MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

petlamb83

Post #1 Ocena: 0

2017-06-03 08:17:12 (7 lat temu)

petlamb83

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 08-12-2012

Skąd: Wallasey

Czesc
Czy ktos moglby mi doradzic w mojej sytuacji? Jestem w UK od 2004, zawsze pracowalam full time z krotkimi okresami part-time. Jestem mezatka od 8 lat i mam 2 dzieci. W zeszlym roku odeszlam z pracy aby zaczac studia.Razem z mezem podjelismy decyzje o separacji. Moj problem polega na tym ze mamy wspolny kredyt hipoteczny na dom. Poniewaz jestem studentem nie bylabym w stanie placic rat kredytu. Jedynym wyjsiem z tej sytiacji jest to aby maz pozostal w domu rodzinnym a ja bedecszukac privately rented property. Equity w tym domu to ok 16 k i w planie jest aby maz mnie wykupil z tego kredytu. Moj problem :czy bede mogla starac sie o hausing benefit? Czytalam ze hb jest ograniczony dla EU nationals i ja do tego chwilowo nie pracuje. Czy status "home student" pomoze mi w udowodnieniu ze jestem tu juz dlugo i nie jestem nowo przybylym emigrantem. Nie wiem czy sie jasno wyrazilam. Prosze o porade
Dodam ze dzieci beda mieszkac ze mna, 2 lata i 7 lat.
Dzieki

[ Ostatnio edytowany przez: petlamb83 03-06-2017 08:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2017-06-03 09:15:17 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Z tego co wiem total capital dla osoby pobierającej HB nie może wynosić bodajże 12k...ale sprawdź dokładnie bo mogli zmienić. Jednym słowem oszczędności w tej kwocie dyskwalifikują z HB.
Co z Child maintenance? Maz musi to płacić jeśli sie rozstajecie. Ten dochód sie bodajże wlicza..
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2017-06-03 09:50:57 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Alimenty Nie wliczaja sie do dochodu w staraniu sie o zasilki. Niektore banki akceptuja przy staraniu sie o kredyt. Jesli jestes studentka, wynajem bedzie bardzo trudny . Equity jest dzielone na pol, czyli przysluguje Ci 8k. Jak zaplacisz depozyt, kupisz jakies meble itd, bedzie ponizej limitu, czyli HB dostaniesz. Pytanie, kto wynajmie studentce z dwojgiem dzieci bez dochodu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-06-03 09:51:42 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

No ale jak nie masz pracy oraz nie masz środków do życia to nie jesteś niezależna finansowo i wtedy Twoje bycie w UK stoi pod znakiem zapytania. Nie ma znaczenia ile siedzisz w UK, jesli nie masz paszportu to jestes taka sama jak ci co wczoraj przyjechali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-06-03 10:04:20 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Jakoś nie chce mi się wierzyć że dorosła kobieta która może pracować i zarabiać na siebie a nagle zachciało się jej być studentką dostanie zapomogę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2017-06-03 10:14:49 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

A co zlego w checi studiow? Kolezanka chce podwyzszyc kwalifikacje, to dobrze.
Tutaj prawdziwy problem tkwi w braku dochodow, Nie w kredycie i sumie niewielkim kapitale. Bez dochodu , za to z dwojka dzieci bedzie bardzo trudno znalezc Dom . Czy mozecie na tyle wspolpracowac z mezem, zeby zyc pod jednym dachem do czasu skonczenia studiow? Inna opcja jest : dzieci zostaja z mezem, Ty znajdujesz jakas part time prace I zamieszkujesz na pokoju. Mozna jeszcze w ogole zrezygnowac ze studiow I wrocic do pracy full time.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 03-06-2017 10:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2017-06-03 10:21:52 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

No, studiowanie to przyjemność na którą trzeba mieć pieniądzę, nierozumiem dlaczego inni mają jej to fundować. Owszem - niech studiuje ale za swoje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2017-06-03 10:36:56 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Przykład moich sąsiadów
On student (chyba z Nigeryjczyk)
Ona Litwinka-długo bezrobotna
Dom - wynajem £1000 /mies
2 dzieci, później 3
On nigdzie nie pracował
Ona zalapala się kilka tyg przed 3 ciążą na pracę, ale nie jestem pewna czy było to nawet 16 godz tyg.
Panstwo wszystko finansowalo. Mało tego po ok 1-2 latach po skończeniu studiów kupili sobie dom. Więc chyba jakieś HB i inne zasiłki dla studentów są
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2017-06-03 10:41:56 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-06-03 10:21:52, AgentOrange napisał(a):
No, studiowanie to przyjemność na którą trzeba mieć pieniądzę, nierozumiem dlaczego inni mają jej to fundować. Owszem - niech studiuje ale za swoje.


Moze dl;atego, ze ta pomoc teraz zaowocuje jej wiekszym wkladem finansowym pozniej, jak juz tak z perspektywy pieniedzy patrzysz.

Jak dzieci sa w wieku szkolnym to ona jako rodzic ma prawo pobytu, bo dzieci maja prawo kontynuacji edukacji.

https://england.shelter.org.uk/housing_advice/housing_benefit/can_students_claim_housing_benefit

Informacje o zasilku mieszkaniowym dla studenta ktory ma na utrzymaniu dzieci.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-06-03 10:53:12 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Moze dl;atego, ze ta pomoc teraz zaowocuje jej wiekszym wkladem finansowym pozniej, jak juz tak z perspektywy pieniedzy patrzysz.


Nie oszukujmy sie, nie bedzie duzo wiecej w podatkach wyplacala po skonczeniu jakiegos tam kursu. To tak nie dziala ze po wyjsciu ze szkoly masz nagle oferty 0 100% wieksze, szczegolnie jak ktos juz nie jest mlody i nie ma doswiadczenia zawodowego wczesniej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,