MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kiedy polskie zniżki "przekształcają się" na angielskie ?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 2 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2015-04-05 19:35:22 (9 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Człowiek ma 25 lat, a jego narzekanie, żę jeździ autkiem, które ma 1600, każe na niego uważać. I ubezpieczyciel też to wie.
A brak wiedzy wskazuje na brak historii w tym kraju. A to już dramat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

quartzXXI

Post #2 Ocena: 0

2015-04-05 20:28:34 (9 lat temu)

quartzXXI

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2015

Skąd: Wrexham

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Może faktycznie zbyt dziecinnie napisałem w sprawie mocy. Tu faktycznie bardziej interesuje mnie kultura pracy silnika v6. Nie bawią mnie turbodoładowania ani silniki diesla, mam już ich po prostu dość. Nie jeżdżę szybko, po prostu przekonuje mnie płynność rozwijania mocy i prędkości jaką oferuje silnik o układzie v6. Z wyliczeń wynika, że ubezpieczenie takiego auta po roku w UK powinno być drastycznie niższe aniżeli to które posiadam w tej chwili na Leona.

Prawda jest też taka, że popełniłem błąd kupując to auto, bo nie mogę w nim znależć wystarczająco komfortowej pozycji za kierownicą. Odpukać przynajmniej się nie psuje i jakoś pod górkę podjeżdża.

Łącząc obie moje potrzeby wywnioskowałem że być może taki Hyundai Coupe mógłby okazać się dobrym wyborem.

Wydaje mi się jednak, że zbyt mocno wyszliśmy poza temat.

Po anulowaniu mojej pierwszej polisy po prostu uznałem, że jak praktycznie we wszystkim jako startującego w nowym kraju muszę zapłacić swoje frycowe i tyle. Tym razem spróbuję chłodno podejść do tematu i upewnić się że mam szerszą perspektywę wyboru ubezpieczyciela z podobnymi cenami ubezpieczeń

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2015-04-05 20:32:27 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przy kazdej nowej polisie bedzie zapytanie o anulowanie poprzednich, jestes zobowiazany poinformowac o tym ubezpieczyciela.
Warto sie przymierzyc do takiego coupe, bo co, jesli sie okaze tez malo wygodny ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2015-04-05 20:37:58 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

quartzXXI

Post #5 Ocena: 0

2015-04-05 20:40:27 (9 lat temu)

quartzXXI

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2015

Skąd: Wrexham

Hmmm....powiem szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi. Teraz już po "ptokach". Rozumiem, że przy kolejnej próbie definitywnie taką opcję mam zaznaczyć ?

Oczywiście tym razem wszystko sprawdzę przed zakupem :) Ale nie ukrywam, że aż dziwię. W nowej Fabii ( bazuje na Polo) siedzi się fantastycznie a pierwsza generacja Leona (czyli praktycznie Golf IV) jest minimalnie ale jednak za ciasno tzn. fotel nie odsuwa się wystarczająco daleko przez co uda mi wiszą w powietrzu a dolna partia kręgosłupa wręcz POTWORNIE boli już po 10min jazdy. Sprawę poprawiłem umieszczając specjalną poduszkę pod plecy ale ona powoduje że ciało jeszcze bardziej podsunęło się w stronę kierownicy.

EDIT:

Mam miłe wspomnienia po usportowionych samochodach. Zazwyczaj w każdym z nich fotele były po prostu bajeczne. Posiadałem kiedyś znienawidzoną przez wielu Calibrę. Podróżowało się w niej znacznie wygodniej niż w moim Ostatnim Mondeo MK3 :)

[ Ostatnio edytowany przez: quartzXXI 05-04-2015 20:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2015-04-05 20:50:22 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Po to sie uwaznie czyta i wypelnia zgodnie z prawda podane opcje przy zakupie polisy.
Jesli sie nic nie dzieje, ubezpieczyciel moze nie wnikac w szczegoly, ale przy koniecznosci korzystania z ubezpieczenia, przejrzy kazdy drobiazg, by odmowic wyplaty.
A taka historia sie potem ciagnie i wplywa dosc mocno na ocene wiarygodnosci klienta.

PS. Dla mnie coupe poza mala masa i niezlym silnikiem, sa za male i zbyt niewygodne.
Po to sie testuje wybierany model w realu ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

observer_haters

Post #7 Ocena: 0

2015-04-05 20:50:39 (9 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Cytat:

2015-04-04 23:57:55, krakn napisał(a):
Przyzwoita moc, nadal może być dla całej ciebie kosztowna, mimo 8 NCB.

Racje ma Krakn
Nie wiem czy tak sie drastycznie zmniejszy .... mam 7 lat UK znizek za chwile bedzie 8 my rok . Ubezpieczenie 76.33 £ miesiecznie Road Tax 260 £ za rok . Wiec rocznie 1200 £ Za sprtowe autko...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2015-04-05 21:06:33 (9 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Definitywenie jak defintywnie. Ja bym to olał. I mówię to z praktyki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

quartzXXI

Post #9 Ocena: 0

2015-04-05 21:30:35 (9 lat temu)

quartzXXI

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2015

Skąd: Wrexham

Do sierpnia Panowie jeszcze jest trochę czasu.

A z innej beczki jak najlepiej wyjść w tym całym przypadku jak najlepiej ?

Plan mam taki:
1. Będę czekał do końca ubezpieczenia aż się zakwalifikuję na pełny rok NCD w UK.
2.Zawieram nowe ubezpieczenie na Leona
3. Szukam innego auta, kupuję (zawieram nowe ubezpieczenie).
4. Wystawiam Leona na sprzedaż, po sprzedaży informuję ubezpieczyciela, że auto zostało sprzedane i anulują ubezpieczenie na resztę roku.

Ma to ręce i nogi ? Bo nie wiem jak inaczej podejść by nie zostać bez auta a rozumiem, że Leon bez ubezpieczenia nawet stać nie może ?

Druga opcja jest taka, że siostra ma dom i swój driveway czyli praktycznie jest to zaliczane jako offroad i chyba w ten sposób auto może sobie stać nieubezpieczone ?.

Jeśli tak, to załóżmy
1. Miesiąc przed końcem ubezpieczenia szukam nowego autka i jak coś sobie wybiorę to kupuję.
2. Wykupuję ubezpieczenie na dojazd do domu ( jest chyba coś takiego, przynajmniej widziałem, że komisy coś podobnego oferują).
3. Odstawiam nowe auto na drivewayu do siostry.
4. Czekam aż skończy się ubezpieczenie w Leonie.
5. Wykupuję insurance na nowe autko, odjeżdżam z drivewaya siostry i podstawiam za to Leona.
6. Wystawiam Leona na sprzedaż.
7. Koniec

Która opcja wydaje się sensowniejsza ? Czy po prostu bujam w obłokach i totalnie nie rozumiem tutjeszych przepisów ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2015-04-06 07:12:09 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz miec ubezpieczenie zawsze, jedyny wyjatek to SORN.

Wez pod uwage, ze koszty anulowania polisy ubezpieczeniowej moga byc wysokie. Inna sprawa, ze jedno auto moze miec tanie ubzpieczenie w firmie A, a zupelnie inne auto moze byc bardzo drogie w tej samej firmie i bedzie taniej zrezygnowac i kupic gdzie indziej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,