MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bar Mleczny Apis sp.z.o.o

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

Postów: 172

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2020-05-13 20:47:08 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Witam nieskromnie.

Jakos tak zauwazylam ostatnio, ze najbardziej mi pasuja niewyszukane smaki przypominajace czasy dziecinstwa, np. szpinak plus jajko sadzone, albo mlodosc, typu chleb z musztarda- Jarocin; ) i takie tam.

Nigdy mnie do kucharzenia nie ciagnelo, bo w sumie jakies takie mdle i bez wyrazu proste rzeczy lubie, ktorych nie trzeba doprawiac, bo sa dobre same w sobie. Np dzisiaj wtrynilam sloiczek cwikly z chrzanem na obiad, zabilo glod na kolo dwie godziny.

No i zastanawialam sie co by tu jeszcze i wpadlo do lepetyny: mizerie by sie zjadlo. Pisze wiec do naszej milosciwie tu panujacej webmasterki w sprawie receptury, a ta mi na to, ze na takie proste sprawy jak mizeria, to jej szkoda klawiatury, czy tam dlugopisu. Czas ja poslac na furlough jednym slowem.

Tymczasem przepisu na mizerie jak nie bylo, tak nie ma. Czy jest na sali choc jedna osoba, ktora wie jak zrobic prawdziwa, dobra mizerie? A nie te bzdety jakies przepisy z netu co kolo mizerii nie lezalo.

Thank you from the mountains.

Wasz oddany,

CEO

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 13-05-2020 20:52 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2020-05-13 20:54:07 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Kłamczucha !!! Wkleiłam Ci link z przepisem na mizerię :-]

Po edycji: Napisałam Ci nawet jak ja robie mizerie. *FLOWER*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-05-13 20:57:29 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Ojej jaki fajny tytul i temat.
U nas na mizerie tarlo sie ogorek szklarniowy na cieniutkie plasterki, doprawialo sie slodka smietana, sola i pieprzem ale chyba w roznych domach roznie robia.
😊

A jak przyrzadzacie czerwona kapuste?

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 13-05-2020 21:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2020-05-13 21:05:17 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2020-05-13 20:57:29, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Ojej jaki fajny tytul i temat.
U nas na mizerie tarlo sie ogorek szklarniowy na cieniutkie plasterki, doprawialo sie slodka smietana, sola i pieprzem ale chyba w roznych domach roznie robia.


Jaki to jest szklarniowy, i w jakich proporcjach ta smietana, i jaka smietana. Dokladniej prosze. To jest porzadne interview, a nie jakies tam "na oko" / "na czuja" i potem niedobre wychodzi.


Cytat:
A jak przyrzadzacie czerwona kapuste?


Nie przyrzadzamy. Zjadamy ze sloiczka tak jak dla nas przyrzadzili producenci; )

Cytat:
Kłamczucha !!!


Tenk ju. Komplementy mile widziane; )

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 13-05-2020 21:06 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2020-05-13 21:07:52 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ma jak to bar mleczny :)
A Apis zacne miody ma...

Mizeria w obrazkach:
W jedna reke
Obrazek
w druga:
Obrazek

i konsumujemy naprzemiennie.
Dla smakoszy dodatek soli kamiennej made in Wieliczka i szczypior saute z ogrodu.

W ramach szybkich dan na jutro kefir z jagodami.
Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2020-05-13 21:16:11 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Nic nie widze @karjo.

Aha, juz widze.

Gratuluje wobec tego awansu na dyrektora Baru Malecznego Apis. Proponuje dogadac sie z nowo mianowanym Vice- PannazMokraGlowa w kwestii podzialu rol i obowiazkow.

Sprawozdanie poprosze jurto przed 8- ma rano, przed kawa ale po sniadaniu. W zalaczniku przepis na kefir z jagodami (niech zgadne dodac jaogy do kefiru i wymieszac? ; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2020-05-13 21:32:18 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Po co komu sama mizeria ? To tylko ogórek śmietana sól i pieprz , można dodać cebuli jak się lubi .
Jak jednak chcesz sama mizerię to zrób sobie lepiej pomidora ze śmietaną , ja tak często jadłem na śniadanie za dzieciaka plus kromka chleba z masłem , a i dzisiaj czasem sobie zrobię . Skład - pomidor pokrojony w kostkę , śmietaną , cebulką w drobniutką kostkę , sól i pieprz

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 13-05-2020 21:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #8 Ocena: 0

2020-05-13 21:34:51 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Ja do mizerii oprócz soli jeszcze dodaje trochę cukru i soku z cytryny.
A jeśli chodzi o surówkę z czerwonej kapusty to:
Kapustę poszatkować, spażyć we wrzącej, lekko osolonej wodzie do 4 min pod przykryciem. Odcedzić skropić octem lub octem jabłkowym (jeśli cytryną to ostudzoną kapustę). Jak wystygnie wkroić pół cebuli pokrojonej w kostkę, zetrzeć jabłko. Dodać sól, piepsz, cukier do smaku (ma być smak słodko-kwaśny) i oliwkę. Można wkroić zieloną pietruszkę.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 13-05-2020 21:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2020-05-13 21:55:32 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Gal Ty tu za CEO nie podawaj sie, tylko mysl, jak te miody apisowe w bar mleczny wpisac, by koncesji nie stracic :]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2020-05-13 22:07:46 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Do obiadu dobra też surówka z kiszonej kapusty. Najnowsza do rybek , niektórzy lubią jeść samą

Kapustę kiszoną płuczemy pod bieżącą wodą (i tu nie zawsze , niektórzy wolą bardziej kwaśną i wcale nie płuczą) i kroimy na desce . Dodajemy trochę startej marchewki i pokrojoną cebulkę w kostkę , dodajemy łyżkę cukru i troszkę oleju , całość pieprzymy i odstawiamy na trochę do lodówki żeby się przegryzlo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,