MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Samochodem do Irlandii

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

perfekcja

Post #1 Ocena: 0

2012-01-18 09:35:28 (12 lat temu)

perfekcja

Posty: 1260

Kobieta

Z nami od: 17-05-2008

Skąd: UK

Szukalam w tym dziale, ale nie znalazlam niczego interesujacego co odpowiedzialoby na moje pytania, dlatego zakladam nowy temat.

Mam tam jechac w czerwc na oklo 3 tygodnie. Jest to obszar zupelnie dla mnie nieznany, wiec mam mase pytan, moze ktos zorientowany odpowie.

1. Ile mniej wiecej trwa podroz Londyn-Liverpool.
2. Jak dlugo plynie prom do Dublina?
3. Czy jadac tam musze wykupic jakies dodatkowe ubezpieczenie na samochod, czy wystarczy to, ktore mam tutaj?
4 Czy ceny promow do Dublina zawsze maja takie szalone ceny?

Odnosnie promu. Mozna plynac z Holyhead lub z Liverpool. Dlaczego promy z Holyhead sa o 100% drozsze od tych wyplywajacych z Liverpool? Probowalam zrobic symulacje rezerwacji i wyszlo 330 funtow w obie strony. Troche drogo. Poza tym musialam zaznaczyc czy chce miejsce siedzace czy kabine. Czyli na tych promach nie jest tak jak na Anglia-Francja, ze mozna chodzic po calym promie i nie jest sie przypisanym do zadnego konkretnego miejsca?
Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane. A trole wynocha.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2012-01-18 09:57:39 (12 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

A nie myślałaś o innej opcji? Takiej jak np. godzinny lot z Londynu do Dublina za 70f w obie strony i wynajęcie tam samochodu za około 350funtów na 3 tygodnie. Różnicy wielkiej w kosztach nie powinno być a fakt jest taki że jak źle trafisz to z Londynu do Liverpoolu można i 6-7 godzin jechać.


Edit: tak spojrzałem na cenę promu...i przykładowo 4.06 i powrót 25.06 kosztuje w dwie strony 160 euro dla jednej osoby a dla np. czterech(2+2) 282 euro.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2012-01-18 10:18:30 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

perfekcja

Post #4 Ocena: 0

2012-01-18 10:24:03 (12 lat temu)

perfekcja

Posty: 1260

Kobieta

Z nami od: 17-05-2008

Skąd: UK

12 wiem, ze samolotem byloby taniej ale nie moge leciec bo zabieram ze soba dwie sztuki psa. Dwie osoby dorosle+jedno dziecko ponzej drugiego roku zycia+psiarnia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #5 Ocena: 0

2012-01-18 10:32:43 (12 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2012-01-18 10:24:03, perfekcja napisał(a):
12 wiem, ze samolotem byloby taniej ale nie moge leciec bo zabieram ze soba dwie sztuki psa. Dwie osoby dorosle+jedno dziecko ponzej drugiego roku zycia+psiarnia.


A to rzeczywiscie samolotem nie za bardzo:))
Promy sprawdzaj najlepiej te nocne, są tańsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2012-01-18 20:20:32 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Promy do Irlandii sa niestety duzo drozsze niz do Francji np. Na promie z Dublina nie trzeba rezerwowac kabin wcale, chyba ze ktos chce. Ja mieszkam powiedzmy pol godziny od portu w Holyhead. Do Londynu, zaleznie od poru dnia, jedziemy samochodem min 4.5 godziny (cztery raz, ale to bylo w nocy i drogi puste zupelnie). Szybki prom plynie godzine 50 min. Normalny, niewiele ponad 3 godziny.

Masz jeszcze opcje pociagiem z Londynu; cena pociagu i przeprawy promem 43 funty (szybkim), a 38 wolnym. Stacja jest w samym porcie, tylko sie przesiadasz. W porownaniu do ceny biletu dla jednej osoby wchodzacej pieszo (min 28 funtow), to polaczenie pociagu i promu za 43 funty z Londynu jest tanie.

Mozna jeszcze czesc oplat za prom dokonac uzywajac Tesco Vouchers.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kolnicka

Post #7 Ocena: 0

2012-09-06 16:11:18 (12 lat temu)

kolnicka

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 06-09-2012

Skąd: oxford

Porównywarka cen promów
ja bym poleciła bezpośrednie połączenie promowe z Irlandii do Francji na trasie Rosslare do Cherbourg. Prom płynie wszakże ok. 17 godzin, ale nie trzeba jechać przez Anglie i przeprawiać się ponownie przez Kanał Angielski. Ceny sa podobne do tych z Dublina. Porównaj sobie na stronce promy do Irlandii

Uwaga moderatora: 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djprezes

Post #8 Ocena: 0

2012-09-06 17:22:14 (12 lat temu)

djprezes

Posty: 337

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2007

Skąd: Huddersfield

uuu, w porę :)
Omnia ad maiorem Dei gloriam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2020-01-29 13:53:02 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Szybki wypad na weekend do Irlandii? gdzie? Belfast, czy Dublin? a może gdzieś do Walii? :-/
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,