MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bar Mleczny Apis sp.z.o.o

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 15 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

Str 15 z 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2020-06-01 08:42:51 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja kisiłam jak przyjechaliśmy do UK - bo chciało się polskich smaków, a sklepów jeszcze nie było ;-) ale teraz mi się nie chce, kupuję jakąż rumuńską, czy słowacką w wiadereczkach, jest ok ;-) polska ohyda, po co to ścierwo w ogóle produkują?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #2 Ocena: 0

2020-06-01 08:49:12 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Zeszli zezmy na kapuste.... hehe..
Nie wiem czemu mi to zawsze smierdzialo za dziecka.
Nie jadlam kapusty kiszonej przez 26 lat. Teraz przed lockdown kupilam worek 1kg. Lazy w lodowce I Nie wiem co z tym zrobic. Exp to nastepny rok... jeszcze troche polezy 😂😂

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-06-01 08:54:23 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Zrób bigos na Wigilię :-] tylko wymocz dobrze, przepłukać z kilka razy trzeba i potem w gotowanej wodzie też ze dwa razy przepłukać ;-) - Geslerowa nie płucze - zakaz, flaków też nie ;-) - kwestia gustów :-p
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-06-01 09:01:21 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hehe... Gesler... ja nie wiedzialam kto to jest dopuki mama mi nie powiedziala... co ona robi. Ogladalam ja raz. Wystarczy....z takimi "rozciacirzonymi" wlosami, to do kuchni nie powinna zagladac . 😐 Higiena....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #5 Ocena: 0

2020-06-01 11:30:45 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Cytat:

2020-06-01 08:42:51, ZlotaPerla1 napisał(a):
Ja kisiłam jak przyjechaliśmy do UK - bo chciało się polskich smaków, a sklepów jeszcze nie było ;-) ale teraz mi się nie chce, kupuję jakąż rumuńską, czy słowacką w wiadereczkach, jest ok ;-) polska ohyda, po co to ścierwo w ogóle produkują?

Te robienie kapusty moje to z braku polskiego sklepu wynikło, o rumuńskich czy słowackich frykasach już nie wspomnę. Kupilam raz w tesco na polskiej polce, byla to jedna z najgorszych pseudokapust jakie probowalam. Jedyny raz jaki bigos mi splesnial byl wlasnie z tamtej kapusty, wiec za Chiny Ludowe nie kupie wiecej. Jeśli potrzebuje na bigos, kupuje w Sainsbury sauer kraft, jest na winie, a ze w czasie gotowania i tak wszystkie bakterie kwasu mlekowego powstałe w wyniku fermentacji trafia szlag.
Do polskiego sklepu jadę 2 razy w roku, przed Wielkanoca i Bożym Narodzeniem. Co prawda zapowiada się, ze będę musiała wybrać się szybciej niż w grudniu:-], kupe produktów potrzebnych przywoziliśmy z Polski autem - nie latam z wielu wzgledow - ale watpie, czy uda mi sie kupic porzadna kiszona kapuste. Ale w takim razie rozejrze sie za rumunska:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2020-06-01 12:20:11 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Oooo ja też się raz nabrałam na tą z Tesco ;-) fuuuujjjjj - po co taki badziew produkować? dużo takich bubli jest na rynku nie jadalnych :-[

Słowacka jest przeważnie z odrobiną kminku, albo żurawiny, rumuńska czysta z marchewką - ale! one są też w zalewie winnej, mnie to nie przeszkadza, w smaku jest bardzo dobra, taka "świeża" jak z beczki.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2020-06-01 12:51:09 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-06-01 08:49:12, Misia13 napisał(a):
Teraz przed lockdown kupilam worek 1kg. Lazy w lodowce I Nie wiem co z tym zrobic. Exp to nastepny rok... jeszcze troche polezy 😂😂

Zrób góralską kwaśnicę i mi podeślij :-]

Przy zakupie zapusty trzeba patrzeć na jej kolor i przede wszystkim skład.
Kapusta kiszona ma zawsze ciemniejszą barwę, kwaszona octem jest bardzo jasna.
W składzie powinna być tylko kapusta i sól, ewentualnie marchew. Jesli jest jakikolwiek zakwaszacz smaku, kwas mlekowy to nie jest to kapusta kiszona.

Ja kupuję firmy Kapuśniaczek, ale są też inne z prawdziwą kapustą kiszoną, wbrew pozorom należy unikać największych marek tj Krakus, Rolnik itp.





[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 01-06-2020 12:52 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #8 Ocena: 0

2020-06-01 16:40:16 (4 lata temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

[ Ostatnio edytowany przez: kinga77 01-06-2020 16:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

VingaSandemo

Post #9 Ocena: 0

2020-06-05 12:03:54 (4 lata temu)

VingaSandemo

Posty: 535

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: Kraina Lodu

Jade dzis do polskiego sklepu po nowalijki; kapusta,kalafior,salata jak beda ogorki to tez biore marza mi sie malosolne do tego swiezo pieczony chlebek.
Efka swoja kompozycja zmobilizowalas mnie do szalenstw w kuchni.
Blis­kość jest w dzi­siej­szych cza­sach tak rzad­ka, że aż magiczna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2020-06-05 12:22:51 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Dzisiaj mam pomidorowke na lunch. A co. Smaczna, zdrowa zupa pomidorowa. I tak fajnie rozgrzewa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 15 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,