MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Do Kina czy na Film? - Recenzje filmow

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 81 z 101 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 80 | 81 | 82 ... 99 | 100 | 101 ] - Skocz do strony

Str 81 z 101

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

darraj

Post #1 Ocena: 0

2019-11-24 17:18:14 (4 lata temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-24 17:13:35, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Cytat:

2019-01-17 20:38:58, EFKAKONEFKA33 napisał(a):


Obrazek

Info z neta

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.


Jeśli ktoś nie oglądał, to dziś na HBO o 19.10 angielskiego czasu będzie leciał ten film. Z czystym sumieniem POLECAM


Obejrzę,i może napiszę, czy aby rekomendacja nie była na wyrost:-]
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2019-11-25 10:15:16 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-24 17:18:14, darraj napisał(a):

Obejrzę,i może napiszę, czy aby rekomendacja nie była na wyrost:-]


No i się chyba nie podobało :-] bo go wcięło :-D

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #3 Ocena: 0

2019-11-29 22:00:46 (4 lata temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Czas zacząć seans, mam nadzieje że się nie zawiodę, ponad trzygodzinny film,doborowa obsada, no i Scorsese.
Opinie na temat filmu są skrajne, czas się naocznie przekonać.

Obrazek
"Irlandczyk" to film utkany z kontrastów. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat historia jest jednocześnie epicka i niezwykle intymna, brutalna i skąpana w melancholii, elegijna, a mimo to niepozbawiona przebłysków humoru (komediowymi perełkami są zwłaszcza konfrontacje Hoffy z jego związkowym konkurentem Tonym Pro, w którego wciela się fantastyczny Stephen Graham). Egzystencjalny ciężar opowieści kojarzy mi się nieodparcie z twórczością wybitnego polskiego prozaika Wiesława Myśliwskiego.

Tych, którzy spodziewali się po reżyserze kolejnego filmowego fajerwerku o gangsterach na miarę "Chłopców z ferajny" i "Kasyna", muszę, niestety, rozczarować. Ekranizacja książki "Słyszałem, że malujesz domy" pióra Charlesa Brandta to utwór znacznie mniej efektowny. Narracja nie przypomina tym razem serii z pistoletu maszynowego, zaś przestępczy styl życia zostaje odmalowany bez choćby cienia uwodzicielskiego glamouru. Otwierająca "Irlandczyka" scena, w której kamera Rodrigo Prieto przemierza korytarz domu starców w poszukiwaniu zniedołężniałego, przykutego do wózka bohatera, nieprzypadkowo wygląda jak odbity w krzywym zwierciadle pamiętny mastershot w klubie Copacabana w "Chłopcach…". Tam mieliśmy kryminalny raj, tutaj wkraczamy w pustkę.
Źródło
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #4 Ocena: 0

2019-11-30 10:25:34 (4 lata temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-29 22:00:46, darraj napisał(a):
Czas zacząć seans, mam nadzieje że się nie zawiodę, ponad trzygodzinny film,doborowa obsada, no i Scorsese.
Opinie na temat filmu są skrajne, czas się naocznie przekonać.

Obrazek
"Irlandczyk" to film utkany z kontrastów. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat historia jest jednocześnie epicka i niezwykle intymna, brutalna i skąpana w melancholii, elegijna, a mimo to niepozbawiona przebłysków humoru (komediowymi perełkami są zwłaszcza konfrontacje Hoffy z jego związkowym konkurentem Tonym Pro, w którego wciela się fantastyczny Stephen Graham). Egzystencjalny ciężar opowieści kojarzy mi się nieodparcie z twórczością wybitnego polskiego prozaika Wiesława Myśliwskiego.

Tych, którzy spodziewali się po reżyserze kolejnego filmowego fajerwerku o gangsterach na miarę "Chłopców z ferajny" i "Kasyna", muszę, niestety, rozczarować. Ekranizacja książki "Słyszałem, że malujesz domy" pióra Charlesa Brandta to utwór znacznie mniej efektowny. Narracja nie przypomina tym razem serii z pistoletu maszynowego, zaś przestępczy styl życia zostaje odmalowany bez choćby cienia uwodzicielskiego glamouru. Otwierająca "Irlandczyka" scena, w której kamera Rodrigo Prieto przemierza korytarz domu starców w poszukiwaniu zniedołężniałego, przykutego do wózka bohatera, nieprzypadkowo wygląda jak odbity w krzywym zwierciadle pamiętny mastershot w klubie Copacabana w "Chłopcach…". Tam mieliśmy kryminalny raj, tutaj wkraczamy w pustkę.
Źródło


Obejrzany i powiem tak, polecam. Jedyne co mnie raziło, to cyfrowe odmładzanie aktorów. Wolę jednak taki zabieg jaki zastosował Coppola w Ojcu Chrzestnym, młody Corleone-R.De Niro, dojrzały-M.Brando, ale to ja. Wieczory długie obecnie, czas spędzony na oglądaniu Irlandczyka, nie będzie stracony.
Dla zainteresowanych, książka autorstwa Franka "Irlandczyka" Sheerana-"Słyszałem, że malujesz domy"
Małe wyjaśnienie tytułu książki
Zwrot "pomalować dom" oznacza "zabić człowieka". Krew, która rozbryzguje się po ścianach i podłodze jest jak farba... W nagrywanych przez pięć lat wywiadach Frank Sheeran wyznał Charlesowi Brandtowi, że na zlecenie mafii oraz swego przyjaciela Hoffy zabił dwadzieścia kilka osób.

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2020-01-05 19:55:15 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Matt i Kate po przeprowadzce do nowego domu odkrywają tajemniczy pokój, w którym spełniają się wszystkie materialne życzenia.

Obrazek

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2020-01-06 11:14:40 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Zestawienie
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2020-01-17 10:42:48 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Potrzebuję się pośmiać. Świetnie sie w tym celu sprawdzi ten staroć. Jak ktoś jeszcze nie oglądał, to polecam

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #8 Ocena: 0

2020-01-17 11:05:05 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Choc to dzial filmowy
Ale ja uwielbiam czytac I sluchac
Stanislawa Grzesiuka
Jego zycie jak byl mlody
Jak przezyl oboz koncentracyjny
I po obozie jak leczyl sie na gruzlice

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2020-01-17 11:08:44 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-17 11:05:05, Wembley27 napisał(a):
Choc to dzial filmowy
Ale ja uwielbiam czytac I sluchac
Stanislawa Grzesiuka
Jego zycie jak byl mlody
Jak przezyl oboz koncentracyjny
I po obozie jak leczyl sie na gruzlice



Co czytacie *THUMBS UP*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: 0

2020-01-17 11:52:26 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Za tydzień „Psy 3” 😎 nie mogę się doczekać.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 81 z 101 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 80 | 81 | 82 ... 99 | 100 | 101 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,