MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ochrona środowiska naturalnego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Capricorn

Post #1 Ocena: 0

2012-06-10 20:25:23 (12 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Ja zgadzam się z Leonką, to brak wychowania przede wszystkim. Wczoraj na głównej ulicy ze sklepami w moim mieście rozdawali coca-colę. I puszki leżały potem w odległości dosłownie metra od kosza, bo akurat ktoś już napój wypił i bezczelnie wyrzucił. Co się będzie męczył i niósł puszkę 2s dłużej.
Mnie krew zalewa, bo odkąd zmieniła się agencja, właściciel budynku, w którym mieszkam, to jest syf dookoła. Powprowadzali się jacyś dziwni ludzie (myślę, że sporo jest tu mieszkań z councilu. A jak się wprowadzałam, to było czysto, codziennie sprzątane, aż czasem za bardzo środkami czystości waliło ;) Nasz landlord na naszą prośbę składał zażalenie, agencja wysyłała listy, że niby zatrudniła firmę sprzątającą, ale jest syf. Niestety, to wina ludzi. Jak odmalowali ściany, to 2 dni później jacyś debile całą klatkę schodową naznaczyli odciskami butów. No jakim debilem trzeba być, żeby tak niszczyć budynek, w którym się mieszka? Niektórzy ludzie byli tak bezczelni i leniwi, że śmieci zostawiali na klatce schodowej, bo im się na dół do śmietnika znieść nie chciało. I znów listy od agencji, że będą karać takie osoby, to się poprawiło.
Ale budynek nie sprzątany, schody lepią się od brudu. Znów planuję skargę wnieść, bo nie chcę się stąd przeprowadzać, lubię nasze mieszkanie, lokalizację i cenę. Ale jak tak dalej będzie, to nie będziemy mieć wyjścia.
Nie rozumiem takich ludzi, którzy brudzą i niszczą wszystko dookoła :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Yvonne_67

Post #2 Ocena: 0

2012-06-11 04:03:56 (12 lat temu)

Yvonne_67

Posty: 599

Kobieta

Z nami od: 08-04-2011

Skąd: Tajlandia

Swiat tonie w smieciach, to prawda.
I bedzie chyba jeszcze gorzej.

Brak kultury, szacunku, odpowiedzialnosci, konsumpcyjne podejscie do zycia, itd.

Nie chce generalizowac, ale ogolnie okolice, gdzie zyja ludzie starsi lub bardziej zamozni zawsze wygladaja ladniej i czysciej niz tam, gdzie zyje biedota i ludzie z nizszych warstw spolecznych.

I tak, jak maja w swoich domach i wkolo, tak samo smieca wszedzie.
A sprobuj zaryzykowac i zwrocic im uwage....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

epsilon

Post #3 Ocena: 0

2012-06-11 08:42:39 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

Cytat:

2012-06-11 04:03:56, Yvonne_67 napisał(a):


Nie chce generalizowac, ale ogolnie okolice, gdzie zyja ludzie starsi lub bardziej zamozni zawsze wygladaja ladniej i czysciej niz tam, gdzie zyje biedota i ludzie z nizszych warstw spolecznych.

I tak, jak maja w swoich domach i wkolo, tak samo smieca wszedzie.
A sprobuj zaryzykowac i zwrocic im uwage....



Masz raję.
Byłam kiedyś w pewnym domu( tu akurat u rodziny angielskiej) po wejściu do którego myślałam, że się stopą przeżegnam. Brud, bo bałagan to był zapewne kilka lat wcześniej. Na kuchennej podłodze w ten brud leżała wkomponowana dziecięca rękawiczka jak płaskorzeźba symbolizująca karykaturę rodzicielstwa. Leżała taka zatopiona w brudzie ośmielę się oszacować pewnie kilka lat (sic!).
No to jeśli żyje się w chlewie, to kilka papierków zostawionych na plaży już tak bardzo nie razi.
Brrr aż mnie zatrzęsło z obrzydzenia wspomnienie tamtego domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2012-06-11 08:52:45 (12 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Tylko w tej calej dyskusji porzadek/balagan dookola siebie ma niewiele wspolnego z ochrona srodowiska ;-).
W UK jak najbardziej istnieje sortowanie odpadow, te z pojemnikow do recycklingu nie trafiaja na 'wspolne' wysypisko z odpadami bytowymi, tylko trafiaja do ponownego sortowania, bo rozne rzeczy mozna w nich znalezc ;).

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 11-06-2012 08:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

epsilon

Post #5 Ocena: 0

2012-06-11 09:06:32 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

Cytat:

2012-06-11 08:52:45, karjo1 napisał(a):
Tylko w tej calej dyskusji porzadek/balagan dookola siebie ma niewiele wspolnego z ochrona srodowiska ;-).


Masz częściowo rację.
Częściowo dlatego, że nie uczenie porządku w domu często prowadzi do nie dania o niego ogólnie. Mam sąsiadów ich ogród wygląda jak pop wybuchu bomby atomowej w domu nie lepiej i ich dzieciaki zawsze (!!!) wyrzucają swoje śmieci na ulicę, choć kosz mają 10m dalej. Nie myślą o tym zjedzą loda i wyrzucają opakowanie w miejscu w którym stoją, podobnie chipsy,cukierki.
A to już jest brak dbania o środowisko. Nie nauczone i już.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2012-06-11 09:20:51 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Takiego syfu jak w UK, to nie spotkałem nigdzie w europie.

Na dzień dobry, gdy jechałem przez dzielnice południa Londynu, zdziwilo mnie że Londyn też ma fawele, stosy śmieci na chodnikach, brudne budynki, brudne wystawy!
Chodniki robione jak po wojnie, z czego popadło.
A teraz to już mnie nic nie dziwi,
Czasami brzydzi, gdy w domach odsuwamy sofy a tam gniazda mysz i stosy śmieci.

I to wcale nie tylko np Hanslow i okolice gdzie robimy domy po hindusach,
Canary, apartamenty po kilkaset funtów na tydzień, bywa że i ponad 1000.
Wyprowadza się taki i zostawia stos śmieci do pasa w kuchni, śmieci na blatach sięgają szafek, w pokojach aby odnaleźć kosz to trzeba tak ze 2 duże wory śmierci wynieść.
Wszystko wymieszane, papiery foldery jedzenie puszki.
Śmierdzi już jak wchodzisz do apartamentu.

Brakło im parę funtów by zadzwonić i wezwać kogoś by posprzatal choćby raz w tygodniu?

Nie poprostu brudasy w gajerkach.

Akurat jeżeli chodzi o Polaków to czystość nawet w najgorszym wypadku, jest bardzo dobrze.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #7 Ocena: 0

2012-06-11 09:25:35 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

epsilon

Post #8 Ocena: 0

2012-06-11 09:39:53 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

Cytat:

2012-06-11 09:20:51, krakn napisał(a):

Czasami brzydzi, gdy w domach odsuwamy sofy a tam gniazda mysz i stosy śmieci.



yyyyyyy gniazda myszy......

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Yvonne_67

Post #9 Ocena: 0

2012-06-11 10:06:25 (12 lat temu)

Yvonne_67

Posty: 599

Kobieta

Z nami od: 08-04-2011

Skąd: Tajlandia

Nie moge sie powstrzymac i musze pochwalic Polakow ogolnie jako narod za to, ze dbamy o czystosc duzo bardziej niz Anglicy:-D.

Gdy wynajmowalismy domy Polakom, zawsze bylo tam ladnie i czysto, obrazki, firaneczki, kwiatuszki, ogrodki porobione, smieci segregowane, wszystko az milo.
A z Anglikami roznie bywalo, kilka razy zatrudnialismy kogos do sprzatania po nich, bo nie szlo wejsc.

Takze moi angielscy znajomi, ktorzy wynajmowali domy, czesto preferowali polskie rodziny niz swoich rodakow.

Tu mozemy byc z siebie dumni, mamy dobra opinie:-D

[ Ostatnio edytowany przez: Yvonne_67 11-06-2012 10:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #10 Ocena: 0

2012-06-11 10:07:47 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,