MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Komputerowa zmiana koloru ubrania

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lichowie

Post #1 Ocena: 0

2017-05-06 11:10:00 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Czy moglibyście mi podpowiedzieć czy jest taka możliwość żeby komputerowo zmienić kolor ubrana na filmie. Powiedzmy, że w oryginalnym filmie aktor nosił niebieską koszulkę, a ja już w gotowym filmie chcę zmienić ten kolor na powiedzmy żółty.
Coś mi się kojarzy, że chyba czarnobiałych "Samych swoich" zrobili później w kolorze, ale nie jestem do końca pewna.
Nie zależy mi na szczegółach jak to się robi. Muszę tylko wiedzieć czy idzie coś takiego zrobić.
Będę wdzięczna za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-05-06 12:23:30 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Potrzebujesz cztery tuziny Hindusów - siedzących w Indiach. Oni klatka po klatce pokolorują Ci każdy film ;) To nie żart, jakiś czas temu Polsat kolorował klasyczne polskie filmy czarno-białe ale odbywało się to ręcznie, klatka po klatce a później złożenie wszystkiego do kupy.
Pewno istnieje oprogramowanie używane w branży filmowej - ale o możliwości musisz pytać speców z branży. Podejrzewam że ceny zalicencję i postprodukcję są 5-6 cyfrowe minimum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #3 Ocena: 0

2017-05-06 12:55:28 (7 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

http://help.adobe.com/en_US/Director/11.5/UsingScripting/WScf09ce35f85d76b4-4fdb6b3c11d55855946-7e48.html

w dalszym ciagu, niestety, trzeba to robic klatka o klatce... 10min. w FHD/30kl/s daje 1800 edycjii :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #4 Ocena: 0

2017-05-06 13:25:27 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Dziękuję za pomoc.
Tak naprawdę to ja sama nie planuję nic takiego robić. Ta wiedza jest mi tylko potrzebna, żeby głupka z siebie nie zrobić robiąc zadanie na studia.
Mam do zaprojektowania eksperyment i chcę, żeby wszystkie grupy obejrzały ten sam film, ale żeby w każdej grupie kolor ubrania był inny.
Gdyby taka zamiana koloru ubrania nie byłaby możliwa, musiałbym pomyśleć nad innym pomysłem.

[ Ostatnio edytowany przez: a-were 06-05-2017 13:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #5 Ocena: 0

2017-05-06 17:05:46 (7 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2017-05-06 13:25:27, a-were napisał(a):
Dziękuję za pomoc.
Tak naprawdę to ja sama nie planuję nic takiego robić. Ta wiedza jest mi tylko potrzebna, żeby głupka z siebie nie zrobić robiąc zadanie na studia.
Mam do zaprojektowania eksperyment i chcę, żeby wszystkie grupy obejrzały ten sam film, ale żeby w każdej grupie kolor ubrania był inny.
Gdyby taka zamiana koloru ubrania nie byłaby możliwa, musiałbym pomyśleć nad innym pomysłem.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>a-were</i> 06-05-2017 13:25 ]



technicznie, ale i latwiej jest nakrecic wlasny film, znaczy uczestnicy eksperymentu kreca film na podstawie tego samego scenariusza, no nie?
praktycznie, kazdy smartfon ma mozliwosc krecenia fimlow jak ich edycji..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #6 Ocena: 0

2017-05-06 18:14:05 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

No właśnie, że nie tak to ma być. To ja mam niby ten film nakręcić, a później chcę pokazać go uczestnikom badania których podzielę na 3 grupy. W każdej kolor ubrania ma być inny. Cała reszta ma być taka sama dlatego zależy mi na możliwości komputerowej zmianie koloru ubrania.

Zatem jest to rzecz upierdliwa do zrobienia, ale możliwa. Tak?
Moje zadanie polega na zaprojektowaniu, a nie późniejszym wykonaniu tego. Dlatego też ewentualne koszty w wykonaniu tej zamiany kolorów mnie nie interesuje.

[ Ostatnio edytowany przez: a-were 06-05-2017 18:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #7 Ocena: 0

2017-05-06 18:54:21 (7 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2017-05-06 18:14:05, a-were napisał(a):
No właśnie, że nie tak to ma być. To ja mam niby ten film nakręcić, a później chcę pokazać go uczestnikom badania których podzielę na 3 grupy. W każdej kolor ubrania ma być inny. Cała reszta ma być taka sama dlatego zależy mi na możliwości komputerowej zmianie koloru ubrania.

Zatem jest to rzecz upierdliwa do zrobienia, ale możliwa. Tak?
Moje zadanie polega na zaprojektowaniu, a nie późniejszym wykonaniu tego. Dlatego też ewentualne koszty w wykonaniu tej zamiany kolorów mnie nie interesuje.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>a-were</i> 06-05-2017 18:16 ]



a powinny, bo nikt nie bedzie sie rzucal z motyka na slonce...
pamietaj, ze edycja wymaga przynajmniej kilku warstw (kazda klatke trzeba podzielic na warstwy odpowiadajace mniej wiecej tlu, pierwszemu planowi, drugiemu, trzeciemu...) - aktorzy sie przemieszczaja, a to pociaga za soba koniecznosc lokalizajci kazdego z nich plus uwglednienie kata padania swiatla, odcienie itp.
to robota na miesiace dla profesjonalnych grafikow, a nie studentow..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-05-06 19:53:11 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-05-06 13:25:27, a-were napisał(a):
Dziękuję za pomoc.
Tak naprawdę to ja sama nie planuję nic takiego robić. Ta wiedza jest mi tylko potrzebna, żeby głupka z siebie nie zrobić robiąc zadanie na studia.


To bylo trzeba tak od razu. Zobacz o to

https://pl.wikipedia.org/wiki/Blue_box

Szczegolnie sekcje 'Ubrania' a potem to

http://www.boredpanda.com/queen-elizabeth-green-screen-outfit-funny-photoshop-battle/

Na youtube jest sporo przykladow jak uzywac chroma key, na pewno da sie to zrobic w programie do obrobki wideo tylko aktor musi miec koszule w odpowiednim kolorze (zielonym-oczojebnym).


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #9 Ocena: 0

2017-05-06 19:57:27 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Dla mnie najważniejsze jest to, że technicznie jest to możliwe. Celem tego projektu nie jest docelowa realizacja tego eksperymentu. Niemniej jednak nie mogę oprzeć go na teoriach science fiction tylko na realnych możliwościach.
Niemniej jednak jeśli pracownikom uniwersytetu pomysł się spodoba i zechcą go przeprowadzić to jestem za.
Ten film będzie kilkuminutowy; 5 minut to maks. Zdaję sobie sprawę, że w dalszym ciągu to od groma pracy, ale zawsze to mniej jak praca nad pełnometrażowym filmem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,