MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gwarancja odnosnie kupna samochodu z komisu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mlody_leszczyk

Post #1 Ocena: 0

2012-06-07 10:38:31 (12 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Cytat:

2012-06-07 09:55:12, paolomario napisał(a):
Albo lepiej do serwisu Toyoty, chyba ze rzeczywiscie masz Mazde Avensis ;-)
Nie wiem czy takie sprawdzenie bledow jest drogie, ale moze warto sprawdzic aby miec potem podstawy aby z dealerem sie wyklucac, albo jzeli jest usterka to dzwonisz do firmy dajacej gwarancje i oni Ci mowia w ktorym warsztacie masz naprawic.

Moje "przejęzyczenie", bo sam maździchą jeżdżę ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2012-06-07 13:14:07 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2012-06-07 13:20:05 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #4 Ocena: 0

2012-06-07 17:00:37 (12 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Sprawdzalem, w bagazniku wszytsko jest ok, jutro jeszcze raz zobacze, bo dzis leje ze hej. Dziwny dzwiek, tak jakby bicie, tylko przy malej predkosci, i to nie zawsze. Jednak jest usterka.

Teraz tak, przeczytalem temat podany przez kolezanke: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/32154/Problem-z-autem-z-komisu,50. No i widze, ze jest na to spsob np udanie sie o porade do TradingStandards. Tyle, ze tak gosc powiedzial mi zebym do niego przyjechal, ale wiem ze on mi powie ze jak bedzie to glosniejsze to mi wymieni. Czyli moj taki maly plan wyglada tak. Jade do mechanika, upewniam sie w 100%, ze to jest lozysko. Pozniej jade do goscia z komisu, on mowi ze nie wymieni mi tego, ze jest ok, jak glosniej bedzie to wtedy tak.Mowie mu ze chce zeby mi to na pismie napisal. Wracam do domu, pisze do niego list, z terminem naprawy, spisuje tam stan licznka, narazie zrobilem 1k mil, ale jade do Polski za 3 tyg, i wtedy bedzie juz ponad 3k, czyli po gwarancji. Jezeli odpisze mi gosc, ze nie. Dzwonie do TradingStandards, i pytam co dalej.

Nie mam zamiaru jezdzic autem, za ktore dalem kupe kasy, ktore ma wku*******y odglos, gdy jade.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kopysia19

Post #5 Ocena: 0

2013-05-15 19:21:39 (11 lat temu)

kopysia19

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 15-05-2013

Skąd: Telford

Witam wszystkich,
mam pytanie,
chciałabym się dowiedzieć czy orientuje się może ktoś, po jakim czasie samochód kupiony w komisie na RATY można sprzedać?
Kupiłam w zeszłym roku BMW X5
i mam z nią same problemy. Najpierw padła automatyczna skrzynia biegów 1600 funtów
teraz problem z zawieszeniem i opony do wymiany,
chciałabym się zorientować czy w ogóle jest taka możliwość sprzedaży auta wcześniej, zostało mi jeszcze dwa lata spłaty po 200 funtów miesięcznie, ale mam dość.
Chciałabym się pozbyć tego auta jak najszybciej!



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2013-05-15 19:46:26 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Skontaktuj sie z firma, w ktorej masz raty i dowiedz sie ile jestes im jeszcze dluzna. Mozesz to splacic i sprzedac samochod albo znalezc kupca, ktory zaplaci to za Ciebie. Ale wtedy najlepszy bylby jakis handlowiec - trader. Ewentualnie mozesz isc do komisu czy dealera i tam zostawic ten samochod w ramach part-exchange, a oni go splaca.

Oczywiscie to wszystko pod warunkiem, ze ten samochod jest wiecej warty niz masz do splaty. Bo jak dlug jest wyzszy niz wartosc samochodu, to bedziesz musiala go zwyczajnie nadplacic, zeby oddac komus samochod na wymiane.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kopysia19

Post #7 Ocena: 0

2013-05-15 19:48:47 (11 lat temu)

kopysia19

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 15-05-2013

Skąd: Telford

Richmond a mógłbyś mi wyjaśnić co to jest part-exchange?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2013-05-15 19:49:55 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zostawiasz swoj samochod w komisie- u dealera, on oferuje Ci w zamian okreslona kwote za to auto i kupujesz od niego inne auto, doplacajac reszte gotowka lub biorac kredyt.

Nie wiem ile jest warte to BMW, ale powiedzmy, ze dealer zaoferuje Ci za nie 5tys funtow, Ty masz do splaty jeszcze 4800, to wyjdzie, ze masz tylko 200 funtow na poczet nowego samochodu. Reszte doplacasz gotowka albo bierzesz kolejny kredyt.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kopysia19

Post #9 Ocena: 0

2013-05-15 20:00:37 (11 lat temu)

kopysia19

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 15-05-2013

Skąd: Telford

Kupiłam je za 6,800 pewnie komis zaoferuje sporo mniej ...
A 2,400 spłaciłam, czyli wychodzi na to że mam 2,400 na poczet nowego auta a komis spłaciłby dług tak? (to zależy od tego na ile komis wyceni ten samochód) Ale to też nie wiadomo czy pójdzie na taki układ?1 Muszę się dokładnie dowiedzieć. Dzięki za bardzo przydatne informacje. Jestem zielona w tym temacie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2013-05-15 20:04:59 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz znac dokladna kwote zadluzenia zanim pojdziesz negocjowac wymiane auta. Zadzwon do firmy, gdzie masz kredyt i popros o settlement figure. Podadza Ci kwote jaka masz do splaty na dzien dzisiejszy i ile czasu ta kwota jest wazna.

Wtedy bedziesz wiedziala czy w ogole masz szanse na pozbycie sie tego auta w ramach part-exchange.

Wiekszosc komisow i dealerow robi part - exchange, w ogloszeniach moze byc skrot px.

Na stronie Parkers mozesz zrobic sobie wycene auta. Mozesz tez przejrzec ogloszenia, po ile sa takie auta jak masz. Pamietaj, ze dealer zaplaci Ci duzo mniej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,