MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Universal Credit - wątpliwość prawna

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DADAM1986

Post #1 Ocena: 0

2020-05-20 00:35:31 (4 lata temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Kanonier odpisz Galadriel jak z tą przeprowadzką.
Jeśli dalej jesteś uziemiony to oferuję moje 4 vany i Cię przeprowadzimy. Za free w ramach Covid-Grant i jedności tego forum.
Napisz na priv jak się zdecydujesz.
PS Polecam południową Walię dla takiego artysty jak Ty...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2020-05-20 10:03:24 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak przypadkowo zajrzałem i proszę... dzięki za zainteresowanie. Ponieważ pytacie, to odpowiem jak się rzeczy mają. W ubiegłym roku miałem trzecią rekonstrukcję lewej nogi (skomplikowaną - więc nie wchodzę w szczegóły). Miało być już lepiej i bardziej mobilnie... .
Niestety, okazało się, że operacja może i była profesjonalnie wykonana, ale opieka pooperacyjna już nie. Nie mam w ogóle zrośniętych kości stopy - co oznacza, że cały czas mam otwarte złamanie... . Perspektywa czwartej operacji jest możliwa, a więc... tak to wygląda.
Teraz, tzn jutro, odbieram kolejny zestaw usg do stymulacji zrostu kości. Wątpię, że pomoże 9 miesięcy po operacji, ale stosuję się do zaleceń NHS plus jestem pod nadzorem pirivate healthcare (bo bez prywatnej opieki, to zostałbym 'wystrzelony w kosmos'...).
Niestety, ale sama opieka NHS jest niewystarczająca...co skutkuje wkrótce moim pozwem o zaniedbanie medyczne - czekam tylko na ostateczny efekt prób ratowania mojej nogi przez NHS.

PS. Nie ma tu niczego wstydliwego dla mnie, a więc odpisuje bez pw. Pozdrawiam, K.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Oslo01

Post #3 Ocena: 0

2020-05-30 21:01:34 (4 lata temu)

Oslo01

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 03-07-2018

Skąd: Edinburgh

Witam
Czytałem że jednak on podlega zwrotowi, czy wiecie coś może więcej drodzy forumowicze na temat Universal Credit?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2020-06-01 17:17:37 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-30 21:01:34, Oslo01 napisał(a):
Witam
Czytałem że jednak on podlega zwrotowi, czy wiecie coś może więcej drodzy forumowicze na temat Universal Credit?



Jezeli miales nadplacony to owszem nadplata podlega zwrotowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2020-06-04 17:22:49 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Heja ludzie ostatnio pisalem ze pomoglem komus aplikowac o UC osoba ta przestala pracowac lub raczej pracuje sporadycznie 1-2 dni w tygodniu przez wzglad na wirusa

nie kumam tego troche bo wpisywalismy inne kwoty a na dokumencie jest zdanie :

"earnings raported by you employer" na duzo wyzsza kwote 366 f ktorych on teraz nie zarabia ani nigdzie nie zostalo to wpisane

to moga byz zarobki z poprzedniej pracy z ktorej go zwolnili ale dlaczego akurat uzyto tych kwot skoro podawalismy tygodniowe zarobki na poziomie 2 -3 dni bo tyle jeszcze pracowal jak skladalismy aplikacje obecnie to jest jeden gora dwa dni i to nie jest nawet polowa tej sumy - o tym tez napisalismy w "aktualizacji jego zatrudnienia"

a to co zobaczylem mnie zszokowalo myslalem ze bedzie mogl liczyc na jakies 70f tygodniowo max a tu takie cos ...

Obrazek
Obrazek

przeciez ten kraj nie ma prawa tak dluzej funkcjonowac :-o

powiedzialem mu zeby co dwa tygodnie pisal dokladnie w tym dzienniku hmrc ile zarabia i ile godzin pracuje zeby pozniej nie bylo jaj : )
dalem tez nr do ksiegowego Polaka zeby moze z nim pogadal o tym bo dla mnie ten UC to czarna magia ale musze powiedziec ze oczarowala mnie ta suma

sam chetnie bym to przytulal co miesiac :-]

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 04-06-2020 17:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #6 Ocena: 0

2020-06-04 18:20:21 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Polowa tego UC to doplata do czynszu, panstwo oplaca landlordowi biznes BtL co utrzymuje wysokosc czynszu. Problem jest jakbys mial mortgage bo tego juz nie oplaca, pewnie taka osoba dostalaby 200£ ale wszyscy krzycza ze homeowner's maja za dobrze bo moga sie ubiegac o mortgage holiday!!! i trzeba pomoc wynajmujacycm. Problem tez bylby w Londynie/innych drogich rejonach bo ta doplata nie pokrylaby czynszu ale mnie przy dochodach powyzej sredniej household po prostu nie byloby stac na zycie w Londynie/Cambridge wiec sie tam nie wybieram i nie wiem jak moze byc kogos stac kto by (dlugotrwale) pobieral UC, trzeba sie przeniesc do Blackpool w takim wypadku:). Ale jak wynika mozna dostac 1k okolo (zarobki plus ten allowance), wydac 450 na czynsz, pewnie z 200/250 na rachunki i zostanie 350 na zycie, mysle ze spokojnie by mi wystarczylo. Problem jest ze ludzie maja samochody na PCP, splaty kart kredytowych/innych loan i kupe innych wydatkow a na to juz nie wystarcza...
I pamietaj ze to wszystko jak masz ponizej 6k oszczednosci, powyzej juz by tyle nie dostal a powyzej 16k ta osoba mialaby "przezerac" oszczednosci az nie spadna ponizej thresholda.. takie panstwo i system (i dziwia sie ze wiekszosc spoleczenstwa nie ma zadnych oszczednosc/czy kilka k£ max, a po co?, zeby zasilkow nie dali??:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2020-06-04 19:02:45 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

on akurat posilkowal sie juz karta kredytowa zeby przezyc szuka pracy ale teraz ciezko o cos na pelen etat

mnie az zamroczylo jak to zobaczylem to odrazu pomyslalem o rozwodzie 💪👍👌🤘😄
musze chyba zweryfikowac plany na przyszlosc mialem wyjechac za pare lat do Polski ale teraz widze ze tu pieniadze leza na ulicy nawet nie trzeba sie schylac wystarczy tylko kliknac w myszke : P

wiem ze to on dostal ale mi tez sie udzielilo zadowolenie az caly sie telepie w srodku teraz to widze zyjemy w kraju ogromnych mozliwosci 😄

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 04-06-2020 19:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #8 Ocena: 0

2020-06-05 12:45:33 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Cris
To ty nie wiedziales ze w Anglia masz wieksza pomoc od panstwa
To dlatego duzo ludzi nie pracuje I zyje tylko z zasilkow
Tak jak moja sasiadka 3 dzieci ona I maz nie pracuja
Mozna mozna

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2020-06-05 12:57:21 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

to ile dostaja?

szczerze ta watpie zeby mu sie spieszylo do pracy na pelen etat w takiej sytuacji pewnie za dzien lub dwa w tygodniu wyjdzie na to samo co by zarobil za caly miesiac z tym wsparciem

rozumiem jakis zasilek dla bezrobotnych ale oplacanie domu to juz przesada

on juz korzystal z karty kredytowej gdyby to potrwalo dluzej mialby dwie opcje do parku na lawke lub wrocil do Polski

jako ktos kto zarabia min nie bedzie mial motywacji do znalezienia pracy o pelnym wymiarze godzin o tym mowil ten gosc w wywiadzie ktory wkleila sweet w watku o zamieszkach

panstwo opiekuncze sprawia ze obywatele staja sie roszczeniowi

a tu np hiszpania wprowadza dochod minimalny za siedzenie w domu przeciez ten kraj finansowo zipie ale kaska poplynela teraz z drukarek ebc...

chodzcie zrobimy jakas burze mozgow gdzie by tu jeszcze mozna bylo wydoic cokolwiek tak jak richmond napisala zero skrupulow : P

ja korzystam z marriage allowance wiem jeszcze o tym ze moglbym skorzystac zprzejmujac ulge zony na capital gains tax

niestety to jeszcze nie jest naszym zmartwieniem : P

znacie jakies inne zrodla wsparcia rodziny malzenstw cokolwiek? moze nowy watek nie chce byc frajerem ktory to wszystko sponsoruje wole sie dzielic torcikiem :-]

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 05-06-2020 13:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,