MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wybory lokalne 2018

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2018-05-05 20:13:16 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Wiem kto wygral w mojej dzielnicy i ile miejsc zyskaly lub stracily glowne partie. A jak wypadla Polish Pride / Duma Polska? Bo nigdzie nie widze wynikow
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-05-05 20:33:06 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-05-05 22:47:20 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Z internetu:

"...pośród ponad 16,1 tysięcy osób ubiegających się o mandat radnego znalazło się 118, które pochodzą z Polski lub mają polskie korzenie. Wybory lokalne w Anglii. Wśród kandydatów Polacy W Anglii odbyły... czytaj dalej » Sukces wyborczy osiągnęło 14 z nich: sześć z opozycyjnej Partii Pracy, pięć z Partii Konserwatywnej i trzy z proeuropejskich Liberalnych Demokratów. Swoje mandaty obronili m.in.: Joanna Dąbrowska (Ealing), Richard Olszewski (Camden) i Hanna Żuchowska (Sutton). Wśród nowych radnych znaleźli się m.in.: Viktor Henry Lewanski (Reigate and Banstead), Anna Tomlinson (Ealing) i Aga Dychton (Watford). Wbrew szumnym deklaracjom mandatu nie uzyskał żaden z 48 kandydatów polskiego, antysystemowego ruchu Duma Polska, założonego przez kontrowersyjnego biznesmena Jana Żylińskiego. W 2016 roku ubiegał się on o stanowisko burmistrza Londynu i zajął odległe 11. miejsce na 12 kandydatów, zdobywając zaledwie 12,3 tys. głosów tzw. pierwszej preferencji..."
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2018-05-05 23:47:11 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Natomiast u mnie, w twierdzy Konserwatystów, wygrali... Zieloni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2018-05-06 12:44:31 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-05-05 20:13:16, KatyD napisał(a):
Wiem kto wygral w mojej dzielnicy i ile miejsc zyskaly lub stracily glowne partie. A jak wypadla Polish Pride / Duma Polska? Bo nigdzie nie widze wynikow


Heh Polish Pride - gdybym zobaczył na karcie wyborczej taką partię to pierwsze skojarzenie: jacyś narodowcy chcą się do władzy dorwać. Towarzystwo jeszcze się nie nauczyło że kartą narodowo-socjalistyczną to mogą sobie grać w jednolitej Polsce ale to nie zadziała w UK gdzie jest mieszanina kultur.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2018-05-06 14:36:34 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2018-05-06 12:44:31, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2018-05-05 20:13:16, KatyD napisał(a):
Wiem kto wygral w mojej dzielnicy i ile miejsc zyskaly lub stracily glowne partie. A jak wypadla Polish Pride / Duma Polska? Bo nigdzie nie widze wynikow


Heh Polish Pride - gdybym zobaczył na karcie wyborczej taką partię to pierwsze skojarzenie: jacyś narodowcy chcą się do władzy dorwać. Towarzystwo jeszcze się nie nauczyło że kartą narodowo-socjalistyczną to mogą sobie grać w jednolitej Polsce ale to nie zadziała w UK gdzie jest mieszanina kultur.


No niestety, przez nazwę wychodzą na oszołomów...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2018-05-06 16:07:00 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Przeglądałem sieć na szybko i nie znalazłem strony, oprócz informacji prasowych, że jest to inicjatywa Jana Żylińskiego ( z rodziny ziemiańskiej, a nie .... kniaziowskiej).

http://www.moremaiorum.pl/jan-zylinski-czy-aby-na-pewno-ksiaze/

Oprócz faktu, że bezzasadnie korzysta z tytulatury książęcej i wyzwał na pojedynek ulubionego polityka emigrantów w UK, to niewiele o tym Panu wiadomo. Wyjaśniam, że nie chodzi o jakiekolwiek atakowanie polskiej inicjatywy. Niemniej, ponieważ zajmuję się historią, genealogią mojej rodziny, to uważam uzurpowanie sobie jakichkolwiek tytułów za mało poważne i szlachcica - którym bez wątpienia jest - niegodne. W końcowym efekcie, gdy prawda ostatecznie jest ukazana, ośmiesza samego zainteresowanego i ewentualnych stronników - w polityce rzecz bardzo niebezpieczna.

Tak czy inaczej są gdzieś bliższe informacje o owym "Polish Pride"?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2018-05-06 17:55:28 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Tak czy inaczej są gdzieś bliższe informacje o owym "Polish Pride"?


Na ich stronie są krótkie informacje o kandydatach, którzy startowali - generalnie mizeria i jakaś przypadkowa zbieranina ludzi którzy nie mają pojęcia co mogliby zrobić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #9 Ocena: 0

2018-05-06 18:10:52 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Takie pytanie. To nie ma nic wspólnego z moimi poglądami, jedynie taka refleksja.

Znaleźliśmy sie w UK z rożnych powodów. Na pewno wśród wielu znajdzie sie sytuacja ekonomiczna (efekt pracy partii politycznych) oraz niezadowolenie ze sposobu rządzenia krajem (znowu polityka).

Dlaczego zatem mielibyśmy powielać ten schemat na obczyźnie i powoływać do życia polskie ugrupowania polityczne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #10 Ocena: 0

2018-05-06 18:36:54 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-06 18:10:52, radzik77 napisał(a):
Takie pytanie. To nie ma nic wspólnego z moimi poglądami, jedynie taka refleksja.

Znaleźliśmy sie w UK z rożnych powodów. Na pewno wśród wielu znajdzie sie sytuacja ekonomiczna (efekt pracy partii politycznych) oraz niezadowolenie ze sposobu rządzenia krajem (znowu polityka).

Dlaczego zatem mielibyśmy powielać ten schemat na obczyźnie i powoływać do życia polskie ugrupowania polityczne?


Bo historia niczego nas nie
uczy? Bo szybko zapominamy to co
zle? Bo dajemy sie nabierac na pustoslowie np."nic o nas,bez nas".
Wniosek z tego plynie prosty,lubimy byc dymani i tak to jest od dawien dawna.Amen.*CRAZY*
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,