MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Universal Credit - wątpliwość prawna

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2018-05-26 11:07:41 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Niedawno wszedłem w dyskusję z pracownikiem lokalnego urzędu na temat świadczeń socjalnych. Wyjaśniam, że to nie council, gdzie mieszkam. Po prostu zadałem pytanie, gdzie przedstawiłem powody, dla których rozważam przeniesienie się do innej części kraju. Tak czy inaczej na razie były to jedynie moje dywagacje, bo stan zdrowia mam jaki mam
:-!

Niemniej - zupełnie niespodziewanie dla mnie - otrzymałem kilka odpowiedzi od pracowników tamtejszego councilu, włącznie z rozmową telefoniczną. Może jestem w błędzie, ale najwyraźniej jedna z urzędniczek była - delikatnie ujmując - poważnie zaniepokojona, że jakiś okulawiony i koślawy zamyśla o wzbogaceniu tamtejszej społeczności :-] ... dla niewtajemniczonych jestem niepełnosprawny, być może już na resztę mojego żywota.
Przedstawiono mi cały wchlarz wszelkich możliwych niedogodności, co mnie akurat mało wzruszyło, bo czym innym są plany w moim wypadku, a czym innym ich rzeczywista realizacja. Niestety. Już kilkukrotnie musiałem zarzucić chwalebne pomysły przeprowadzki, bo to dość karkołomne, jak po kilkunastu metrach spaceru o kulach muszę siadać... . Do rzeczy jednak.

Pani napisała mi dosłownie, że ich council znajduje się w full service area Universal Credit. Według Pani, aby otrzymać to świadczenie w ogóle muszę przedstawić dowody nieprzerwanej pracy przez 5 lat - a więc nieco podobnie, jak w wypadku stałej rezydentury do Home Office. Nie będę rozwodził się, że mam owe 5 lat, że mam rezydenturę, że mieszkam w UK od 2007 roku... nie w tym problem. Zacząłem przeglądać strony DWP, Citizens Advice i nigdzie nie znalazłem wymogu udowadniania do Universal Credit 5 lat nieprzerwanej pracy przez obywatela EU. Jedyna bariera dotyczy osób dopiero poszukujących pracy w UK... .

Ponieważ chciałbym Pani udzielić możliwie nieprzyjemnej odpowiedzi, w tym zaznaczając, że podaje nierzetelne informacje na temat Universal Credit, to nie chcę zrobić z siebie idioty, bo może nie mam racji? Czy rzeczywiście jest wymóg udowadniania 5 lat nieprzerwanej pracy do Universal Credit czy to fantazja lub nadinterpretacja madam z councilu?

Nie mam obszernej wiedzy na ten temat. Cały czas jestem zatrudniony, ale nie mogę wrócić do pracy. Wykonuję tylko zaakceptowaną przez DWP pracę, jako nauczyciel w pozycji siedzącej z powodu kalectwa stóp po operacjach (na marginesie w brytyjskich szpitalach). Mieszkam sam, nie mam rodziny stąd bywało już ze mną dość kiepsko i wszystkie świadczenia, jakie mi przysługiwały (nie o wszystkich wiedziałem i niezbyt jestem zorientowany nadal w benefitach) zorganizował mi mój lokalny urząd, który też kontaktował się z DWP.
Toteż jak jest z tym Universal Credit? Taki delikwent jak ja z regionu gdzie funkcjonują "old style" zasiłki musiałby przedstawić dowody o 5 latach nieprzerwanej pracy czy to Pani urzędniczka tak spławia imigrantów, którzy mogą być ciężarem w innym councilu?

Przyznam, że to jest jednak irytujące - bo poczułem się niczym słynny "turysta zasiłkowy", bo pracowałem z jedną przerwą nieustannie od 2007 roku i nie z mojej fantazji trafiłem na stół operacyjny w 2015 roku, a potem w 2016 i podobno jeszcze mnie taka "atrakcja" może czekać. Pracując, jako nauczyciel zarabiałbym zresztą dość dużo więcej, a przede wszystkim bym żył - a nie oglądał świat przez okno. Ciesząc się, że mogę pojechać z kimś na wyjazd poza moje city od czasu do czasu.

Jeśli ktoś z Was ma wiedzę w szczegółowych przepisach Universal Credit, to proszę dajcie znać. Wcześnieksze artykuły z Mojej Wyspy się już nieco zdeaktualizowały - są bodajże z 2013 roku, podobnie jak kilka wątków o Universal Credit.

Ps. Jeśli się nie uda, to po długim weekendzie zadzwonię do DWP, aby wyjaśnili mi ten przepis, chociaż wiedza tychże konsultantów telefonicznych DWP nie jest również szczególnie porażająca.

*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 26-05-2018 11:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2018-05-26 11:48:41 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Nie jestem ekspertem od UC chyba samo DWP nie jest ale tez miałabym pytanie. Jak to jest w takim razie możliwe ze osoba wykonująca pierwsza w życiu prace, przykładowo 19 latek w barze, jest w stanie pobierać UC. Nie ma przepracowanych 5 lat przecież. Zeby nie było Anglik z urodzenia.
Osobiście sadze ze pani sie pomyliło z Habitual residency test, który chce udowodnienia 12 mcy pobytu a nie 5 lat. Te 5 lat do PR sie zgadza ale PR nijak sie ma do benefitow. No chyba ze DWP znowu odpierdzieliło coś.
Przy zmianie okolicy, przykładowo z jednego councilu do drugiego problem jest taki ze o większość benefitow trzeba aplikować od nowa a to może potrwać kilka tygodnie. W międzyczasie za coś trzeba żyć...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-05-26 12:48:33 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obywatel music spelnic nine wymagania niz emigrant.

Jesli chodzi o tlumaczenie pani z urzedu o 5 latach pracy, to zadaj jej pytanie o potwierdzenia prawne tych wymagan. To urzednik ma wiedziec.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-05-26 13:26:38 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Pani sie chyba pomylilo z 2 latami:
Universal Credit
Do tego dochodzi jeszcze kwestia oporu materii, UC sa czesto na dosc ubogich terenach, pracownikom JC+ i urzedu gminy nie zalezy na nowych mieszkancach, stanowiacych obciazenie dla budzetu, informacje sa dosc oszczedne czesto ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2018-05-26 14:38:57 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Chyba jest tak jak kajro1 pisze. Dziękuję Paniom za odpowiedzi - czyli raczej się nie pomyliłem.

Ada, ta Pani z urzędu raczej nie jest zainteresowana udzieleniem rzetelnych informacji - podstawę prawną powinno się podać w oficjalnej korespondencji z urzędu, jeśli mamy do czynienia z profesjonalistą - no ale taki to "standard" tamże. Raczej zirytowało Ją pytania imigranta spod rosyjskiej granicy, jak w tym wypadku niektórzy postrzegają Polskę... :-]

A szczytem wszystkiego, że ten najeźdźca (czyli ja), czerpiący z kieszeni brytyjskich podatników zamierza się tam przenieść! Chyba istota wiadomości jest dla mnie jasna.

Ps. Kajro1, ale jeszcze nie jestem "former worker", bo ciągle mam kontrakt (oczywiście oprócz płatności urlopowych niewiele z tego wynika) i jestem na zwolnieniu. Pracodawca usilnie stara się mnie zwolnić, ale nie zamierzam mu tego ułatwiać.
Ale faktem jest, że się martwię...nie wiem co będzie z niepełnosprawnymi z EU i może faktycznie przyjdzie się pożegnać z życiem, bo .... nic już na tym świecie nie mam do zrobienia. A wszyscy bliscy już opuścili ten padół łez.

Przynajmniej wówczas wszyscy jesteśmy równi i nie ma znaczenia czy Anglik, Walijczyk czy Polak. Chyba, że truchło rzucą pod płotem, co przy oszczędnościach Pani May - możliwe.




[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 26-05-2018 15:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2018-05-26 18:54:11 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Kanonier30 a po co chcesz sie wyklocac z pania ktora o niczym nie decyduje

Jesli sie przeprowadzisz to wtedy zglaszasz zmiane kodu pocztowego na swoim koncie Universal Credit a nie starasz sie od nowa

Informacja o full service jest wazna bo albo jest full service albo live service a gdzieniegdzie chyba dopiero sa plany wprowadzenia UC I zmiana kodu pocztowego moze skutkowac zmiana Twojego zasilku

A u Ciebie tez jest full service czy live service?

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #7 Ocena: 0

2018-05-27 17:47:04 (6 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Jeżeli pod innym kodem pocztowym nie będzie UC tylko HB, CTB to będzie trzeba starać się o zasiłek HB, CTB. Zasiłki chorobowe zostaną bez zmian.
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KOSTKA

Post #8 Ocena: 0

2018-09-06 14:05:23 (6 lat temu)

KOSTKA

Posty: 1

Z nami od: 03-01-2006

Skąd: MARNHAM CRESCENT

Jak wpisywać na jurnal w Universal credit comiesięczny raport o wydatkach i dochodach.
A.STEPIEN

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KaskaM

Post #9 Ocena: 0

2019-02-04 12:03:16 (5 lat temu)

KaskaM

Posty: 1030

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: dziura zabita dechami

Post co prawda stary ale ze jestem w temacie na biezaco to powiem tylko tyle- black magic! Niby trzeba udokumentowac 5 lat pracy/minimum/ jak je masz- to czepia sie czegos innego- jak pytasz o co konkretnie chodzi to zlewaja,wprowadzaja w dezinformacje,albo ignoruja twoje pytania.Nie wiadomo kto podejmuje decyzje / na oficjalnych pismach nie ma imienia ani nazwiska osoby decydujacej,zamiast adresu jest skrzynka pocztowa itd itd.Tak na marginesie- ja robilam 2x Habitual test.1szy przeszlam spiewajaco; pol roku pozniej nie przeszlam... Tak wiec wlasnie szykuje sie na kolejna batalie w Tribunal.Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Julit006

Post #10 Ocena: 0

2019-02-05 01:20:00 (5 lat temu)

Julit006

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 04-02-2019

Skąd: Nottingham

Jak to 2 razy przechodzilas przez residency test? Podali przyczynę czy od tak po prostu wyskoczyli z wizytą jak gdyby nigdy nic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,