MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zgubione polskie prawo jazdy w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Questdjpl

Post #1 Ocena: 0

2017-01-20 08:49:43 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

No właśnie miałem zamiar wymienić i się zorientowałem, że nie mam... Przeryłem wszystko co się dało i niestety.... Nawet cieżko mi ustalić kiedy mogłem je zgubić i gdzie...

Znalazłem jeszcze coś takiego na jednej ze stron:

"Zgubiłem polskie prawo jazdy na Wyspach. Czy mogę je odzyskać w UK?

Tak, należy WAŻNE polskie uprawnienia wymienić na brytyjskie i uzyskać brytyjskie prawo jazdy. W Anglii, Szkocji i Walii wystarczy wypełnić formularz D1 (dla posiadaczy prawa jazdy kat. A i/lub B) lub formularz D2 (dla posiadaczy prawa jazdy kat. C i/lub D). Nie ma już konieczności przedstawiania zaświadczenia o posiadanych kategoriach prawa jazdy z Polski, ponieważ DVLA sprawdzi to w polskim urzędzie. Opłata wynosi £43.00. Musisz poczekać na brytyjski dokument do 3 tygodni.
W Irlandii Północnej powinieneś wypełnić formularz DL1. Nie ma już konieczności przedstawiania zaświadczenia o posiadanych kategoriach prawa jazdy z Polski, Opłata wynosi £62.50. Musisz poczekać na brytyjski dokument do 3 tygodni."

Źródło: http://www.emano.co.uk/zgubilem-polskie-prawo-jazdy-na-wyspach-czy-moge-je-odzyskac-w-uk.html

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #2 Ocena: +1

2017-01-20 08:52:00 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Przetestuj i dowiesz sie czy dziala.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: +1

2017-01-20 09:05:36 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Weź sprawdź pod szafkami, łóżkiem, odsuń szafę. Bardzo często znajduje dokumenty karty kredytowe, pieniądze, zabawki, również dla dorosłych :))) itd gdy się ludzie wyprowadzą i nie odsuwają mebli. Czasami po warstwie kurzu na centymetry, trudno określić czy to zgubili czy ostatni, czy jeszcze poprzednicy.

Może gdzieś leży.
Daj znać czy ta metoda działa, jestem ciekawy.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #4 Ocena: +1

2017-01-20 09:20:12 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: +1

2017-01-20 19:59:09 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

No właśnie patrzę i jest jak byk tak jak było
że trzeba wyslać poprzedni dokument.

Hm.
Patrząc na formę D1 jest tam możliwość zaznaczenia powód wymiany, zgubienie i jednocześnie wymiana z zagranicy.
Może to tędy pójdzie.
Ciekawe
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Questdjpl

Post #6 Ocena: 0

2017-01-21 03:49:42 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Tak macie rację, ale gdzieś czytałem kilka dni temu na forum (nie pamiętam już którym), że w zeszłym roku jeden chłopak też zgubił polskie prawko, złozył o wydanie wtórnika wniosek do DVLA, załączył zaświadczenie, opłatę i dowód osobisty. Pierwotnie odesłali mu pismo, że ma dosłać fizycznie dokument prawa jazdy. Odpisał im na to, że nie ma bo zgubił, w Polsce mu odmawiają wydania wtórnika - co też miał na piśmie, wszytko odpowiednio przetłumaczone. I suma sumarum wydali mu wtórnik.

Tutaj kolejny link odnośnie obowiązku wydania, w kraju w którym się zgubiło, bądź zamieszkuje: http://wypadeksamochodowywniemczech.pl/wydanie-wtornika-polskiego-prawa-jazdy-za-granica/

Co przeszukania pokoju, to pokój został przeszukany z 20 razy, łącznie z wyniesieniem i prawie rozebraniem wszystkich mebli. Bez oczekiwanego efektu, niestety. No nic pewnie będę musiał się z nimi trochę po przepychać pismami - więc bez prawnika może się nie obyć.

Ps. Miłego weekendu i dziękuję za udział w dyskusji :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #7 Ocena: 0

2017-01-21 06:10:59 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

czyli najdłuższa metoda ominięcia kłopotów i wymiany dokumentu.

Z prawnikami to się nie rozpędzaj, $$ taniej objedziesz do PL
Zaznacz na formularzu D1 Opcję zgubienie i wymiana z zagranicznego. Może to pomoże i nie będzie dwa razy trzeba wyjaśniać powodu składania wniosku.
Najlepiej gdyby ci się udało ustalić nr seryjny swojego dokumentu, może masz gdzieś zdjęcie w emailach? Może wysyłałeś kopię np do ubezpieczalni? Taka informacja pewnie ułatwi wydanie wtórnika.
Daj znać
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ie2ox4-2b

Post #8 Ocena: 0

2017-01-21 07:14:55 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Moje dokumenty znalazłem po tygodniu od zgłoszenie na policję... podczas sprzątania samochodu. Prawdopodobnie miałem w prawej kieszeni w spodniach i wysunęły się i wpadły do schowka-półki w drzwiach. Ponieważ nie zgłaszałem do konsulatu to nic nie było anulowane...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Questdjpl

Post #9 Ocena: 0

2017-01-21 12:12:59 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-01-21 06:10:59, krakn napisał(a):
czyli najdłuższa metoda ominięcia kłopotów i wymiany dokumentu.

Z prawnikami to się nie rozpędzaj, $$ taniej objedziesz do PL
Zaznacz na formularzu D1 Opcję zgubienie i wymiana z zagranicznego. Może to pomoże i nie będzie dwa razy trzeba wyjaśniać powodu składania wniosku.
Najlepiej gdyby ci się udało ustalić nr seryjny swojego dokumentu, może masz gdzieś zdjęcie w emailach? Może wysyłałeś kopię np do ubezpieczalni? Taka informacja pewnie ułatwi wydanie wtórnika.
Daj znać



Z tym to nie ma problemu, jeśli chodzi o numer seryjny, nawet mam ksero tego dokumentu :) Po za tym na zaświadczeniu z PL z pewnością będzie numer nadania uprawnień.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Questdjpl

Post #10 Ocena: 0

2017-06-26 18:44:53 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Wracając do tematu w ramach informacji dla innych, właśnie otrzymałem brytyjskie prawo jazdy. Wystarczyło zaświadczenie z CEPIK'u. Ja akurat jako, że posiadam profil zaufany załatwiłem to drogą online za pomocą ePUAP. Potem normalnie wypełniony druk do DVLA + to zaświadczenie (po polsku, bez żadnego tłumaczenia), zdjęcie, opłata 42 F i dodatkowo kilka słów wytłumaczenia odnośnie zgubionego polskiego dokumentu prawa jazdy. Po około 8 dniach otrzymałem brytyjskie.

Więc jak widać da się :)

[ Ostatnio edytowany przez: Questdjpl 26-06-2017 18:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,