, moze bedzie można najechac na cos takiego i bedzie się to ładować. A to najwyzej poczekam na coś takiego. A może to juz jest tylko nic o tym nie wiem jeszcze. *DONT_KNOW*

______________________________________________________________ گاو نر اینترنتی

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

darraj

Post #6 Ocena: 0

2018-04-20 07:25:57 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek
It's a chicken tikka disaster! Rivers in Bradford are turning YELLOW because the 'Curry Capital of Britain' is polluting them with food waste from its 200 Asian restaurants

Artykul

Obrazek
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #7 Ocena: 0

2018-08-26 11:34:01 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-11 22:07:16, zosiasamosia napisał(a):
Kupuję wodę w 1.5 litrowych plastikowych butelkach


Chcę się pochwalić, że wiele się zmieniło w tej kwestii 😊
Ponad 5 tygodni temu zamontowaliśmy filtr do wody i oto jakie są korzyści:
- zero plastikowych butelek
- znikoma ilość kamienia w czajniku
- maszyna do kawy jak dotąd nie dopomina się odkamieniania, podczas gdy wcześniej musieliśmy to robić co 3-4 tygodnie
- smaczna woda zawsze pod ręką, a tym samym kawa, herbata, posiłki itp. również smaczniejsze i zdrowsze.

O oszczędnościach będę pisała, jak zakup się zwróci, czyli za około 9 miesięcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #8 Ocena: 0

2018-08-26 12:08:07 (6 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Cytat:

2018-08-26 11:34:01, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

2018-04-11 22:07:16, zosiasamosia napisał(a):
Kupuję wodę w 1.5 litrowych plastikowych butelkach


Chcę się pochwalić, że wiele się zmieniło w tej kwestii 😊
Ponad 5 tygodni temu zamontowaliśmy filtr do wody i oto jakie są korzyści:
- zero plastikowych butelek
- znikoma ilość kamienia w czajniku
- maszyna do kawy jak dotąd nie dopomina się odkamieniania, podczas gdy wcześniej musieliśmy to robić co 3-4 tygodnie
- smaczna woda zawsze pod ręką, a tym samym kawa, herbata, posiłki itp. również smaczniejsze i zdrowsze.

O oszczędnościach będę pisała, jak zakup się zwróci, czyli za około 9 miesięcy.



Moglabys podac link lub nazwe tego filtra?
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #9 Ocena: 0

2018-08-26 12:53:03 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-08-26 12:08:07, minicab napisał(a):
Moglabys podac link lub nazwe tego filtra?


Bardzo proszę:
http://www.eco3filtration.com/product/vh1-g1500_05cs/

Jak widać wybór mają spory, link jest do tego modelu, na który się zdecydowaliśmy.

U nas koszt bardzo podniosła nowa bateria (3 flow 2 lever kitchen spray taps), bo nie chcieliśmy wiercić dziury na dodatkowy kran z wodą filtrowaną. Dlatego tak długo będzie się zwracał.


[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 26-08-2018 12:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,