MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bar Mleczny Apis sp.z.o.o

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

Str 3 z 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: +1

2020-05-13 23:26:53 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-13 22:51:22, karjo1 napisał(a):
Jagody lesne, czarne, mrozone z polski sklep.
Kefir/maslanka podobnie.



A ja swieze z Polski kupowalam w zeszlym roku w Tesco. Uwazacie ze mrozone lepsze?

Ada: zasmazke robia do "modrej" kapusty w niektorych czesciach Polski. Nie jestem pewna czy nazwalabym to surowka bo kapusta jest do tego najpierw gotowana.

Ale palnelam z tzatziki po calej serii innych wpisow, nie zauwazylam zmieniajac ustawienia. (Turcy tez tak przyrzadzaja czadzyk z jogurtem i czosnkiem)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2020-05-13 23:29:33 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-05-13 23:15:12, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Dla zainteresowanych - w Grecji tzatziki chyba sie robi ze swiezego startego ogorka, naturalnego jogurtu, oraz zmiazdzonego czosnku?

W Grecji istnieje bardzo dużo wariantów sosu tzatziki. Pewnie ile domów tyle przepisów. Wszystkie są pyszne - z prawdziwego jogurtu greckiego.


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2020-05-13 23:30:40 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

A Bułgarzy tarator... choć to bardziej zupa.
Anyway - kombinacja dość popularna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2020-05-13 23:41:21 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Ada: zasmazke robia do "modrej" kapusty w niektorych czesciach Polski. Nie jestem pewna czy nazwalabym to surowka bo kapusta jest do tego najpierw gotowana. 


Dodałeś zasmażkę w komentarzu do surówki dlatego moje zdziwienie. Jakbym dodała komentarz o wędzeniu do wypowiedzi o surówce to też pewnie byłabyś zdziwiona.

Śmietana single do mizerii raczej nie podeszlaby mi, kwaśna śmietana, albo śmietaną z kefirem zmieszane.

Mizeria jest z ogórków, z pomidorów może być sałatka pomidorowa, nie mizeria, jak ogórkowa z pomidorów nie będzie ogórkowa.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #5 Ocena: 0

2020-05-13 23:42:03 (4 lata temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Wracając do barów mlecznych...
Jutro na obiad zażyczyłem sobie "leniwe".
Ja je jadam polane bułką tartą z masłem i posypane cukrem. Tak lubię. A wy?

Do obiadu jako surówkę ze śmietaną to jadam ogórki (mizeria) lub pomidory z cebulką lub po prostu szarpaną sałatę.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 13-05-2020 23:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2020-05-13 23:52:22 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Według Wikipedii mizeria występuje też z dodatkiem pomidora, można więc śmiało uznać że mizeria z pomidorem i pominięciem ogórka też jest mizerią.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-05-14 00:12:16 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-13 23:41:21, Adacymru napisał(a):
Cytat:
Ada: zasmazke robia do "modrej" kapusty w niektorych czesciach Polski. Nie jestem pewna czy nazwalabym to surowka bo kapusta jest do tego najpierw gotowana. 


Dodałeś zasmażkę w komentarzu do surówki dlatego moje zdziwienie. Jakbym dodała komentarz o wędzeniu do wypowiedzi o surówce to też pewnie byłabyś zdziwiona.


Ja bede sie upierac ze pytanie jak przyrzadzacie czerwona kapuste nie zawiera slowa surowka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #8 Ocena: 0

2020-05-14 07:14:44 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Cytat:

2020-05-13 22:07:46, Wielim napisał(a):
Do obiadu dobra też surówka z kiszonej kapusty. Najnowsza do rybek , niektórzy lubią jeść samą

Kapustę kiszoną płuczemy pod bieżącą wodą (i tu nie zawsze , niektórzy wolą bardziej kwaśną i wcale nie płuczą) i kroimy na desce . Dodajemy trochę startej marchewki i pokrojoną cebulkę w kostkę , dodajemy łyżkę cukru i troszkę oleju , całość pieprzymy i odstawiamy na trochę do lodówki żeby się przegryzlo


Moja mama właśnie taką surówkę robi i di tego ryba na obiad, ale mi smaka narobiłeś, przy pierwszej wizycie w Polsce poproszę moją mamę o taki obiad i uprzedzę wypowiedzi typu "samemu można zrobić" takiego obiadu jak robi mama to nikt nie ugotuje, a jak by to usłyszała moja żona to bym jadł na zmianę parówki i jajecznicę:-D

A mizeria to znowu koszmar z mojego dzieciństwa jak ja tego nienawidzę ogólnie nie lubię śmietany używam jej tylko do pierogów ruskich. Moja żona nie robi mizeri za co jestem jej bardzo wdzięczny za to u mojej mamy to jest tak: jak jest w lodówce ogórek i pomidor to mizeria jest ich połączeniem, a jeśli nie ma to tylko ogórek nigdy nie było wersji z samych pomidorów. Ja zawsze miałem oddzielona porcję pokrojonych warzyw bez dodatków śmietany soli itd...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2020-05-14 08:53:43 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja nie lubię pomidora w śmietanie do obiadu , a połączenia z ogórkiem nienawidzę . Do obiadu sama mizeria z ogórków . A pomidora w śmietanie to u mnie się na śniadanie robiło . Pyszności . Ogólnie był u mnie standard co się je na śniadania i tak były różne warianty śniadań:

- chleb i pomidor ze śmietaną
- chleb i jajecznica z pomidorami
- chleb i parówki
- chleb i makrela wędzona
- chleb i waniliowy serek homogenizowany
- chleb i jajka na twardo
- albo sam chleb w postaci kanapek
Jak widać chleb zawsze był i do dzisiaj to podstawa mojego śniadania , dziś został mi wariant z makrelą (ale tylko z polskiego sklepu) albo jajka na miekko

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #10 Ocena: 0

2020-05-14 09:01:59 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hehe..Wielim.... gdybym ja jadla tyle chleba, to bym sie nie zmiescila w drzwi. 🤐

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,