MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawo jazdy i ubezpieczenie auta

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Artek11

Post #1 Ocena: 0

2018-06-15 15:59:12 (6 lat temu)

Artek11

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2018

Skąd: Belfast

Witam serdecznie to mój pierwszy raz na tym forum jako zalogowany użytkownik. Mam pewien mały duży problem. Zgubiłem prawo jazdy i dowód osobisty a ostatnio zmieniałem samochód i ubezpieczalnie.. W czym problem? Ubezpieczalnia chce ode mnie kopie mojego prawa jazdy pod rygorem rozwiązania ubezpieczenia a ja te prawko zgubiłem kilka dni temu, do Polski lecę za miesiąc to wyrobię sobie nowe ale z wszystkim to jest czas dwóch miesięcy. Co mam w tym przypadku zrobić?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-06-15 16:17:56 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Prawa jazdy nie masz, to wlasciwie nie mozesz teraz jezdzic. Wychodzi na to, ze musisz tez zrezygnowac z tego ubezpieczenia, bo inaczej oni anuluja i bedziesz mial problem. Mozesz poprosic o zawieszenie tego wymagania, dopoki nie uzyskasz wtornika, ale nie wiem czy tyle beda chcieli czekac. W kazdym razie nie pozwol im anulowac z Twojej winy, anuluj sam jesli bedzie taka koniecznosc.

Auto trzeba zdjac z drogi, SORN i czekasz na nowe dokumenty. Albo ubezpieczasz tam gdzie miales wczesniej polise, nie powinni chciec kopi prawa jazdy.

A nie masz gdzies kopii, zdjecia, itp. Nie musiales wysylac do poprzedniej firmy?

Albo: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/60154/Zgubione-polskie-prawo-jazdy-w-UK,10
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Artek11

Post #3 Ocena: 0

2018-06-15 16:32:33 (6 lat temu)

Artek11

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2018

Skąd: Belfast

Ostatnim razem ubezpieczenie kupowałem od Brookera wszystko formalności robili za mnie tym razem przez internet i zanim zdążyłem te prawo jazdy im wysłać, zgubilem.. Rozmawiałem już z wydzialem komunikacji w moim mieście ale tam musze się stawić osobiście żeby wypełnić formularz, jakieś pomysły na zdobycie trochę czasu? Iść na policję i zgłosić zagubienie? I z kwiatami iść do ubezpieczyciela

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2018-06-15 17:24:54 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wylot do Polski na dwa dni i zalatwienie duplikatu bedzie cie kosztowalo duzo mniej niz anulowanie polisy przez ubezpieczalnie. , bo to drugie bedzie kosztowne przez lata pozniej.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Artek11

Post #5 Ocena: 0

2018-06-15 17:28:12 (6 lat temu)

Artek11

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2018

Skąd: Belfast

Jak długo będę czekał na duplikat w Polsce?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #6 Ocena: 0

2018-06-15 18:35:09 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-15 17:24:54, Adacymru napisał(a):
Wylot do Polski na dwa dni i zalatwienie duplikatu bedzie cie kosztowalo duzo mniej niz anulowanie polisy przez ubezpieczalnie. , bo to drugie bedzie kosztowne przez lata pozniej.


Zalatwienie wturnika prawa jazdy w dwa dni? a w ktorym urzedzie tak sie expresowo tym zajmuja?

Pomijajac fakt, ze ktos musi wziac urlop, zorganizowac transport na lotniska - przeciez sie nie zawiezie, zsynchronizowac loty, a tu w dwa dni I po krzyku, po problemie, no to do dziela!



[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla 15-06-2018 18:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,