MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pay as you go gas meter

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mochuisle

Post #1 Ocena: 0

2013-06-26 14:47:01 (11 lat temu)

Mochuisle

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 26-06-2013

Skąd: Leeds

Witam
mam w domu pay as you go gas meter
wyprowadzam sie z koncem tego tygodnia do nowego domu gdzie mam licznik na rachunek
skontaktowalam sie z dostawca gazu british gas i poprosilam o zamkniecie mojego konta pay as you go ale...
mam doladowane 21 gbp na liczniku ktorych nie uzyje do konca tego tygodnia
na zapytanie czy i kiedy dostane pieniadze spowrotem dostalam infomracje ze zwroca mi tylko 5 gbp i wysla mi czek na nowy adres domowy :-[
wiem ze jest opcja aby "zladowac" pieniadze ktore mam na liczniku spowrotem na karte do gazu (ktora chce oddac siostrze aby doladowala sobie konto - nie chce zostawiac komus 20 gbp w prezencie)

czy ktos wie jak to zrobic?
pozdrawiam :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2013-06-26 16:26:37 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-06-26 14:47:01, Mochuisle napisał(a):

wiem ze jest opcja aby "zladowac" pieniadze ktore mam na liczniku spowrotem na karte do gazu (ktora chce oddac siostrze aby doladowala sobie konto - nie chce zostawiac komus 20 gbp w prezencie)

czy ktos wie jak to zrobic?
pozdrawiam :-)


Jak załadować z powrotem nie wiem.Nie słyszałem o czymś takim, wiem ze BG może doładować licznik wysyłając "wiadomość" na licznik ale o tym ze na kartę cofają to nie wiedziałem. Musze sobie sprawdzić na domowym systemie ładowania.
Ale wiem ze karta jest przypisana do licznika i jeśli włożysz swoja do siostrzanego to możesz jej rozkodować licznik i będzie musiała dzwonić po nową kartę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mochuisle

Post #3 Ocena: 0

2013-06-26 17:13:03 (11 lat temu)

Mochuisle

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 26-06-2013

Skąd: Leeds

niedawno zmieniali licznik z karty na licznik na karte...bo powiedzieli ze jakis nowszy czy cos takiego *(wygladaly/wygladaja identycznie)
ale Pan ktory przyszedl wzia moja karte zrzucil pieniadze na karte, wymienil licznik, wlozyl moja karte i zaladowal licznik z kwota jaka mialam.Powiedzial ze tak robia jak trzeba zmienic licznik albo przetransferowac pieniadze na inny licznik/dom (tak jak u mnie w przypadku przeprowadzki)
wiec wiem ze taka opcja jest - tylko nie wiem jak to zrobic....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2013-06-26 21:24:16 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mochuisle

Post #5 Ocena: 0

2013-06-27 10:36:51 (11 lat temu)

Mochuisle

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 26-06-2013

Skąd: Leeds

jezeli pieniadzie wroca na kartke to bede moglas wrocic do punktu ladowania kart i odzyskac pieniadze

wlasnie odpisal mi British Gas ze jezeli kwota na liczniku jest ponizej 25 gbp to nie ma mozliwosci oddania pieniedzy.
w przpadku gdyby kwota byla powyzej 25 gbp wtedy oczywiscie zwroca mi pieniadze w calosci

to chyba skonczy sie u "solisytora"

skandalw bialy dzien, banda zlodzieji

aha, a do tego wlasnie znalazlam informacje na BG stronie intyernetowej ze jest mozliwosc transferowania gasy spowrtoem na karte, a nawe jes mozliowsc odzyskania calej nieuzytej kwoty

link ponizej dla ciekawskich

http://www.britishgas.co.uk/HelpAndAdvice/LookUp/?SXI=0,CASE=1975

bede walczyc, bo nie wyobrazam sobie ze w prezencie zostawie 25 gbp dla british gazu

jezeli tak robia z kazda osoba to na przyklad na 100 osobach zabariaja 2500 gbp - a to nie ladnie :-M]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #6 Ocena: 0

2013-06-27 10:40:35 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

To dobij 5 funtów i po kłopocie...zwrócą:)



Cytat:

2013-06-27 10:36:51, Mochuisle napisał(a):
jezeli pieniadzie wroca na kartke to bede moglas wrocic do punktu ladowania kart i odzyskac pieniadze




hmmm bo nie rozumiem...
Jak mam na karcie 25 funtów to mogę iść do sklepu na rogu i pan mi odda jak będę chciał???
Chyba nie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mochuisle

Post #7 Ocena: 0

2013-06-27 11:20:27 (11 lat temu)

Mochuisle

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 26-06-2013

Skąd: Leeds

No wlasnie tak mi napisali
tez myslalam ze jezeli dobije do 25 gbp to beda mogli mi oddac bez problemow, ale zastanawiam sie czy pozniej mi nie odpisza " a jezeli mialaby pani 30 gbp" to byloby nawet lepiej zwrocic...

nasmarowalam do BG z zapytaniem gdybym ja im wisiala 20 gbp czy by mi gas odcieli, ale gdy oni mi wisza 20 gbp to moga je sobie bezkarnie zatrzymac...? ciekaw co odpisza

do tego kombinuje aby sciagnac inzyniera z BG aby wymienil mi licznik - czyli bedzie mi musial zciagnac kase na karte tak czy siak :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mochuisle

Post #8 Ocena: 0

2013-06-27 11:22:49 (11 lat temu)

Mochuisle

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 26-06-2013

Skąd: Leeds

mam czarno na bialym ze jezeli mialabym kase na karcie to wtedy jest mozliwy refund calej kwoty - i teraz tego bede sie trzymac, aby kasa wrocila spowrotem na karte

widzisz nie mam za duzo czasu bo wyprowadzam sie w poniedzialek i jezeli do tego czasu nie otrzymam odpowiedzi wtedy odkrece wszystkie kurki i podkrece temp w domu co by uzyc jak najwiecej :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aquarius

Post #9 Ocena: 0

2013-06-27 11:42:58 (11 lat temu)

Aquarius

Posty: 1788

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 12-05-2009

Skąd: Wolverhampton

Cytat:

2013-06-27 11:22:49, Mochuisle napisał(a):
...wtedy odkrece wszystkie kurki...


...tylko nie zapomnij w tym czasie zapalic papierosa lub pobawic sie wlacznikami, efekt bedzie piorunujacy a pozostala na liczniku kasa napewno nikomu sie juz nie przyda...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Mochuisle

Post #10 Ocena: 0

2013-06-27 11:53:25 (11 lat temu)

Mochuisle

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 26-06-2013

Skąd: Leeds

:-M]:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,